Klipsch R28F nebo Jamo C97 ?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod markoni79 23. 8. 2016 09:36

Dobry den

premyslim o koupi novych prednich sloupovych repro a rozhoduji se mezi Klipsch R28F, nebo Jamo C97.
poradi mi prosim nekdo s vice zkusenostma, ktery z tehle dvou modelu vybrat?

vyuziti 5.1 - filmy , hry a poslech elektronicke hudby...
dekuji
markoni79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 23. 8. 2016 23:29

A zesilovac mas jaky?Slysel jsem sloupove Klipsche za nejakych 35k Kc (2 pasmo s dvojitym basakem a bassreflex dozadu?) s NAD 375BEE a Xindakem 6800 a oboji mi rvalo usi na vyskach az to pekne nebylo.Jen postreh pri nakupu zesilovace v neprilis vhodnych domacich podminkach, samozrejme zalezi na hodne faktorech a nechci tim Klipsiky hanit. Moc obecny dotaz a pokud mozno poslechni, auto si taky nekupujes podle recenze na netu;).
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 24. 8. 2016 06:57

Klipsch jsou obecne na vyskach ostre, je treba s tim pocitat. Ty Jamo jsem slysel, ale neoslovily me, takove nevyrazne, bez basu, vysky mi prisly zastrene... Zase zalezi na zesilovaci. Ja je totiz slysel s nejakym low-end Pioneerem, ktery se asi na zvuku dost podepsal. Ale vzhledem k tomu, ze Jamo se prodava i v takovych shopech jako je okay apod. tak bych ani necekal, ze to nekd bude hrat dobre. Takze nam sdel typ tveho zesilovace a predem rikam, ze idealni by byl bazar. Za stejnou cenu muzes mit minimalne o tridu lepsi zvuk.
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod markoni79 24. 8. 2016 07:11

- AV receiver mam Pioneer VSX-1131.
- Umisteni repro v pokoji ( "na podelno" ) o rozmerech 7x4m
jinak poslechnout bohuzel nemam kde, proto jsem chtel slyset nazor ostatnich... ktery jsem myslel ze by mi mohl vyber trochu usnadnit, pripadne poradit co poridit do max. 25tis.
markoni79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 24. 8. 2016 09:07

Vzal bych VMA II co nekdo inzeruje na HiFi online.Kvalitou budou prevysovat tvuj Pioneer. Apropo planujes i 5.1 na filmy?Aby se ti pak dobre ladila sestava nebo sis koupil AVR na jen na stereo?
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod markoni79 24. 8. 2016 11:29

jak jsem jiz drive uvedl...
vyuziti AVR 5.1 - filmy , hry a poslech elektronicke hudby...
jinak pri rozhodovani u repro jamo C97 me hodne ovlivnila recenze p. Breziny
http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... -c-97.html
kde jsem pochopil ze tyhle repro nemaji v cenove tride konkurenci...? chtel jsem ale slyset nekoho kdo ma s touhle cenovou tridou vice osobnich zkusenosti...
markoni79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 24. 8. 2016 22:31

A uz ti nekdo rekl, ze tyto recenze muzou byt (jsou,) zaplacene a nikdy jeste nebyla vylozene negativni recenze.Zkus zajit na WC,splachnout a divat se na vir vody....ano to je tvych 25k pri nakupu na hlucho;)!
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod markoni79 25. 8. 2016 06:28

...a uz ti nekdo rekl ze tve rady muzou byt (jsou) k nezaplaceni? :) proc myslis ze tu jsem a ptam se...?!
takze podle vas repro kolem 25tis nekupovat zadne, pac to vlastne v podstate ani nehraje?! :D :tleskani
markoni79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 25. 8. 2016 07:15

Jamo C97 budou se svým energickým a "nabušeným" zvukem pro tvůj účel použití určitě vhodnější než spíš audiofilsky (=neutrálně) laděné VMA II.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hifos 25. 8. 2016 18:06

To jsou zase odpovědi .
Tak jsi to shrňme - Klipsch rve uši na výškách ( to tu píše někdo pořád do kola ) a dál - repro do 25 tis. nekupovat
, protože to nehraje ( to samé ) .
Obě dvě odpovědi jsou blbosti .
Navrhuji vzít repro za 25 tis. dále za 50 tis třeba za 150 tis. K tomu odpovídající zesík , samozřejmě slušné kabely , hodit to za plentu a poslouchat bez toho aniž by dotyční věděli co jsou tam za reprosoustavy .
Borec , co bude přehazovat repro kabely do beden oznámí - hrají repra A , B a C .
Rád bych viděl výsledek , asi bychom se divili .
Věřím , že takového slepého testu se někteří hifisti bojí , jako čert kříže , protože by se jim po odhrnutí plenty zbortil svět .
hifos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petison 25. 8. 2016 22:06

Pokud by ti nevadil bazar(výhoda,že si vezmeš zesík sebou a před koupí vyzkoušíš) tak tyto bedny budou lepší než kdejaké nové v ceně do 25.Původně stáli 3000 DM
https://elektro.bazos.cz/inzerat/642163 ... OR-940.php

Ty Klipsch R28F jsou spíše vhodný na domácí kino.Na dlouhodobý poslech hudby to ale není vhodný.Ale zas takový propadák to není.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 25. 8. 2016 22:34

A proc ten sarkasmus?Nikdo nerekl, ze za 25k neni HiFi.Ted je v inzerci JBL 5000 (pc pres 120k) a to jsou sakra 3pasma, 90dB citlivost, cili neni problem ohledne rozehrani.Nejake Jamo,Klipsch ani VMA si vedle nich neprdnou, jenze zalezi na preferencich a zkusenostech. Jak zde padlo, newbie asi neoceni jejich neutralni projev.Nejde o zadne povysovani, ale fakt, kazdy jsme jina osobnost a nedivil bych se, kdyby spotrebka ala Jamo znela tazateli lepe.Tak to proste je a to ze se AVR podepise na zvuku snad radeji nezminovat, aby nebyl flame.At reaguje ten kdo je mel/ma doma a slysel na radnem zeleze a v adekvatni mistnosti :-p.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 26. 8. 2016 20:26

Já mám zase zkušenost s těmi Jamo podobnou jak Buchar s KLipsch, připadají mi takové uřvané, tak dobré k DK, ale možná s nějakým neutrálnějším zesilovačem by to šlo. Viděl sem je i na bazaru za 15 litrů.
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... jamo/c-97/

Ale já bych je nebral, raději něco staršího a kvalitnějšího. Třeba tyhle KEF jsou výborné, sice vzhledově nicmoc, ale zvukově o kategorii výš.
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... ric-uni-q/

Nebo tyhle, jsou taky podobně dobré a možná o chlup hezčí
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... isseur-c6/
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 26. 8. 2016 20:41

Ty Energy Connoisseur C6 jsou velmi dobré a za tu cenu super.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 26. 8. 2016 21:17

Já mám zase rád ryhle vysoké starší KEFy, docela bych byl zvědavý i na přímé srovnání. Ale ty EC6 mají výhodu v tom lepším vzhledu no. Měl sem jeden čas ty referenční 104/2 a v kombinaci s tím ekvalizérem Cube to hrálo excelentně. Lepší bedny sem neslyšel. Ta Výhybka to bylo taky monster dílo.

Akorát bylo třeba vyměnit pěnový závěs u toho vnitřního basáku a k tomu se dostat, to bylo jak rozmontovat vesmírnou stanici ISS: :-D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků