Jak postupovat při nutnosti opravit bazarovky?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kychtax 25. 9. 2015 17:40

Ahoj, mně by zajímalo, i kvůli tomu, že zřejmě budu brzy řešit podobné zadání, jak řešit případnou opravu takovýchto specifických bazarovek (poznámka moderátora - odděleno z vlákna o reprosoustavách v ceně do 20 000CZK za pár - pořizovaných případně i z bazaru). Mám obavu, že většina hifiprodejců mne vyfakuje, protože je pro ně důležitý pouze prodej nových repro, ze kterého žijí. Tzn. že mi nezbyde než se doprošovat, složitě hledat a případně spamovat fora. Máš to nějak vymyšlené?
Když Petuldovi např. odejde měnič v Electrách, jak bys, prosím, postupoval? Nebo vlastně i při potřebě překontrolování a přeměření reproduktorů, když nějaký bazar zakoupím.
(jestli to sem nepatří, tak to mázněte :-) )
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 9. 2015 18:27

Skříň, pokud je dřevěná nebo ze dřevo většinově obsahujícího materiálu, opraví každej trochu lepší truhlář nebo stolař - včetně lakový nebo barevný povrchovky nebo novýho odýhování. Měniče lze po domluvě koupit od výrobce - ale je to jak kdy a přístup jednotlivejch výrobců včetně požadovanejch cen se liší doslova v desítkách % - někdo si za náhradní repra řekne řádově 30-40% ceny celý reprobedny s tím, že myslí i na to, jakou mu uvedená služba udělá kladnou pověst mezi uživatelskou veřejností a jinej pod dojmem názoru "nechce platit za nový bedny, oškubu ho aspoň za ND" si za jeden náhradní basák řekne skoro stejnou částku, jako za celou novou bednu... Navíc v mnoha případech se v nějakým starším typu beden použitý měniče přestaly vyrábět - pak nezbyde než shánět aspoň papírově podobný typy a modlit se, aby náhrada výrazně negativně nezměnila vlastnosti beden. Je to prostě sázka do lotýnky ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petulda 25. 9. 2015 18:52

Ja se na to divam tak, ze tohle riziko je vyvazeny nizkou cenou. Mam tak repro, ktere nove staly 140 tis. Kc. za 33 tis. Kc. Sleva pres sto tisic za shodny zvuk jako kdyz byly sloupy novy.
Druha vec, kterou beru v potaz, je to, co se v repro muze pokazit. Defekt skrine v tehle kategorii nepripada v uvahu, pokud nejsou kabinety viditelne poskozeny.
Pak muzou byt v neporadku soucastky vyhybky. To je bud slyset nebo si lze za par stovek nechat promerit.
A zbyva poskozeni repro. Ze by reproduktor odesel jen tak sam od sebe pri SPRAVNEM pouzivani, je podle me zcela nepravdepodobne. Muze odejit pri pretizeni a to je ryze v rukou majitele.
A kdyz mi i pres to nejaky reproduktor odejde? No tak to budu v pr... ;-). (spoleham na to, ze repro lze i opravovat, i v CR se tomu venuje par sikovnych lidi)

Přesunuto, poupraveno, možno nadále pokračovat i zde.

Ekkar


-- 25. 9. 2015 20:36 --

;-)
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kychtax 25. 9. 2015 19:37

Dík a omlouvám se za offtopic vedle. Vidím to tak, že na začátku mi stejně nezbyde než se pídit po forech. Minimalne po schopnem (a ochotném) bastlíři nebo prodejci/servisu. A samozřejmě doufat, že jsem nekoupil nějakou vyjetou šunku. Bohužel je asi šance docela vysoká (pro mne jako víceméně laika/ začínajícího hifistu).
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 9. 2015 19:44

Takovýmhle fofrem to jde učunit jen pokud ten off-topic není vysloveně od škodiče, je odchycenej zavčas a moderátor zrovna sedí na drátě s rychlým připojením. Jinak by to trvalo podstatně delší dobu vyfiltrovat odpovědi na dvě různý témata a rozházet je do tématicky příslušnejch vláken...
Pokud můžu zmínit ještě jednu věc - kolega ThalesX jako machr přes DIY v otázkách repro, výhybky i ozvučnice se určitě připojí se svojí radou a argumentama - jen co tohle téma objeví.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků