jaky subwoofer k Wharfedale Diamond 10,7

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dupaljiri 8. 2. 2016 22:51

Zdravím všechny uvažuji o pořízení Subwooferu ke svému domácímu kinu momentálně se skládá z WD10.7+WD10CM+WD10.1 a vzadu WD10.0 krmeno to je AV Marantz SR7005 co jsem tak koukal tak mně napadá buď něco od WD a nebo mně zaujal VMA-II SUB - http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2_sub.php
hodil by se i na pozdější Upgerade. Děkuji moc za vaše nápady jinak ještě dodám že cena by neměla být vyšší než20tisíc
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 9. 2. 2016 07:03

Při hledání subu ke kinu jsem měl políčeno také na VMA, ale nakonec vyhrál SVS PB-1000 z ebaye ( dnes za 16t., tehdy za 14,2t).
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 2. 2016 07:11

Základní otázka je, co přesně chceš subem ve zvuku vyřešit? Co na basech ti nevyhovuje?

Diamondy 10.7 hrajou docela hutně. Neznám je nějak detailně, ale dělaly na mě dojem, že mají hodně energie ve vyšších basech, ale směrem dolů že padají velmi rychle. Hodně záleží, jak se chovají ve tvojí poslechovce.

Asi bych se tady docela výrazně přikláněl k subu s vestavěnou ekvalizací, a to hlavně proto, že:
- poslechovku máš už teď docela obloženou bednama a předpokládám, že nebudeš mít moc možností, kam sub umístit (což je pro jeho správný zvuk naprosto zásadní)
- správný nastavení a sladění s hlavníma bednama je bez ekvalizace náročný a zdlouhavý proces, zvlášť jestli používáš ekvalizaci v AVR
- bez perfektního sladění s 10.7 by hrozilo, že si ještě zvýrazníš energii ve vyšších basech

Odkazovaný sub od VMA neznám, ale správně se díváš po subu s 12' basákem. Menší bych nevolil.
Zvážil bych třeba i tenhle Velodyne.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dkdkdk 9. 2. 2016 17:41

Proč ne menší než 12" (ano, bráním ten SVS ;) ) ?
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dupaljiri 9. 2. 2016 19:15

Petulda píše:Základní otázka je, co přesně chceš subem ve zvuku vyřešit? Co na basech ti nevyhovuje?.....
Zvážil bych třeba i tenhle Velodyne.

nevím přemýšlím zda by se nechal něčím ten zvuk ještě zlepšit,postupem uvažuji o přechodu na VMA2 seriia jak na domácí kino tak na stereo,jen tam nevím zda je nějaký kvalitní přepínač pro přepínání mezi AV a Stereo sestavou
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 9. 2. 2016 19:59

dkdkdk:
Tak 15'' by byl nejlepsi ;-), ale tam uz je zase o kus vetsi problem s umistenim a financema.
Kdyz jsem zvazoval sub, porovnaval jsem 10, 12 a 15 a plynulo mi z toho, ze cim vetsi reproduktor, tim "hmatatelnejsi" byl nejhlubsi bas a to i pri nizky hlasitosti. Se zvetsujicim se repro bas min "hral" a vic proste "byl". Basy jsou o mase rozhybanyho vzduchu a vetsi plocha ho pri jinak stejnych podminkach rozhyba lip - tim si to vysvetluju.

dupaljiri:
No, pred tim nez zacnes neco nakupovat, by myslim nebylo od veci si tedy ujasnit, co konkretne a jak chces ve svem zvuku resit.
Z toho, co pises, se mi zda, ze chces vyrazne posunout zvuk pro stereo a ten vyuzivat i pri provozu 5.0(1).
Moznosti, jak to resit, je vic, ale kazda ma svoje uskali a nevyhody. Obecne zkmbinovat 5.1 a kvalitni stereo s rozpoctem v radu max nekolika desitek tis. neni zrovna idealni.
Za sebe bych sub resil az jako posledni vec, ne prvni. To doplneni nejspodnejsich tonu je uz jen tresnicka na dortu. To podstatne a zasadni se odehrava jinde.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dupaljiri 9. 2. 2016 20:28

to más pravdu s tim posunem,ale ten SUB byl míněn i z toho důvodu že by mně to zaujalo na tolik,že další posun by nebyl na nějaký čas zapotřebí.
Jinak rětězec na stereo je v merku
převodník DAC 1 USB full
předzesilovač HYPA 1 full
koncový zesilovač HYPA 17
jen nevím čím řešit to přepínání zdroje
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod motopes 12. 7. 2016 10:01

Zdarec,
abych nerozjížděl nové vlákno tak se s dovolením přivařím sem.
Mám stejnou sestavu jako kolega výše, pouze jako zesik mám Denon AVR x1300 a také momentálně řeším otázku ohledně subwooferu.
WF10.7 hrajou hutně, ale chci jim odlehčit hlavně u filmů, protože poslouchám dost nahlas a připadne mi, že střeďák občas nestíhá.

V hledáčku mám následující SW:
http://www.studiospalicek.cz/wharfedale-d10-novinka
http://www.studiospalicek.cz/wharfedale-spc-12
http://www.hifipartner.cz/reproduktory/ ... sub-detail
http://www.hifipartner.cz/reproduktory/ ... -10-detail

Bude stačit, nebude stačit na 40m2 místnost?
Jaký byste doporučili vy?
Díky za případné postřehy.
motopes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 12. 7. 2016 17:40

Ušetři peníze. Nákupem subwooferu (ten hraje jen basy!) nijak středovým reproduktorům neulevíš.
Pokud je zvuk při vysokých hlasitostech zkreslený nebo začne být ostrý, je to s 99% pravděpodobností nedostatečným výkonem AVRka.

Jinak 10.7 jsou spíš takový zahuhlaný (mají hutný vyšší basy), ale úplný spodek jim chybí, tzn. sub by zvlášť při filmech pomohl.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod motopes 12. 7. 2016 18:48

Nemyslím si, že by byl zvuk zkreslený nebo tak něco. Se zvukem jsem spokojený, jen bych chtěl subáč, protože zesilovač nabízí oříznout frekvence pod 80-250Hz a poslat je právě do Subwooferu.

Výkon zesiku při 6 ohmech je 145W na kanál, což by na repro mělo stačit, obzvlášť na střed.

Takže nějaké další doporučení ohledně subu?
motopes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dkdkdk 12. 7. 2016 19:56

Ano, když budeš "živit" jen jeden kanál, můžeš dodat těch 145W

http://www.avcenter.cz/avcenter/eshop/7 ... AVR-X1300W
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 12. 7. 2016 20:30

Realny vykon pri 5 soucasne hrajicich kanalech bude odhadem do 50 W pro predky.

A znova, zarazenim subu stredovym reproduktorum nijak neulevis... Hrajou jiny pasmo.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod motopes 12. 7. 2016 21:07

To si teda nedokážu představit, co bych musel mít za zesik, abych z něj dostal 200w na kanál při zapojené 5.1

K těm subum mi nikdo nic nepovi? Ja myslím, že na filmy se sub hodí vždy, ne?
motopes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 12. 7. 2016 22:09

Takovy vykony se resej delancema.

Jinak o subech podobny cenovky to tu uz bylo nekolikrat. Pohledej. Za me radsi 12palec s dostatecnym vykonem (RMS 400+ W).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 7. 2016 01:12

motopes píše:To si teda nedokážu představit, co bych musel mít za zesik, abych z něj dostal 200w na kanál při zapojené 5.1
.....
Musel bys u něj mít síťovou pojistku dimenzovanou minimálně na 10 ampér - ne proto, že by sis ji tam dal "pro fóra" jako si některý lidičkové nasazujou 225/40 R17 na fábuli HTP 44kW, ale protože ten zes by tolik v maximu skutečně odebíral. A taky by takovej zesík nevážil tři kila.
EKKAR
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků