Domácí kino/soundbar kolem 15000

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sirgarfield 9. 1. 2016 12:44

Dobrý den, doma zvažujeme koupi soundbaru, případně domácího kina na filmy a poslech hudby. Bohužel se v tomhle moc nevyznám, a dávat na ''odborníky'' v prodejnách jako typu electroworld apod. se mi nechce, jelikož mi je jasné že se hlavně budou snažit prodat to, co momentálně mají na prodejně. Proto se s prosbou o radu při výberu obracím na Vás, rozpočet je kolem 15 tisíc. Předem děkuji za všechny odpovědi.
sirgarfield
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 27. 3. 2016 11:02

Ahoj pokud to je pro tebe ještě aktuální, mám LG LAS550H a jsem s ním spokojen, po letech čo jsem měl 5.1 kino už mne nebavilo koukat pořád na všudy přítomně trčící kabely, zvuk ze soundbaru je jiný než z 5.1 rozvržení repro ale tento model disponuje opravdu dobrým zvukem.
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Luda9sl 27. 3. 2016 11:50

Tak záleží co chce že.Jestli prostorový zvuk nebo jen vylepšit zvuk televize.Ale myslím že za ty dva měsíce už něco sám sehnal.
Luda9sl
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 27. 3. 2016 12:46

Jen si dovolím trochu oponovat, v tomto případně LG LAS750M zdaleka nejde jen o vylepšení zvuku TV.
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 27. 3. 2016 16:50

Nechtěl jsem sice reagovat, ale ohledně toho LG můžeme mluvit jako o megaprůseru, snad se tazatel nevydal touto cestou.
Yamaha CD-S1000 + CW DAC 1 + Yamaha A-S1000 + Elac FS 257 + Proson sub
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 27. 3. 2016 17:10

Krmelec silně pochybuji že jsi to slyšel hrát v domácích podmínkách, zřejmě jen vaříš z toho co jsi našel na netu od někoho podobného jako jsi ty.
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 27. 3. 2016 17:22

Když už má někdo potřebu kupovat soundbar, tak bych vzal tenhle za polovic https://www.google.cz/search?q=CANTON+- ... bzzM7MM%3A
který udělá lepší práci, než plastové "cosi" od LG.
Ale za 15 tisíc se to dá už řešit lépe než soundbary, např. nákupem dvou regálů za 10 tisíc a k tomu základní zesík.
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 27. 3. 2016 17:33

Takže pan krmelec LG LAS750M ani vlastně neviděl na vlastní oči jinak by věděl že to není plast a že cena je v dnešní době okolo 7 tisíc. Mimochodem ten analogovej Canton je v dnešní době už trochu mimo.
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 27. 3. 2016 18:13

Tyto hračky pro velké kluky jsou k vidění v kdejakém elektro obchodu a všechny hrajou příšerně. Tvůj nákup na tom nic nezměnil, jen jsem musel reagovat, aby se i další člověk nevydal touto špatnou cestou.
Hlavně, že máš jasno, co je v dnešní době mimo.
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 27. 3. 2016 18:34

Příště raději nereaguj vůbec když s danou věcí nemáš vůbec žádnou zkušenost nebo nanejvýš jen z obchodu, což ani tak evidentně nemáš. A o jaké cestě mluvíš mi není jasné už vůbec.
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 27. 3. 2016 18:51

Mluvím o špatné cestě, kterou jsi udělal koupi té LG hračky. Lepší variantu jsem už napsal v mém druhém příspěvku, k tomu není dále co dodat.
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 27. 3. 2016 19:15

Ok ta tvoje rádoby lepší varianta bohužel nesplňuje požadavky na dnešní standardy. A jak už jsem psal LG LAS750M jsi evidentně neviděl ani neslyšel.
Mclaren F1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Luda9sl 27. 3. 2016 19:21

TO: Mclaren F1

A Ty už si někdy slyšel plnohodnotné domácí kino 5.1(7.1)?Obávám se že ne protože jinak by si netvrdil že jde o něco víc než jen vylepšení zvuku k tv.I když to má více jak dva repráky a k sobě hrom bednu neznamená že ti to dá víc než repráky v televizi.Jedíne co to umí je virtualizace nějakého 3D zvuku a doplnění hlubších tonu sobwooferem.A kdyby si měl dojem že nevím o čem mluvím tak ano slyšel sem hrát soundbary a doma vlastním plnohodnotné domácí kino 7.1
Luda9sl
Junior

Odeslat příspěvekod krmelec 27. 3. 2016 19:26

Mclaren F1 píše:Ok ta tvoje rádoby lepší varianta bohužel nesplňuje požadavky na dnešní standardy. A jak už jsem psal LG LAS750M jsi evidentně neviděl ani neslyšel.

"Lepší standarty" z žádného soundbaru od LG a podobných lepší zvuk nevykouzlí.
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 27. 3. 2016 19:29

Obecne jsou soundbary vzdy velkej kompromis co se zvuku tyka a to z mnoha realnych duvodu. Pokud by byl rozpocet puvodnich 15 tis., je volba jednoznacna a to zesilovac + repro.
Za polovic uz by to bylo tezsi resp. nemozne, pokud by nepripadal v uvahu bazar (pokud jo, pak zas jednoznacne zes. a bedny).

Beru to z pohledu cloveka, pro ktereho je u audiozarizeni zvuk na prvnim miste. Chapu a nemam nic proti tomu, kdyz je pro nekoho u podobne kompromisnich vyrobku na prvnim miste neco jinyho, treba konektivita. To ale nijak nezlepsi nevalny zvuk.
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Poslední varování

Další stránka