Sestava pro Dolby Atmos

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zimcol 18. 4. 2015 18:14

PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 4. 2015 18:41

Proboha, jaký prase tohle dělalo... Bedny za 70 tis... :-D
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod LukeFery 18. 4. 2015 19:17

Diky za názory.
Vypadá to stejně ale ,že konečnou volbu rozhodne až poslechová zkouška v realu.
Ještě mě zaujalo toto repro,vlez bych se do rozpočtu,musel bychal ale oželet sub.
Magnat Quantum set 757
Má nekdo nějaké zkušenosti?
LukeFery
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ThalesX 19. 4. 2015 02:21

Tohle za 70K? Tady někdo drobátko upadl a bouchnul se do hlavinky a to nejen kvůli tomu co je vidět v 6:55. Však za méně peněz se dají pořídit bedny kvalitativně úplně jinde.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 19. 4. 2015 11:34

Docela zajímavé jak tam borec na konci říká, že hned jak mu ten set přišel, tak že nejdřív zkoušel jenom samostatně hlavní bedny na stereo poslech a že ho velice příjemně překvapily. Když pak nabuzen z této zkušenosti následně testoval surroundy a center byl trochu zklamán. Takže ten systém je poněkud nenvyvážený, ovšem za tu cenu (1600,- euro v roce 2013, tedy tehdy cca 40000 Kč) údajně není špatný.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 19. 4. 2015 13:56

Tak jestli celý ten set stál 40K tak je kvalita v rámci běžné komerce normální.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p79avt 19. 4. 2015 20:38

LukeFery píše:Diky za názory.
Vypadá to stejně ale ,že konečnou volbu rozhodne až poslechová zkouška v realu.
Ještě mě zaujalo toto repro,vlez bych se do rozpočtu,musel bychal ale oželet sub.
Magnat Quantum set 757
Má nekdo nějaké zkušenosti?


Myslím si že ideál to udělat postupně, pokud ten Dolby Atmos nechcete hned, když uvážím že i dražší kina jedou z dekodéru + konce a není to žádná sláva u TruHD nebo DTS master 7.1, tak si myslím že 100k je málo, ale zase opravdu neznám vaše nároky, jak to slyšíte, jestli jste si byl poslechnout pořádné kino a taky hlavně jak máte připravený obývací pokoj na kino.. Osobně bych šel jinou cestou a to pořádnej přehrávač + konce a bedny postupně, tzn 5.0 a pak dodělat až bude Atmos, tedy Blu-ray u nás k dostání a dekodery-recievery ve vetší síle. PK.
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod Nykkei 14. 6. 2015 18:38

Dolby Atmos v konfiguraci 5.1.2 k poslechu:
http://www.avcenter.cz/avcenter/0/0/2/42
Cela sestava kolem 80 tis.
Nykkei
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shamp1x 23. 5. 2017 13:03

Dopracoval se někdo po více než dvou letech ke stavbě domácího kina s Dolby Atmos?

Aktuálně mám Onkyo TX-NR646 a k tomu set Q Acoustics 2050i (2x sloupy, centr, 2x surround, subwoofer), budeme se stěhovat do většího. Poslechová místnost (obývák) bude mít nějakých 28m2. V místnosti jsou celkem 3x okna ,1x balkonové dveře, 1x větší dveře do kuchyně. Nad všechny otvory plánuji osadit garniže a závěsy. Do všech oken vyjma dveří do kuchyně plánuji osadit žaluzie.

Co se zvuku týče, přemýšlel jsem nad Dolby Atmos. Aktuální receiver má dle specifikací umět 5.1.2. Rád bych ovšem plné dolby atmos, které by mělo umět taktéž onkyo TX-RZ3100. Na německém amazonu vychází o nějakých 25.000,- levněji jak tady. K tomu bych zachoval původní reprosoustavu, tu bych doplnil o zadní efekty (co bude zrovna v akci, buď Q Acoustics 3010 a nebo 2020). Strop plánuji mít snížený z akustických děrovaných SDK desek. Na strop bych chtěl 4x reproduktor tak, abych využil plnou specifikaci. Případně bych ještě časem dokoupil druhý subwoofer. Můj dotaz se týká hlavně toho, zda-li už má někdo zkušenost v domácím prostředí a zda-li se vyplatí tolik investovat do "wow" efektu. Do začátku bych to viděl tak, že si ponechám to co mám, připravím si chráničky pod stropem pro případnou budoucí montáž, natáhnu kabeláž a přejdu zatím na 7.1 (doplnění 2 ks repro)

z 90% bude sestava určena na filmy + TV, zbylých 10% hudba. Filmy ve večerních hodinách budu nejspíše sledovat na plátně (zdi?) + projektor Epson EH-TW6700.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Crha 17. 11. 2017 01:03

Dobrý den,
stavím v podkroví kino na filmy a hry (a trošku té hudby).

Moje volba padla na:
Reciever: Marantz SR5010... 20.000,-Kč

Přední repro: Heco Victa Prime 502... 10.000,-Kč/pár
Frekvenční rozsah: 28Hz - 40kHz
Citlivost: 91 dB

Centrální: Heco Victa Prime Center 102... 4 300,-Kč
Frekvenční rozsah: 35Hz - 40kHz
Citlivost: 90 dB

Boční a zadní repro: Heco Victa Prime 202... 4 500,-Kč/Pár (2x4 490=9000,-Kč)
Frekvenční rozsah: 35Hz - 40kHz
Citlivost: 89 dB

Subwoofer:
Magnat Supreme Sub 302A.... 8000,-Kč
Frekvenční rozsah: 16 – 200 Hz

Celá sestava 7.1 by tak měla "papírově" zajistit reprodukci frekvencí 16Hz - 40 000 Hz, za pro mě přijatelnou cenu: 51.000,-Kč.

Dva subwoofry bych nepoužival, to mi příjde zbytečné, stejně tak jako horní reproduktory.

K napájení reproduktorů, ale použiji stíněné kabely CMFM 4x2,5 pro zapojení Bi-Wiring.

Okolo projekční plochy a na strop použiji protihlukové desky QS-WAVE - VLNITÁ BOSÁŽ od firmy Gumex za bratru 539Kč/m2.

Uslyším a pokud bych měl něco zlepši, tak buď ty reprobedny vycpu skelnou vatou a nebo si postavím sám nějaké s vlastní vyhýbkou, podle starých knih ze střední školy.
Crha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maathes 18. 11. 2017 00:03

Ahoj,já Dolby atmos mám a je celkem hodně filmu s touto zvukovou stopou(mám jich asi 20..krásny film byl třeba transformers...všechny letadla,bouřky,dešť,střelba to všechno šlo z horních reproduktoru a opravdu se mi to líbi,dokonce i přítelkyni,ze začátku měla sice nutkáni se furt dívat nahoru,ale pak si zvykla..mám sestavu 5.2.2 (ono stejně 5.2.4 není rozdíl protože všechny filmy v atmosu jsou pro 5.1.2) akorát budeš mít 4 repra na stropě a to už je k ničemu,protože ty přední neuslyšíš jen ty nad sebou-odzkoušené,proto jsem volil 5.2.2. teď jen záleží přes co budeš Atmos pouštět.
Maathes
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 18. 11. 2017 10:05

Ahoj,
Atmos nie je iba pre 5.1.2. Atmos funguje inak, než audio stopy fixne namixované na 5.1, 6.1...x.1. Jedná sa o objektovo založené rozloženie zdroja zvuku. Ak by si mal na strope 4 reproduktory, tak nehraje Ti zo všetkých 4 stropných repro rovnaký zvuk, ale pre každý kanál je individuálny a nastavením počtu pripojených repro si AVR s dekoderom Atmos/DTS:X nacita data a rozdistribuuje a priradi zvuk individuálne do kanždého kanála. Ten zvuk sa "hýbe" podľa toho akú máš konfiguráciu. Atmos totiž podporuje až 128 audio kanalov.
Nemáš pravdu v tom, že "...4 repra na stropě a to už je k ničemu,protože ty přední neuslyšíš jen ty nad sebou-odzkoušené..." Pri 4 stropných repro musíš mať zadné umiestnené za sebou, predné viac pred sebou, oproti konfigurácii iba s 2 stropnými repro. Musí byť na takú konfiguráciu priestor. Nemá význam osádzať napr. 4 stropné, pokiaľ máš hneď za sedačkou stenu...Uvádzať teda všeobecne, že 4 stropné repro sú k ničemu je blbosť.
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 18. 11. 2017 11:22

Pri 5.1 som este chapal, ze aj ked clovek p9zera na obraz ktory je len v predu, tak moze citit potrebu pocit efekty aj zozadu.... Ale Dolby Atmos??? ... V pripade ze pozeram na TV ??? ... To vizualny zazitok potom nebude siahat audio ani po kolena... A ja som vzdy myslel, ze sledovanie filmu je HLAVNE o obraze, a az potom o zvuku... Ale o com to ma byt, ked obraz je len v malej casti prednej strany pohladu cloveka (vzdy vidite kopu volneho priestoru po stranach TV a v casti nad a pod TV), no zvuk z kazdej strany, okrem spod zadku ??? Ludia to v skutocnosti potrebuju asi tak, ako na rozne farby svietiace duhove reproduktory pri pocuvani radia... Alebo tak, ako Dolby Atmos pri pocuvani koncertu kde je len spev jedneho clovek a hra na jeden hudobny nastroj...
Mne Dolby Atmos pride takou "detskou potrebou" pocitit 3x za akcny film prelet stihacky alebo strely nad hlavou, a povedat si "tyyy brdooooo...to bolo vzruso.....oooooo...." ...
Este by som to Dolby Atmos chapal v pripade, ze mam zavrete oci a vnimam len zvuk... Proste vlastna predstavivost + zvuk zo vsetkych stran... Ale ked je obraz len v predu, a aj to len obdlznik urcitych rozmerov, tak mi DolbyAtmos pride ako 4k rozlisenie na 5 palcovom displeji mobilu...alebo ako 3D zvuk jednokanalovej audio stopy s jednym objektom produkujucim zvuk...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod shamp1x 18. 11. 2017 14:20

jal 4k tv, tak i zvuk jde do predu. Samozrejme 7.1 je zaklad. Uz se nemuzu dockat az mi prijde zbytek do sady na 7.1.4
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Crha 18. 11. 2017 15:14

NOWOCAYN_2: Víš, že existují projektory?
Dolby Atmos nebo DTS:X je o tom, že ti elektronika vypočítá zvuk tak aby jsi v neideální místnosti slyšel zvuk jako v ideální místnosti - kině. Lépe řečeno aby ti nedokonale rozmístěné reprobedny hrály jako perfektně umístěné.
A ano ty reprobedny u filmu tam slouží k tomu aby jsi dvakrát za film slyšel výstřel za sebou, nebo přelet stíhačky. Nebo když ve filmu vybuchne granát tak kolem sebe i za sebou slyšíš jak dopadají šrapnely a zemina. Mě je jedno jestli to uslyším jednou za celej film, ale je to prostě jiný a chci to. Čím víc reprobeden kolem sebe budeš mít umístěných tím snadněji a věrohodněji ti elektronika podá ten, který zvukový efekt přicházející z požadovaného směru.

A to jsme se vůbec nezačali bavit o hrách, kde ty zadní reproduktory oproti filmu slyšíš celou dobu.
Crha
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků