Surround reproduktory k televizi do cca 10 000

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 24. 6. 2016 13:07

dokonce není výjimkou, když se normálně do živého koncertu nahrávají nástroje a zejména zpěv v postprodukci ve studiu
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 24. 6. 2016 13:41

EKKAR:
na pár koncertech jsem byl a vím, jak to hraje tam a jak doma.
já se ozval proto, že někdo napsal faktickou blbost (ze zadu jdou jen efekty) a uvedl jsem příklad, kde to je jinak
taky mě napadá skupina Porcupine Tree, ti mají také pár povedených kousků vícekanálové hudby

co ale nechápu je to, jak si každý myslí, že jen jeho způsob poslechu je ten pravý...
prostě interpret rozhodl, že by ta deska mohla být zajímavá v 5.1 a tak ji předělá, no a ti které to zajímá, si to poslechnou, a ti které to nezajímá to nechají být...

prostě po tom, aby by mi to doma hrálo jako na koncertě netoužím

pro zajímavost: tady je celkem dost desek v multikanálu (a nemyslím stereo přemíchané na DTS 5.1)
http://creamusic.net/tags/DVD-Audio/
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 24. 6. 2016 13:58

to nemá s interpretem co dšlat, to dělají vydavatelé, aby vytřískali co nejvíc prachů.
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 25. 6. 2016 10:27

mistr Oizo píše:já nic takového nevyhledávám, ty jsou z prahy? :-D

tak s tim subwooferem počkej, stejně tě nic netlačí, sestav zatím 4/5,0 a uvidíš co to vynzunkne.


Jop, minimálně u těch BW jsi se trefil do Prahy, jinde to nemá smysl když bych je nemohl vyzkoušet ne? Ok můžeš mi prosím z nějakého bazaru doporučit nějaké 5.0 repro? A jak postupovat při koupi, určitě vzít sebou ten receiver ze kterýho budou hrát a pak jak to posoudit? Stačí že budou hrát všechny a že neuslyším žádné zkreslení? Smlouvat se obecně asi moc nedá...?

Díky
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 25. 6. 2016 12:50

tak 5.0 se obecně moc neprodávají, jak sis odpověděl sám.
Asi by e dalo použít toto
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=3028
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 26. 6. 2016 09:25

někdo tu prodává docela slušný předek regály+centr za 4000, tak ho zkus přesvědčit ť ti to zapalí a pošle
viewtopic.php?f=1872&t=1252014&p=11214071#start_here
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 27. 6. 2016 15:46

Velmi děkuji za echo, určitě ho zkusím.
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 4. 7. 2016 13:41

Ahoj, kdyby jste náhodou někdo narazili na něco vyhovujícího tak mi to sem prosím dejte, stále sháním. Jak nad tím přemýšlím tak na sloupy asi nebude místo tak by musely být vepředu regály, přičemž nevím jak to bude znít v akčnějších scénách, jestli nebudou postrádat hloubku. Děkuji.
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 5. 7. 2016 19:33

mistr Oizo píše:někdo tu prodává docela slušný předek regály+centr za 4000, tak ho zkus přesvědčit ť ti to zapalí a pošle
viewtopic.php?f=1872&t=1252014&p=11214071#start_here


Ahoj, tak poslat by to šlo, chci se teď zeptat, mám to dát dopředu a bude to stačit? Mám pocit že ten set je stavěnej tak, že zmíněné bedny jsou vzadu a vepředu jsou sloupy. Budou si rozumět s receiverem? A čím to mám doplnit do surroundu? Díky
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 6. 7. 2016 02:11

to bude bez problému, na kdyžtak do budoucna doplníš subwoofer, dozadu můžeš dát kdejaká prdítka, nová nebo bazar, to je fuk.

samozřejmě že tam je jenom 5,25" a citlivost 90dB neslibuje monstrózní basy, na druhou stranu, v nejhorším ty reály soupneš dozadu a dopředu dáš nějaké větší regály, zase za 4tácky i s centrem bych to zase tak nehrotil.

případně můžeš koupit nějaký lepší SW (třeba nějaký základní velodyne) a používat ho i na hudbu.
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 27. 7. 2016 07:41

Zdravím, po nějaké době jsem konečně na bazoši narazil na celou sestavu i se SW https://elektro.bazos.cz/inzerat/635612 ... ercury.php (Mercury MR, Mercury M2, střed Mercury MC a aktivní subwoofer vlastní výroby.), chci se zeptat na názor/radu zda se to vyplatí pokud je porovnám třeba s nějakými aktuálními novými reproduktory (https://www.mall.cz/sestavy-reproduktor ... set-kavova) apod. Sloupy se mi nevejdou tak jsem takhle omezene na regálovky. Mám to k receiveru Yamaha HTR 4065.
Ještě by mě zajímalo jestli nejde koupit nová sestava podobně draze jako ty jeté Tannoy například z Polska/Německa/Slovenska, levněji než u nás, nemám s tím zkušenost, ale vím že třeba na Amazonu de jsou nekteré reproduktory levnější než u nás tak nevím jestli by třeba o něco málo dráž nešla sehnat celá nová sestava ze zahraničí.

Děkuji za rady
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 27. 7. 2016 09:46

nevim nevim, ani neudává, jestli ten subwoofer je aktivní, nebo pasivní. nabídnul bych za to tak 6 litrů, devět je za tuhle základní řadu dost velká suma. V případě, že je ten sub aktivní s nějakým slušným reprákem a zesilovačem umožňujícím nastavení děličky a fáze, tak řekněme 8 litrů max.
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 27. 7. 2016 11:07

Super, děkuji za radu, sw by měl být aktivní, jelikož ho dělali sami tak pochybuji že bude mít nějaké ladění ale zeptám se. Takže říkáš drahé? Mě se dost špatně shání regálové sestavy z druhé ruky,tohle je poprvé co jsem něco našel.

-- 27. 7. 2016 12:25 --

Já když takhle něco najdu a samozřejmě se v tom nevyznám tak nemám moc možností jak zkontrolovat jestli se to vyplatí. Kolik ty bedny stály jsem nenašel, takže zbývá porovnat to s novými co se aktuálně prodávají a které jsou u nás podle mě dost drahé. Pod 20k se u regalových 5.1 nedostanu skoro u žádných (pouze magnat supreme set 102 5.1 za 13000 a pak až Heco 202 5.1 za 20 500) nevím jak by na tom byly ve srovnání kvality, ty tannoy jsou starší takže určitě větší riziko že se porouchají na druhou stranu repro tolik nezastarávají a před koupí si je poslechnu. Otázka je jestli nelze v zahraničí sehnat nové 5.1 treba do 13000 které by byly lepší než tannoy a bylo by menší riziko poruchy.
AudioVideoLama
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 27. 7. 2016 11:53

Důležité je, jak to hraje. Máš možnost před případnou koupí si sestavu poslechnout?
Pokud jsou opticky v dobrém stavu a elektricky 100%, pak ta cena není přemrštěná (v průměru 1500 za jednu bednu a 2500 za SW) a není vyloučené, že se dohodnete na malé slevě za rychlé jednání.
Co se týče SW, tak pokud by neměl žádné ladění, nemuselo by to být na závadu v případě, že to budeš připojovat za AVR, který si ho sám nastaví (hlasitost, fázi, dělicí kmitočet). Trval bych jen na regulaci úrovně (volume) a vypínací automatice.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr Oizo 27. 7. 2016 17:56

ten jeho avr umí prd, je to takový ten nejlevnější model...

tyhle tannoye nejsou uplně špatné, je to na úrovni dnešní série mercury. Myslím, že tam není pravděpodobnost, že se porouchají a i kdyby, tak to se dá opravit za pár kaček, tam nejsou žádné složitosti. Nevýhodu vidím v těch plastových koších, jednou jsem je rozebíral a jak povolíš ty šrouby, tak ten plast většinou alespoň na jednom místě praskne. čili se do nich blbě leze, ale to je problém obecně u starých plastů, nevím jestli je na to nějaká finta jak to povolit aby to neruplo.

btw: proč si nakonec nevzal ty Prosony?

jinak tyhlety nové sestavy magnátů a podobných za 10 tísíc bych nebral ani omylem. Rači chvíli něco hledat, třeba jako tyhlecty tannoye
mistr Oizo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků