Reproduktory do auta

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Alexik11 12. 6. 2015 10:55

Zdravím, chystám sa obmeniť audio v aute, lebo tie originál repro sú hrôza. Listujem fora, obchody a čo sa len dá už asi štvrtý deň a stále sa neviem rozhodnúť.
Mením aj rádio za Pioneer MVH-X370BT.
Dopredu by som chcel dať Ground Zero GZRF 13FXII : http://www.fusion.sk/katalog/product/148840/
Dozadu Pioneer TS-1302i.
Sú to koaxiály ale ja mám výškové repro na palubovke a do dverí sa mi nechce nič vŕtať pre komponenty. Aj ked som čítal, že hrajú vo dverách lepšie. Ale stále som otvorený možnosti zakúpiť tam aj komponenty. Mám Megane 2 (rozmer 130mm).
Niekto má lepší nápad? Moc sa do toho nevyznám, tak s kľudom :-D
Alexik11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek_K 12. 6. 2015 11:40

Ja prave menim v megane 3ke ale mal som aj megane 2 a repraky su tam v podstate rovnake len v mk3 su prisrobovane o plech , v mk2 o vypln. Tiez som vyberal a skumal a nakoniec som isiel do MTX, je o vymene v mk3 vlakno aj na renault clube http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=18&t=49334 tie iste repro som kupil, s tym ze ked raz budem menit auto tak si ich necham a dam spat origo.
Urcite chod radsej do komponentych, vyskac bude hrat omnoho lepsie pod sklom v palubovke. Ja dam do dveri vyhybku a odtial kabel k palubovke potiahnem cez ten konektor dveri. Predpokladam ze 2ka to ma rovnako, ked ho odpojis uvidis ze vela kontaktov tam vlastne nieje a tam navrtam 5-6 dieru a tadial natiahnem kabel bez toho ze by to poskodilo nejake tesnie alebo podobne a nemusim vrtat nove diery.
Ked si precitas nejake fora resp rady tak zistis ze vymena za lepsie repro ide ruku v ruke s odtlmenim a odhlucnenim dveri, pretoze sebalepsie repro v neodtlmenych dverach nebudu hrat tak dobre a cele to bude rezonovat. Minumum je vytlmenie http://www.ahifi.cz/clanky/detail/jak-v ... ucneni.htm . To sa robi butylovymi platmi(ja davam STP anticor S) zabrani to rezonancii plechov a v podstate to vytvori pre reprak ozvucnicu. Naviac este idem davat gladen wave(je to ihlanovy molitan 20mm hruby ktory zlepsuje akustiku za repakom a zaroven aj tlmi hluk zvonka) a gladen foam(hladky hrubka 5mm, tlmi hluk) na znizenie hluku ktory ide cez dvere.
Tu vidis ako sa to robi na mk3 http://www.ahifi.cz/clanky/detail/renau ... ozidla.htm , mk2 ma reprak prisrobovany vo vyplni, takze okrem plechov je dobre polepit anticorom aj vypln vznutra, ked nie celu aspon kde su spoje plastov.
Marek_K
Junior

Odeslat příspěvekod Alexik11 13. 6. 2015 10:15

Ďakujem pekne, za rady a tipy. Vyzerá to veľmi dobre na tom fore, budem sa aj podľa toho držať :)
Na začiatok aspoň odtienim, ostatné dorobím prípadne neskôr, uvidím aký bude výsledok.
To s tým výškovým som aj ja rozmýšľal, no dal si dobrý tip kadiaľ viesť káble, určite si to tam omrknem.
Ale hlavne ma momentálne zaujímajú tie repráky, nemáš náhodou skúsenosti aspoň s jednými z nich? Ako hrajú tie tvoje MTX?
Komponenty dopredu som pozrel ako náhradu možno JBL GTO508C.
Ďalej som sa chcel opýtať ako si doriešil napájanie. Tie Pioneery majú podľa recenzií konektor čo pasuje priamo na Renault, čo je výhoda.
Alexik11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MartinZbrna 19. 6. 2015 20:36

neporadím ti ohledně reproduktorů samotných, ale přidám zkušenost s tlumením. Tím určitě začni, je to 100 a 1. Já si vytlumil dveře ve své bravě, a když jsem dělal test kdy jsem měl jedny dveře vytlumený a druhý v originál stavu, tak jsem v podstatě slyšel jenom tu vytlumenou stranu.

Tehdá jsem volil opravdu ekonomickou variantu, nakoupil jsem samolepící čtverce toho nejlevnějšího tlumícího materiálu z Ahifi - v podstatě takovej materiál podobnej vosku akorát tužší, tím jsem uzavřel všechny otvory z vnitřní strany dveří a jeden plát jsem nalepil i za reproduktor na venkovní plech. Dveře se pak mnohem víc podobají uzavřené ozvučnici, což reproduktorům dost pomůže. Určitě to není nic proti tomu co ukazují na fotkách z toho jejich profi tlumení, ale můžu tě ujistit že rozdíl byl obrovskej. A to mám ve předu obyčejný 60w středobasový dexony, řekl bych srovnatelný s tím co dneska montujou do aut v základu.

DSC00602.JPG


DSC00604.JPG
MartinZbrna
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 30. 6. 2018 21:06

Vyplnění dveří montážní pěnou je to nejhorší, co můžeš udělat. Jak je známo, dveřmi protéká voda, ať už kolem okna nebo z dalších odvodňovacích míst. proto jsou také dole otvory, aby mohla voda odtéct. Aby se nedostala do interéru, je zevnitř pod obložením folie.
Pěna je porézní a tedy i nasákavá a nejen, že dveře pak váží tunu, ale rychlá koroze na sebe nenechá dlouho čekat, o dalších problémech nemluvě. Třeba jak zajistit, aby se pěna nedostala kam nechceš? Stahování okna, zámky...
Pokud zatlumit, tak jedině materiálem k tomu určeným a postupem dle návodu výrobce.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kackac14741 31. 8. 2019 16:17

Souhlas, radši to odvez k někomu, protože montážní pěnou to bude pěkně na nic. Plus se podívej tady na ty videa: https://www.2din.cz/tlumeni-odhlucneni-auta/ :-)
kackac14741
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků