Stlpy vs. Regalovky

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod danifedor 4. 5. 2015 07:06

Zdravim potrebujem poradit, som z Puchova a nikde na okoli nie je hifi studio kde by som si vypocul hrat poriadne repro. Chcem stereo cisto na music, pocuvam elektronicku hudbu ale aj rock, repro bude v obyvacko kuchyni 40m2. Moj favorit je stereo receiver onkyo txnr 8030 a magnat supreme 2002. chcem dat do repra tak 400€
danifedor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 4. 5. 2015 08:25

Dynavoice df5
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod danifedor 4. 5. 2015 20:36

Kua chlapi ani jednu znacku z toho nepoznam, cakal som typy na Pioneer Jamo Yamaha Magnat
danifedor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ...drát 4. 5. 2015 21:59

ide ti o nápis na repro alebo dobrý zvuk?
tip Trymore-ho sa mi páči √√√
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod danifedor 4. 5. 2015 22:11

Ide mi samozrejme o zvuk... hmm pocul si ich hrat?
danifedor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 4. 5. 2015 22:16

Zrovna bedny, které jmenuješ jsou v této cenovce pěkné šroty, nech si raději poradit a HLAVNĚ si něco poslechni! S takto nízkým rozpočtem bych šel do bazaru a nebo viz. výše tzn. Dynavoice a nechat si poradit na hifionline.cz.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danifedor 5. 5. 2015 06:01

Dik za rady chalani.
danifedor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr.5 5. 5. 2015 06:12

Danifedor - za málo peněz hrají slušně Acoustic Energy, připlatil bych 100 eur za NEO 3 a budeš nadšený. Kultivovaný čistý zvuk, dynamické, hluboké a hlavně rozlišené basy, což v této cenovce aby člověk pohledal, kvalitní výškáč ring-radiator - stejný jako v Sonus faber Toy Tower za 3x vyšší cenu(!), výborná prostorovost. Těm Dynavoice bych se vyhnul. Zajímalo by mě, jestli pánové Buchar a Leony, to co "radí", vůbec kdy slyšeli, s čím konkrétně porovnávali, na jakém aparátu, kdyby trochu popsali zvukový charakter a rozdíly, nebo jen blábolí...?
petr.5
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 5. 5. 2015 09:27

Dynavoice df6 provozuji s pioneerem A 701 R, tak že žádný blábol, df5 jsou velice slušný bedny za ty peníze. Slyšel jsem je u kolegy s onkyem integra.
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 5. 5. 2015 20:57

Měl jsem Jamo 426 HCS3 a hrály slušně, ale určitě né do basů, pěkné malé kompaktní sloupky, ale spíše pro filmy a nenáročné stereo. Horší na tom jsou vybuřené přebasované 606ky, které mě vůbec neoslovily. Magnat jsem slyšel také, nevím typ a poslech odpovídal tomu, kde se nejčastěji používají, v hospodách jako podkres atmosféry 4. cenové skupiny, kde také patří :D. Ale výběr je na autorovi, zde dostane obecné a subjektivní rady, žádné absolutní stanovisko, ani zaplacené výroky mnoha recenzentů bez soudnosti. Ohledně zesíku na žánr jaký poslouchá bych si poslechl například Yamahu. Co jsem měl možnost mít doma Onkyo Integra, tak jej chrakterizovalo - výkonný zesilovač, ukočíroval bedny, ale jinak neslaný nemastný po stránce detailů a prostoru při poslechu oproti jiným značkám zesilovačů ve stejné dobové cenovce.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr.5 7. 5. 2015 07:23

Jamo, Magnat... samý odpad. Poslechněte si někdy něco normálního ;-)
petr.5
Junior

Odeslat příspěvekod Damyen 7. 5. 2015 07:48

Rozhodně bych doporučil bazar, seženeš pak mnohem lepší repro.
Co třeba tyhle? Akorát bys musel trochu připlatit. http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... y/kef/iq7/
MB: ASUS Z97-K / CPU: Corei5-4590 / GPU: MSI Aero RTX3060 / RAM: 12 GB / SSD: Crucial M4 128GB / HDD WD 3TB
HTPC -> Harman Kardon 3480 -> Mission 781
Xiaomi Redmi Note 9/PC -> V-Moda LP2
Damyen
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 7. 5. 2015 10:37

Přesně tak nějaké Jama a Magnat si k těmhle KEFům ani nečichnou a pokud máš dost místa a chceš zkusit neotřelý design, tak bych doporučil i projekt "Totem", slyšel jsem je hrát a směle konkurovaly mým tehdejším ELACům za 30k Kč :-P.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků