High end 2.1

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod partizann 17. 1. 2015 13:58

Potom napis dojmi ked ti tie repro dojdu, ale myslim si ze budes spokojny.
Asus Essence STX -spdif-> TPA Buffalo III Sabre DAC ---> AMB Beta22 ---> Audeze LCD 2.2
DIYINHK XMOS -I2S-> DIY PCM5102A DAC ---> DIY HA600 Headamp ---> AKG K712 PRO
partizann
Junior

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 21. 1. 2015 14:40

Mam je doma, driv nez se prenesu k dojmum, mam jeden problem, ten kabel co jsi posilal jsem si samozrejme objednal, nejde ale zapojit do unbalanced vstupu (ten je rca) ale jen do balanced. Jakej je v tom rozdil?
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod partizann 22. 1. 2015 10:16

No pri pouziti toho objednaneho kabla tam nebude ziaden rozdiel oproti unbalanced aj ked sa to pripoji do balanced vstupu. V podstate sa tak len prepne ten balanced vstup do unbalanced rezimu, tym ze sa negativny vstup pripoji na zem (tienenie). Ak by si mal zdroj (zvukovku/usb interface/DAC), ktory ma balanced vystup, tak sa tam prenasa ten signal symetricky po 2 kabloch + tienenie, a tym ze tienenie (zemnenie) nie je sucast signalnej cesty, tak je ten vstup odolnejsi proti brumu a aj niektorym inym ruseniam (vyhoda hlavne v studiach a podobne, kde prepojovacie kable mozu mat obcas aj cez 10m), inac tam rozdiel nie je.
https://en.wikipedia.org/wiki/Balanced_audio
Asus Essence STX -spdif-> TPA Buffalo III Sabre DAC ---> AMB Beta22 ---> Audeze LCD 2.2
DIYINHK XMOS -I2S-> DIY PCM5102A DAC ---> DIY HA600 Headamp ---> AKG K712 PRO
partizann
Junior

Odeslat příspěvekod partizann 27. 1. 2015 15:54

Ake su teda dojmy a pocity z tych Alesis Elevate 6 ?
Asus Essence STX -spdif-> TPA Buffalo III Sabre DAC ---> AMB Beta22 ---> Audeze LCD 2.2
DIYINHK XMOS -I2S-> DIY PCM5102A DAC ---> DIY HA600 Headamp ---> AKG K712 PRO
partizann
Junior

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 27. 1. 2015 18:22

Mel jsem v planu jsem napsat zitra, ale to je asi jedno : ). Objednaval jsem si je z thomann.de, jeden prisel uplne novej, druhej je uz 100% pouzitej, membrana wooferu je zalepena silikonem a na tweeteru je lehkej skrabanec. Tvari se to ale jen pouze jako kosmeticka vada. Baleni jinak ok.

Zvuk je samozrejme famozni. Trimy mam nastaveny na +2db u basu a -2db u vysek. Mam rad lehce zvyrazneny basy. Zkousel jsem je na dvou zvukovkach Asus xonar u7 echelon a creative x-fi 5.1 pro. Mirne lepsi prokesleni bylo znat u xonaru (je taky dvakrat drazsi). Potenciometry jsem nechal na pulku, jinak z nich je dost slyset napeti v tichu. Bassy jsou krasne pevny a cisty presto maj energii, podobne se daj chvalit i vysky a stredy. Neslevaji se. Jedinej problem jsem zaznamenal napomezi 8k hz a to pouze u nekterejch pisnicek, to pasmo bylo prilis agresivni a ostry, slysel jsem to jak u vazny hudby (trubky) tak u elektronicky, mozna je to jen mym subjektivnim uchem, ale spis ne. Nejkouzelnejsi dojem vytvarej pri vysoky hlasitosti, kde uz se membrana wooferu klepe a zvuk si stale drzi svoji jakost, take se ale vzduchem rozsiri "vune" plastu, coz neberu jako negativum, voni novotou (a jen na chvili). Rozdil mezi mp3 a flacem jsem pozoroval u znacny casti svyho playlistu, coz se mi pri starejch logitech x-530 nedopravalo.

Objevil se ale jeden mene zavaznej problem. pokud do nich tece "slabej signal", tzn, mam volume na malinko, abych slysel hudbu v noci a pritom nerusil obyvatele domu, tak se po nejaky dobe vypnou. To jsem ale vyresil tim, ze potenciometry dam na malinko a zvysim hlasitost na zvukovce, kazdopadne je to ponekud otravne menit tam a zase zpatky.

Akustika mistnosti neni idealni, stul jsem si posunul, aby byly alespon pulmetru od zdi, ale v blizkosti se stejne nachazi sikma plocha v podobe (stropu) strechy.

To co me na nich upoutalo napoprvy napisu jako posledni, moc se mi libil design. Leskla cern je elegantni, stribrnej woofer do toho dela povedenej kontrast a modra led dioda se tvari jako prijemny a nervavy doplnek.

Overall, jsem spokojen.
Naposledy upravil sashafckinggrey dne 28. 1. 2015 01:28, celkově upraveno 1
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod partizann 28. 1. 2015 00:33

Tak to som rad, ze si celkovo spokojny :tleskani . Viem ze tie repraky maju automaticke vypinanie, ale nemyslel som, ze to bude pri nizsej hlasitosti uz tak skoro vypinat, to je trochu skoda (moje Alesis M1 active 2 tuto ficuru este nemaju a pri predvedeni Elevate 6 v obchode som to nemal moznost odskusat). Ta ostrost neviem ci nebude zdrojom zvuku (zvukovkou). Ja som naozajstny posun vo zvuku pocitil az pri nahrade Asus Essence STX za TPA Buffalo III ES9018 DAC, ktory je ale cenovo a parametrovo o dost vyssie (cca 5 nasobok ceny tej Asusy). Na Asuse som mal tiez trochu pocit urcitej agresivnosti, neviem ci je to ich charakterom (nedokonalostou), alebo je to sposobene rusenim z PC. S tym by asi trebalo trochu poexperimentovat u teba, mozno ak budes mat neaku moznost vyskusat/pozicat neaky lepsi externy DAC alebo iny zdroj, tak bude naozaj jasne ci je problem v zdroji alebo reprakoch, ale osobne by som to skor pripisoval zdroju, kedze pri mojom posluchu som nemal podobnu skusenost, ale samozrejme nevylucujem uplne ani reproduktory...
Asus Essence STX -spdif-> TPA Buffalo III Sabre DAC ---> AMB Beta22 ---> Audeze LCD 2.2
DIYINHK XMOS -I2S-> DIY PCM5102A DAC ---> DIY HA600 Headamp ---> AKG K712 PRO
partizann
Junior

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 28. 1. 2015 01:34

No takhle, puvodne jsem je chtel do bytu v cinzaku, kde mam stolni pc, ale oni maj proste nejkrasnejsi peak pri vysoky hlasitosti a to neni moc prakticky pro byt, takze jsem se rozhod je ponechat v rodinnym domu, kde travim pres rok min casu, ale muzu si je vychutnat. Tam mam samozrejme notebook a vyse zmineny zvukovky. Taky bych tu agresivitu spis hadal na nedokonalost zvukovky, ale chovaly se takhle pri obou, ve stejnym pasmu...
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků