Surround reproduktory k televizi do cca 10 000

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 28. 7. 2016 11:12

Co jsem sběžně koukal tak u té Yamahy nějaké nastavení frekvence SW je, o fázi nevím ale snad dělící kmitočet že by to byl?
Prosony jsem nebral jelikož jsem shledal problematické shánění sorroundových repro stejné značky a typu (a ani to zaslání přes celou republiku nebylo optimální). Možná to není důležité a názory se různí, ale já si myslím, že z hlediska citlivosti, materiálu a dalších vlastností je lepší když jsou repra v setu.
Takže Tannoye mají plastové koše repro? U Tesel jsou kovové, ani jsem nevěděl že se dělají plastové, přijde mi to dost jako nevýhoda protože staré plasty jsou křehké a zvlášť u reproduktorů jejichž hlavní činností je mechanický pohyb mi to přijde kritické. Poslech by možný být měl, ale vzhledem k mým malým zkušenostem toho moc nepoznám. Mám teda zkusil ty Tannoye ukecat třeba na 8? Vyjednávání o ceně mi nikdy moc nešlo, ani nevím jak začít a je pravděpodobné že má víc zájemců jelikož se komplet vidí málokdy.
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 28. 7. 2016 12:14

nejprve se zeptej co umí ten subwoofer od toho se pak posuneš dál. Koše jsou plastové no, však to není žádný high-end, jak jsem psal. U těhle základních řad jsou vždy plastové , nebo plecháče (co máš asi u těch tesel). Plecháče můžou rezonovat, plasty stárnou, to si nevybereš. Jediný, kdo snad dává lité koše i do nejnižší řady jsou BW. Ale zase oni mají tu nejnižší řadu postavenou relativně vysoko cenově a má to své důvody.
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 28. 7. 2016 12:23

Takže paní odpověděla a u SW je možné nastavovat dělící frekvenci, fázi bohužel ne (ani nevím k čemu to je). Vše je plně funkční a je ochotná to vyzkoušet, určitě bych vzal svůj receiver sebou, nicméně nebude nastavenej tak neví jestli tolik zdržovat. Jsou nějaké vzorové skladby na kterých to vyzkoušet? Nemám žádný profi přehrávač, obecně notebook z HDMI na filmy a hudba taktéž ale jack nebo telefon. Někde jsem čet že discman je dobrej ale já jsem nepoznal rozdíl, flac/MP3 asi neřešit? Kolik by teda byla adekvátní cena, pro mě je 9 samozřejmě moc ale když nic jiného není...
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 28. 7. 2016 15:48

já myslím, že na nějaké výbuchy u filmů nemusíš řešit fázový posuv. Ani si nemyslím, že by ty bedny bylo třeba zkoušet s tvým receiverem, tannoy a zvláště řada mercury, jsou takové nevýrazné bedny, ani necikají, ani neduní, takže tam problém nebude. Ale přecijen byhc zkusil nabídnout osmičku, bude se ti pak případně jednodušeji prodávat.

ještě mne napadlo, pokud si nesehnal ty kondy do těch tesel, nebo případně ti hapruje ten basák jak si říkal, tak by si to mohl poslat Matyášovi, ten to opraví raz dva, případně ti dá nové kondy do těch výhybek (on je má určitě mnohem levněji jak ty)
https://www.opravyreproduktoru.cz/
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 28. 7. 2016 23:41

Díky, Tesly už jsou upravené a hrajou asi ok, trochu šumí výšky a při vyšších hlasitostech zkreslují a musím zapnout Pure direct na zesilovači, usuzuji, že dosáhly svého potenciálu.
Zkusím nastřelit těch 8, každopádně k filmům bych asi preferoval trochu zábavnější bedny, řekněme německé které zdůrazňují basy a výšky? Tannoy je teda zvukově neutrální? Nicméně ten subwoofer by to měl dostatečně oživit ne?
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 29. 7. 2016 00:38

jojo, a výšky můžeš trochu vykmit přes ekvalizér, do budoucna to tedy asi bude chtít upgrade i u těch tesel, za něco lepšího ve stereu. Jestli teda slyšitelně zkreslují, tak budou lepší i ty mercury.
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 7. 2016 06:46

AudioVideoLama píše:Díky, Tesly už jsou upravené a hrajou asi ok, trochu šumí výšky a při vyšších hlasitostech zkreslují a musím zapnout Pure direct na zesilovači, usuzuji, že dosáhly svého potenciálu.
......
Šum ve vejškách jen málokdy způsobuje reprák. Daleko spíš šumí zes a tvoje repra jsou k vejškám natolik citlivý, že efektivně vyzařujou i ten nežádoucí šum. Chtělo by to zkusit měřákem jakou mají ty budky frekvenční odezvu a případně jim ty vejšky naopak trochu potlumit...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 29. 7. 2016 13:13

Tak jediný co můžu udělat, je otestovat je na jiným zesilovači a na tomhle zkusit jiný repra. Frekvenční odezvu měřit neumím, nevím jak na to. Myslím si že zkreslují protože to výkonově nedávají (Tesly výkon 30W, zesilovač 65W na kanál při 8 ohmech), proto se musí ubrat na zesílení vejšek/hloubek pomocí pure direct a pak to hraje zase normálně. Stejné to bylo v autě když jsem u vyšších hlasitostí musel vybrat jinej profil na ekvalizéru protože zkreslovaly. Jinak teď dal někdo na bazoš repra od Yamahy (bez SW ale ten se dá dokoupit vždycky), jak si stojí s těmi Tanoyi, myslíte si že bych je měl vzít spíš než ty tannoye. https://elektro.bazos.cz/inzerat/63643363/repro-50.php

-- 29. 7. 2016 14:21 --

ty Yamahy jsou určitě novější ale nevím jak s kvalitou. Jsou levnější ale zase jsou bez SW.
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 29. 7. 2016 14:57

nevim nevim, ty si tady bazíroval na tom, aby byly stejné i zadní kanály a vybral sis sestavu Yamaha, kde není ani centr ani zadek ze stejné řady. a centr je navíc JBL
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 29. 7. 2016 15:27

jo tak, to máš pravdu, můj nesmysl, díky, nicméně je to Praha a už je to v pro mě dostupnější cenové kategorii, když se podíváš na ty komponenty, mělo by smysl si je alespoň poslechnout jak k sobě ladí?
Naposledy upravil AudioVideoLama dne 29. 7. 2016 15:34, celkově upraveno 1
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 29. 7. 2016 15:33

ještě mne napadla jedna věc, němáš nějak extrémně vybuzené korekce? to by odpovídalo tomu, proč to zkresluje bez funkce direct
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 29. 7. 2016 15:35

extrémě ne, + 2 na basech, + 1 na výškách, max je myslím 8.
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 29. 7. 2016 15:36

mm tak to je divné, ale jestli je to s direct lepší, tak je chyba spíš fakt v tom zesilovači. ty máš myslím stereo zes a receiver, tak bych vyzkoušel oba, jak se to s nimi chová.
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 29. 7. 2016 15:49

jj, vyzkouším až bude čas na čí straně je chyba, jako není to tak hrozné, na běžnou pokojovou hlasitost když se chceš slyšet je to ok, začne to zlobit až řekněme u -15dB. Vyjádříš se mi prosím ještě k tomu předchozímu příspěvku, trochu jsem ho upravil. Díky
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 29. 7. 2016 16:00

nevim, je to prostě už strašně velký kompromis, to už bych raději nakoupil po jednotlivých komponentech.
to už bych raději vzal za 4 litry ty prosony a k nim dokoupil něco dozadu
třeba tyto
https://elektro.bazos.cz/inzerat/635939 ... io-S30.php

měl bys to za 6500 + nějaká pošta, ale určitě ve vyšší kvalitě.
.

eventuelně ty tannoye, přeci jen jsou i se subwooferem, který budeš stejně potřebovat. Yamaha moc dobré repro nedělá.
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků