Sestava pro Dolby Atmos

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LukeFery 17. 4. 2015 12:38

Přeji hezký den.Chci si pořídit domácí kino ,které bude podporovat dolby atmos v režimu 5.1.4.
Jsem začátečník a budu rád za každý návrh.
Velikost místnosti je 5.5m x 4m.
Uvažoval jsem o lepší sestavě 5.1,doplněnou o 4 horní efektové repro .
Rozpočet je 100000 Kč včetně recivru a kabelaze.Přehrávač teď neřeším.
80% video 20% Hudba.
LukeFery
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misakq 17. 4. 2015 15:32

To jsem zvědaví, jak se to tady vyvine :-) Mimochodem, když si to chceš pořizovat domů, byl jsi na nějaké projekci s dolby atmos, která Tě přesvědčila, že to domů chceš? By mě zajímalo, jestli už nějaký film doopravdy využil možnosti tohoto systému. Osobně sázím, že nové Star Wars to vezmou poctivě a bude to nářez... první a kdo ví na jak dlouho poslední :-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 17. 4. 2015 16:53

Zdravím,
Na výstave Audio, Video a Domáce kino v Košiciach minulý týždeň, som mal možnosť vidieť/počuť zostavu s Dolby Atmos a musím povedať, že to bol neskutočný nárez. Je však pravda, že tá zostava bola asi tak za 100.000 €, nie CZK. Konfigurácia bola myslím 7.2.4 - repro B&W CT serie, AV technika McIntosh, projektor Sim2 Nero.
Je to niečo nové, snažia sa o to aj výrobcovia v iných odvetviach. Typicky stereo sa vylepšuje od CD 44,1/16, cez HD 192/24 až po DSD formáty. U priestorových zvukových formátov je pokrok v pridávaní ďalších a ďalších kanálov. Avšak pridávanie kanálov v konfig 7 resp.8,9 až "n".1 už nemal pre lepšie vykreslenie priestoru prínos, preto prišli s overhead kanálmi. Čo som mal možnosť počuť, tak prínos tohto repro nad hlavou je jednoznačne pozitívny a prínosný.
Nedostatku filmov s Dolby Atmos by som sa nebál - už sa predávajú bluray filmy s touto audio stopou a budú pribúdať. Využitie systému Atmos "na max" je však otázne, lebo ponúka možnosť konfigurácie až do 62.2, čo ťažko bude niekto doma mať na strope ;-] A pochybujem, či vôbec aj v kine - možno iba pár špičkových kín na svete bude mať tento systém "na max".

Čo sa týka domácej zostavy s Dolby Atmos, tak u AVR ho zatiaľ ponúkajú iba najvyššie modelové rady jednotlivých výrobcov. Síce také ONKYO TX-NR636 ponúka po update aj Dolby Atmos, ale iba vo verzii "essential".
Skús pozrieť na toto:
http://www.studiospalicek.cz/denon-avr-x4100w-novinka ponúka však "iba" pre overhead 2 kanály, pre ďalšie 2 je potrebný ext.zosilňovač.
http://www.luxusni-elektronika.cz/zbozi/6461-yamaha-rx-a2040 (po update)
Repro napr:
http://www.studiospalicek.cz/wharfedale-akcni-set-4 + subwoofer + 4x overhead
Pre repro je možností neúrekom. Najlepšie je, ked už chceš investovať taký balík, vybrať sa do štúdia, nechať si niečo zapojiť a nechať sa ohúriť :-)
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LukeFery 17. 4. 2015 18:47

Děkuji za odpověď.
Vzhledem k tomu že zrovna předělávám komplet obývací pokoj,řeším i toto řešení.Nerad bych toho do budoucna litoval.
D o stuia chci zajit určitě,jen jsenm chtěl mit trochu jasno.
Osobně jsem uvažoval nad tímto:
Wharfedale Diamond set 10.7, 5.0 + Aktivní subwoofer
Nebo
Magnat Quantum set 677 + Aktivní subwoofer
Efektové repro jsem uvažoval něco menšího v bílé barvě z důvodu barevnosti stropu
Ten denon se mi libi-ve specifikacích má,že podporuje 5,1,4
LukeFery
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zimcol 17. 4. 2015 19:26

Síce má ten DENON v špecifikácii 5.1.4 (*), ale s poznámkou, že je nutný ešte extra 2-kanálový zosilovač.
DOLBY ATMOS (5.1.2, 5.1.4*, 7.1.2* configurations; *with additional 2ch power amplifier)
Trebalo by sa dopytovať u nejakého dealera, ako to teda je.

Diamond 10.7 aj Magnat 677 je na kino fajn a myslím, že s ani jedným chybu nespravíš. Ešte sú celkom chválené aj tieto: http://www.luxusni-elektronika.cz/zbozi/6432-q-acoustics-2050i-sestava-5-1 - je to zostava aj so subom.
Pokiaľ prerábaš byt, tak by sa dalo uvažovať do stropu so zabudovanými repro.
http://www.luxusni-elektronika.cz/products/category/52-vestavne?page=1&sort_by=price&sort_type=desc&producer_id=nil&warehouse_id=nil
Magnat aj Q Acoustic majú v ponuke také vstavané repro, tak možno by sa to dalo zladiť...
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 17. 4. 2015 20:21

LukeFerry:
To, co napíšu, ber prosím jen jako názor jiného člověka.

Nevím, jak moc je pro tebe důležitý mít zvuk shora a neznám tvé důvody, proč to tak chceš. Ale za sebe říkám, že kdybych dal za zvuk pro kino 100 tis. Kč a měl tam za ty peníze "jen" např. ty Diamondy 10.7, rval bych si vlasy.
Při 5.1 by se za tyhle peníze dal poskládat zvuk na úrovni, při řešení 5.0 na hodně slušný úrovni.

4 repro navíc a příslušná funkcionalita receiveru uberou z rozpočtu významnou částku, která se samozřejmě negativně projeví na zbytku. A vzhledem k tomu, že zvuků z horních repro půjde oproti zvukům z hlavních předních repro naprostej zlomeček (filmů v Dolby Atmos je a bude z těch desítek tisíc jen pidi minimum), přijde to MĚ OSOBNĚ jako příliš malá výhoda za ten velikej kompromis ve zvuku předních repro, ze kterých jde u filmů zvuk pořád.

Ale jak píšu, neznám tvou motivaci a pokud Atmos prostě chceš, tak no problem. Jen znám, že se člověk občas do něčeho zfamrní ;-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod LukeFery 18. 4. 2015 05:48

Děkuji za každý názor
Jak již jsem psal výše,honí repro beru jako efektové a přikládám mu taktéž menší význam.S cenou neco okolo 8 tis si myslím,že na kvalitě hlavní sestavy to na kvalitě zvuku až tak moc poznat nepůjde.
Přemýšlel jsem nad něčím takovým,ale stejně bych to pak chtěl před nákupem slyšet.
Magnat Symbol Pro 110
Denon SC-N8
Harman Kardon HKS 4
Lepší av příjmače již podporu atmos mají,takže si myslím že zde již jiná varianta není.Do bazaru bych opravdu nerad šel.
LukeFery
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Heartwork 18. 4. 2015 07:49

Přikláním se k názoru Petuldy.

Než několik chrastítek na stropě, raději 5.1 (5.0) s dobře hrajícím předkem, tam už to pak ničím nedohoníš.

Za ty peníze bych zvážil např. kompletní kino z řady VMA-II S:
http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2.php
Barvu si vybereš dle preferencí, pokud je libo necháš si vyrobit i krycí rámečky a s nějakým rozumným AVRkem máš na dlouhý čas o kino postaráno.

K Denon AVR-X4000 jsem si nechal vyrobit VMA-I SL a nelituji jediné koruny - hraje to parádně a již mám ve výrobě VMA-I SL CENTER. :)
Na tom se už dá poslouchat i muzika, z nějakých koncertů (třeba Adele nebo Metallica s DTS-HD) pak vstávají doslova chlupy, o filmech či mluveném slově není třeba ani psát.

Jak se s tím popereš, je na tobě. Šťastnou ruku při výběru. :)
Heartwork
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 18. 4. 2015 08:39

Taky bych byl asi dost zklamanej, kdybych utradil 100 litrů a měl doma ty Diamondy..
jen tak pro představu:
http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/z ... tisic.html
Taková sestava za 60, by už byla slušná 5.0 a když k ni koupíš ten Denon, tak se vejdeš do rozpočtu a časem si můžeš koupit nějakej efekťáček a postupně si hrát s Atmos ;-)
PS: Heartwork - VMA zní také velmi slibně ;-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zimcol 18. 4. 2015 10:22

Pre repro je množstvo riešení, ako uvádzam aj hore v mojom príspevku. Pri použití Wharf.Diamond, alebo Magnat by tazatel neminul celých 100.000, ale o 25.000 menej (ostalo by na rekonštrukciu obývačky :-) ). Na domáce kino sú to úplne postačujúce zostavy.

VMA je lepšie riešenie. Zostava 5.0 vychádza 53.700 CZK, k tomu 4x overhead (od iného výrobcu). Sub by si mohol dokúpiť neskôr, ak by Ti chýbali najhlbšie basy.

Zaujímavá je napr. aj táto ponuka:
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=675
Je na to záruka 2 roky.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=K9oUUKKJFyI#
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 4. 2015 14:19

zimcol:
"Dostatecnost" sestavy je sam o sobe podivny termin. Urcite ale neni urcena a obecne platna nejakou konkretni castkou. Sestava DK za 75 muze byt pro jednoho absolutni superspicka, pro jinyho dostatecna a pro tretiho sotva poslouchatelna.

A navic, myslim, ze nikdo nechce za svy penize mit dostatecnou sestavu, ale nejlepsi moznou - teda aspon ja to tak mam ;-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zimcol 18. 4. 2015 15:15

@Petulada, odporuč nejakú nejlepšiu možnú zostavu. Poznáš na to recept? Je mi jasné, že každý chce pre seba to najlepšie, na tom sa zhodneme. Taktiež súhlasím s tým, že zostava za 75k niekoho poteší a niekomu privodí "zvracanie", ale LukeFerry predostrel nejaké zostavy a ja tvrdím, že s uvedenými zostavami neurobí chybu, že sú dostatočne kvalitné a mal by si ich vypočuť, aby sám posúdil, či je to tak. V rámci cenovej kategorie 35k sú tie zostavy jedny z najlepších. Môže si však doplatiť 20k a kúpiť VMA - rozpočet na to má, ale to sa už musí rozhodnúť sám. Urobí si posluch a sám zistí, či mu to stojí za to. Vždy sa dá nájsť niečo lepšie, každý máme iný vkus, požiadavky, predstavy atď.

Pri domácom kine je to trochu rozdiel, oproti stereo zostave. Pri stereo posluchu sa sústredíš na 95-100% iba na zvuk, na to čo počuješ (mnohokrát počúvam so zavretými očami). Pri sledovaní filmu ale vnímaš navyše aj zrakom a prerozdeľuje sa to vnímanie. Nesústredíš sa iba na zvuk, ale najmä na to, čo sa deje na obrazovke. Prioritu preberá zrakové vnímanie a to, čo sa deje na obrazovke. Zvuk potom umocňuje zážitok z pozerania, pričom je tiež dôležitý...Chcem tým povedať, že pre DK z toho dôvodu nie je potrebné audiofilské repro, lebo to nie je sústredený posluch, ktorý by si také repro vyžadoval.
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 4. 2015 17:18

Jen jsem tím chtěl říct, že podle mne je škoda nevyužít rozpočet a pořídit něco hůře hrajícího s odůvodněním, že je to dostatečný. Ale repsektuju, že každý uvažujeme jinak.

Možností, co pořídit, je víc, to je jasný. Za sebe bych doporučil kouknout se na B&W. Konkrétně dopředu 683 S2, centr HTM62 S2 a zadky 686 S2. Dohromady kolem cca 71 tis.
A k nim třeba Marantz SR6009 za 33 tis. Lehce nad rozpočet, ale oproti těm Wharfům by to byl rozdíl.


Jinak naprosto souhlasím s tím, co píšeš o pozornosti na zvuk během sledování filmů. Před časem tady byla důkladná debata na tohle téma a zastával jsem totožný názor, jaký píšeš ty. Na druhou stranu jsem měl už párkrát možnost slyšet kino na opravdu top sestavách a autentičnost, dynamika (tím nemyslím hlasitost, ale opravdu dynamiku), přirozenost a kultivovanost zvuku nenechala možnost si kvalit zvuku nevšimnout a pozvedla zážitek na jinou úroveň. Jinak sám jsem přesvědčený stereář, a to i na filmy (protože na prostorový zvuk, který by si udržel kvalitu sterea nemám $$$).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod zimcol 18. 4. 2015 17:40

Plne s Tebou súhlasím. A mimochodom B&W je taktiež veľmi dobrý výber :-)

Keď sme pri tom, že chceme za svoje peniaze maximum :-) tak hore som uviedol link na 5.0 audio zostavu AudioPro na hifibazar, ktorá sa mi veľmi pozdáva. Vyzerajú nádherne. Dávam do pozornosti LukeFerry.
Nepočul som ich, ale je tu pár recenzií, v ktorých ich chvália a tiež uvádzajú, že to nepotrebuje ani sub :-)
http://www.trustedreviews.com/audio-pro-avanto-5-0-hts-review
http://www.soundstagexperience.com/index.php/equipment-menu/466-audio-pro-avanto-5-0-hts-home-theater-speaker-system
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 4. 2015 17:54

Design mají zmáknutý na jedničku. Osobně bych se ale trochu bál toho, co je uvnitř a jak jsou udělané. 20 kg na bednu téhle velikosti navíc s 200mm basákem, no nevím. Ale neviděl jsem neslyšel jsem. Cena je to lákavá, bedny jsou nový... A dovolilo by to moc pěkně si pohrát s krmením - AV Receiver použít jen jako předzesilovač a pořídit dva separátní konce typu NAD C245, jeden pro přední repro zapojenej v můstku, druhý pro centr a efekty.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků