Rozvod 5.1 audio

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tom237 28. 5. 2016 07:46

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Jsem elektrikář a dělám známemu rodinný dům. A požádal mě o rozvod pro audio 5.1 kdyby si do budoucna koupil domáci kino. A ja to nikdy nedelal nevim co za krabicky pouzit. Dekuji za jakoukoliv radu. Jedna se jenom o jednu mistnost o obývák. Předpokládám že subwofer pripoji prijmo do kina a tak si mysli že mu stačí rozvést do každého rohu kabel pro repro ale nevím jak pak ty 4 repráky spojit na zdi za kinem jakou pouzit zasuvku??
tom237
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 5. 2016 11:01

Podívej se na stránky speciálek pro audio-video, třeba www.dexon.cz nebo www.hadex.cz a hledej tam "připojovací krabice", "vývodky" a podobný věci. Vždycky to je rozměrová obdoba normální síťový zásuvky nebo vypínače určená pro montáž do normální elektrikářský krabice na/pod omítku, ale na lícový straně je prostě "dýzajnový" víčko buď s dírou pro provlíknutí kabelu (vlastní svorkovnice je uvnitř), anebo jsou na vnější straně vyvedený šroubovací případně pružinový svorky s barevným odlišením. Předpisy pro souběh a křížení vedení se sítí 230V ti snad připomínat nemusím ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petulda 28. 5. 2016 19:19

Nejlepsi je husi krk s provazkem (za pomoci kteryho si pak kolega protahne kabely.
Vyber kabelu pripadne jejich vymena v budoucnu je pak snazsi a zalezi ciste na volbe majitele.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 5. 2016 22:00

Tak husáky každopádně a nesilom.rdně, bez nich se to nedá - já řešil jen ty "koncový terminály" pro připojení beden.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tom237 29. 5. 2016 09:44

Husaky to je jasne spis mi jslo o ty terminaly, jakym zpusobem to vyresit za TV.
tom237
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 29. 5. 2016 09:57

Řešit vedení reprokabelů k předním bednám skrytě ve zdi, navíc za pomoci dalších 2 terminálů, mně přijde nevhodné. Dalo by se s tím souhlasit snad v případě nenáročného DK, pro připojení kvalitních reprosoustav a odpovídajícího AVR, kdy se předpokládá i poslech sterea, bych se tomu vyhnul.
Reprokabely by měly být co nejkratší a bez zbytečných spojů, které mohou být zdrojem přechodových odporů.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tom237 29. 5. 2016 11:38

Taky me to napadlo, ze bych vlastne resil jenom zadni repro
tom237
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků