[recenze] Teufel Ultima 40 Mk2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod doloroso 20. 3. 2015 14:35

ja uz ich mam asi 4/5 rokov, vtedy to bol top pick, najdi si sam co chces, do konca zivota ich mat nebudem, na zaciatok ich vrelo odporucam, sam som zastanca, radsej kvalitnejsie zelezo a "horsie" bedne, ako "lepsie" bedne pohanane avr, ale kazdemu co je po chuti, kazdy nech si minie penieze za co chce :)
Samsung PS64F8500 + Marantz SR 6005 + Emotiva XPA-200 + Teufel Ultima 40 + Canton CD 105
Audio gd NFB-5 + Oyaide HPC-62SRH + Shure SRH 940
doloroso
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sr2053 30. 3. 2015 10:56

Dnes sem je objednal k Denon 3808 + Canton 790 , tak sem zvědavý a poreferuji. Budou sloužit jako surround ale rozhodně je otestuji i ve stereo, pokud budou slušné půjdou k dveři do pokoje nebo do práce :)
sr2053
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 5. 2015 20:52

ThalesX píše:Obávám se že za 1000€ se dá pořídit o dost kvalitnější zvuk.


Dá, a to o dost kvalitnější. O OBROVSKY kvalitnější, viz http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto.php?photo=28262&limit=recent, bazar lehce přes 1000€.

;-)
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod alltracboy1 19. 5. 2015 16:26

petulda.. prosbicka, odfot mi prosim ta tu policu-skrinku kde mas receiver. Idealne zo vsetkych stran s rozmermi na vyrobu :D Milujem masivny nabytok.
alltracboy1
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 19. 5. 2015 22:25

:-) já taky :-)
Kupováno v Donate, dřevo je indický palisandr. Vyrábějí i na míru. Určitě vybereš ;-). Jen nečekej ceny na úrovni IKEA :-)).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod alltracboy1 27. 5. 2015 12:26

to je docela mozne, takze foto nebude ? :D
alltracboy1
Junior

Odeslat příspěvekod kychtax 27. 5. 2015 13:27

ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 27. 5. 2015 14:47

alltracboy:
Nechce se mi se s tím stěhovat. V podstatě je to tenhle, jen z palisandru a lehce jinýma rozměrama - ty si ostatně stejně doladíš sám podle svýho prostoru.

http://donate.cz/interier/tv-stolky/tv_ ... 048_donate
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kychtax 1. 6. 2015 22:34

Petulda, nechces napsat par slov, jak hraji ty Focaly rekneme po par tydnech/mesici? Zajimalo by mne, jak je budes hodnotit s odstupem a vice hodinami poslechu.
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 2. 6. 2015 05:15

Určitě ano ;-). Plánuju napsat podrobnou recenzi v samostatném vlákně, ale potřebuju si dát nějaký čas na naposlouchání. Kromě zesilovače jsem v posledních pár týdnech totiž vlastně obměnil celý řetězec - nový DAC (Casea Sirius 3 namísto původního DACu v NAD C525), nový signálový kabel (Audioquest Mackenzie namísto Kabelguru Tomcat L), nový repro kabel (Vincent Premium Bi-Wire namísto Monitor Bingo 4x4mm2) a samozřejmě nový bedny :-).

Navíc, hraje to teď tak, že bude asi hooodně dlouho trvat než opadne moje nadšení, který změny přinesly. Pokaždý, když si pustím hudbu, byť 1000x naposlouchanou a dokonale známou, mi spadne brada... Nikdy, nikdy, NIKDY, bych si nemyslel, že mi to jednou bude doma hrát až TAKHLE :-D :D.

Do toho mám teď hodně práce, dokončují se nějaké dlouhodobé větší akce. To by mělo do dvou týdnů opadnout a pak se do toho pustím :-). Těším se, protože to bude moc přijemný psaní ;-).

Ale "jednou větou", co přinesly Focaly oproti Shanům: ne krok ale skok Mike Powela v rozlišení, výrazně větší znělost a prokreslenost každého zvuku, zřetelně slyšitelné menší zkreslení ve všech pásmech, skokově větší neutralitu a barevnou škálu každého pásma, fantasticky pevné kontrolované basy, které jdou v plné síle a stabilitě k nějakým 35 Hz.
Vypadá to jako zdrcující porážka Shanů, což taky je :-). Na druhou stranu Shany se vzhledem ke své ceně a velikosti vůbec nemají za co stydět - díky špičkovým repro Focal, které v sobě mají, jsou to takový bejby Electry. Mají shodný charakter pevného rozlišeného zvuku, na svůj objem a v porovnání s dospělýma bednama úplně jiné kategorie překvapivě hluboké basy a prokreslené sametové znělé výšky díky titanovým výškáčům. Jako bys vzal zvuk Electer a všechny atributy stáhnul na 40%. Zvuk má shodný fundament, ale všeho je míň - prokreslenosti, znělosti, dynamiky, barevnosti, prostorovosti, neutrality...

A pokud bych to měl vztáhnout na Teufely, o kterých je tohle vlákno, pak ty hrají jako Electry stažené ve všech atributech ne na 40%, ale v něčem na nulu, v něčem hluboko do mínusu. Jediným jejich plusem by zde byla dynamika, kterou mají Teufely na danou kategorii výbornou - tak na půl cesty mezi Shanama a Electrama. Bohužel jejich výrazná frekvenční nevyrovnanost nedovoluje si tu dynamiku u hudby užít, protože zvuk tahá za uši a unavuje tím, jak v něm pořád něco bodavě vyčnívá a nezněle chybí.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pan_ctirad 30. 10. 2016 23:28

Prosím doporučte mi jaký k nim zvolit idealni zesilovač v rozmezí do 12 tis, klido second hand. Díky moc.
pan_ctirad
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků