[recenzia] Teufel Ultima 40 Mk2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petulda 5. 1. 2015 17:14

Ta věc je v tom, že oněch "dobrých zvuků" je cca tolik, kolik je posluchačů. Pro jednoho to je soundbar na ntb, pro jiného sestava za 10 tis. a třetího neuspokojí ani sestava za 200 tis.

Tzn. znovu: ano, perfektní zvuk nemusí stát majlant - dokonce i bez urážek a nadávek. Otázka je, co je to dobrý zvuk (pro každého dost možná něco docela jiného, proto mají hifisti doma různou akustiku, různé komponenty) a co je to majlant (pro někoho 1000, pro jiného 10 000, pro dalšího 500 000).

Pokud je zde něco OT, pak jsou to ničím nepodložené a nesmyslné fantazie o většinách nespokojených hifistů často obměňujících drahé komponenty kvůli jakémusi doufání nebo o tom, že dražší komponent znamená horší zvuk. Začal jsi je produkovat v návaznosti na můj příspěvek o tom, že není tak úplně pravda, že lidé, kteří vnímají i formu, zapomínají na obsah. A já moc nechápu proč to dokola posouváš do takhle absurdní roviny...
Ani proč do diskuse na téma Obsah a forma nebo obsah vs forma? vnášíš osobní rovinu urážek a nadávek.


A nezlob se na mě, ale po každém z tvých početných nákupů jsem od tebe četl, jak je to parádní sestava, jak skvěle to hraje a jak jsi velmi spokojený. A za měsíc jsi měl něco jiného... Komponenty tady z nás měníš suverénně nejčastěji...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 5. 1. 2015 17:26

1) Vincenta som predal, lebo som musel. Vtedy som nemal na výber, dnes by som ho predávať nemusel :-|
2) Následne som kúpil Denona za 90 €, avšak sa ukázalo že je chybný a nefunguje ovládanie hlasitosti cez DO. Bol fajn, ale šiel z domu preč, fungovať bez DO bolo oničom.
3) Týždeň na to som mal doma Harman Kardon HK 3380, ten bol takisto super ale tri dni po kúpe mi odišiel v Protect móde, v servise je do dnešného dňa.
4) Teraz mám stereo receiver Pioneer SX-20 a je hneď po H/K a Vincentovi tým najlepším čo som doma mal, aj keď je to veľmi lacná mašinka.

Najlepší pomer cena/výkon a celkové dojmy boli úplne jednoznačné: Harman/Kardon HK 3380.
Keby som nečítal toľko o podobnom probléme ako stretol mňa, H/K by som odporúčal úplne každému.

AC som vymenil z toho dôvodu, že jednoducho hrajú Ultimy lepšie, omnoho lepšie. Nič som si nenahováral, SX-20 nie je parťák pre AC a zosilňovač za 2000 € už kupovať odmietam.

Nemôžem za to, že 2 bazárové zosiky z dvoch kupovaných mi nefungovali.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod puschpull 5. 1. 2015 17:29

... k tomu obměňování komponent, tak například já.

CD přehrávač
Denon DCD 810 (měl jsem cca od 1989 do 1996)
Marantz CD 52 SE MkII (od cca 1996 - dosud)
Denon DCD-2560 modifikovaný výstupní obvod a vylepšený sluchátkový zesilovač (od cca 1999 - dosud)

Rerosoustavy
Dali 850 (od cca 1993 - dosud)
Xavian XN270 (od cca 1999 - dosud)

Zesilovače
DPA-380 SE (od 1994 - dosud)
PP-01 (od cca 1995 - dosud)
Pioneer A-88X (od cca 1995 - dosud)

měl jsem i řadu kazeťáků (Denon, Aiwa, Pioneer, Nakamichi)
DAT recorder Sony, LaserDisc Pioneer, ...

spoustu skvělých signálových kabelů i reprokabelů, ... vystřídalo se u mě při psaní recenzí stovky přístrojů, některé i hoodně drahé a uznávané, takže jsem si mohl vyzkoušet, za čím se vyplatí se pachtit a co jsou jen chiméry ...

atd ... za posledních zhruba 15 roků jsem nepořídil hifi komponent (necítil jsem potřebu)
Jen k PC jsem si koupil skvělé Audioengine A2 a jak syn tak dcera mají Audioengine A5+ (bamboo). Na počítačové aktivní monitory mají excelentní zvuk.
:-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 5. 1. 2015 17:43

Samozrejme, to beriem, nemožno použiť jednú pravdu na každého.

Môj názor je taký, že za veľmi pekné stereo: stĺpy + zosilňovač + CD prehrávač nie je potrebné dávať viac ako 1000 € dokopy. Od tejto sumy kvalita rastie veľmi pomaly a cena veľmi rýchlo.
Ďalej si myslím, že CD prehrávač zvykne byť veľmi predražený komponent (ak nerátam nezmyselné čiastky za kúsok káblika). Kto so mnou nesúhlasí?
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 5. 1. 2015 18:00

Nesouhlasíš sám se sebou, protože i teď popíráš svá slova. Sice "nemožno použiť jednú pravdu na každého", ale na druhou stranu "na veľmi pekné stereo stačí 1000 € dokopy".

Ne že by na velmi pěkné stereo nestačilo 1000 Eur. Ale na pěkné stereo stačí i 200 Eur. A na pěkné stereo nemusí stačit ani 10 000 Eur.

A všechny ty věty jsou úplně stejně pravdivé. Každý slyší jinak. A každý od reprodukce očekává něco jiného.



....a všem stačí byt v paneláku, MBéčko a dovolená v Jugoslávii...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod puschpull 5. 1. 2015 18:06

Před cca 15-20 roky platilo, že za kvalitní dvoupásmové stojanovky je třeba zaplatit minimálně tak 25-40 tisíc, za podobně kvalitní sloupy nějakých 80-120 tisíc. Celkem slušný integrovaný zesilovač ze dal pořídit tak za 15-20 tisíc. CD přehrávač zhruba 20-30 tisíc, spíše ale více. U dělených zesilovačů, dělených CD přehrávačů (transport a převodník) to byly částky daleko vyšší.
A to bylo v době zhruba 1993-1998, kdy průměrný plat byl hluboko pod 10 tisíc.
:-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 5. 1. 2015 18:24

Trymore:
A douška: vše, co píšeš o obměnách svých přístrojů chápu. Každý máme své důvody a každý je máme jiný. To ale přece neznamená, že jiné chování jiných lidí je třeba halit do expresivních nesmyslů o kupování dražších a dražších komponent jen kvůli nějakému doufání nebo o tom, že dražší komponenty hrají hůře - zvlášť když v témže příspěvku sám napíšeš, že bys taky rád lepší zesilovače....
Psát o nějaké doposud neobjevené nespokojenosti, kterou pak ani neumíš vysvětlit, když se tě na to zeptám...

A osobně si myslím, že za tím tvým současným stejnozvukem, který ti vyhovuje (nic proti, vážně), stojí z největší míry zvukově výrazně nevhodné umístění tvé sestavy a akustika místnosti (v koutě, takto velké repro moc blízko u sebe a těsně před vysokou postelí). Jsem přesvědčený, že pokud bys postavil vedle sebe sestavu původních Vincentů+AC a svou současnou sestavu v akusticky smysluplném prostředí (úměrně zatlumená místnost úměrných rozměrů s vhodnými rozestupy soustav od zdí, sebe navzájem a posluchače), tak že bys svoje názory radikálně přehodnotil. Vím, že už jen z principu mi napíšeš, že rozhodně, no ale... ;-).

Ale jasně, nežijeme v poslechovkách, ale v domech (bytech). Proto je i zvukové vlastnosti našich miláčků potřeba brát a hodnotit s velkým ohledem na to, v jakém prostředí je posloucháme.

Konkrétní příklad: moje sestava u mě doma a ta samí sestava venku na zahradě na chatě. Doma mám celkem slušně zatlumenou místnost, kde krom basových módů, které při soustředěném poslechu dorovnávám přenosnými basovými pastmi, nejsou výraznější excesy dozvuku napříč celým pásmem.
Na zahradě jsou reprosoustavy ve "volném" prostoru - vlevo a vpravo jsou nejbližší překážky cca 10m, za reprosoustavami je v cca 5m vzdálenosti husté křoví a nad ním listnaté stromy, cca 2.5m před reprosoustavama sedím já a cca 2m za zády mám velmi hrubou nerovnou kamennou zeď chaty.

Kdybych nevěděl, že hraje ta samá sestava, nechal bych si useknout obě ruce, jak skálopevně bych byl přesvědčený, že "zahradní sestava" stála min. dvojnásobek (o 100 tis. Kč víc).
Když se z chaty se sestavou vrátím, týden ji doma nezapínám, protože na to nemám uši :-).

-- 5. 1. 2015 18:27 --

puschpull:
Happy man :-) :tleskani .
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 5. 1. 2015 18:33

Petulda píše:...
Ne že by na velmi pěkné stereo nestačilo 1000 Eur. Ale na pěkné stereo stačí i 200 Eur. A na pěkné stereo nemusí stačit ani 10 000 Eur.
...

Pekné stereo za 200 € so stĺpovými repro, samostatným zosilňovačom a CD prehrávačom, veľmi zábavné a zcestné.

Samozrejme netvrdím, že najlacnejší stereo receiver je TOP. Je ozaj veľmi dobrý, ale už len z princípu sa nemôže rovnať monoblokom. Na druhú stranu, za ten príplatok sa to neoplatí, som o tom presvedčený.
Keď pôjdeš naokolo zastav sa u mňa, budeš prekvapený, to ti garantujem :)
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 5. 1. 2015 18:49

Nic jsi nepochopil....
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Tyson 6. 1. 2015 00:15

Trymore
Já si zase naopak myslím že jakýkoliv základní model receiveru připojený k nějakým levným sloupkům je zvukově tragédie a můžeš mi garantovat co chceš.
Na ohromení pubertálních PC kamarádů "jak to řve" možná, na jakýkoliv serioznější poslech hudby
je to zoufalé. Každý kdo se nepohybuje v kategorii PC repro to ví, jen tady se pořád chce někdo tvářit že z hovna uplete bič, neuplete!
1000 euro za novou sestavu (CD+AMP+REPRO) bych bral jako takové minimum a vstupní bránu do světa seriozního poslechu.
Tyson
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 6. 1. 2015 05:19

Myslim si, ze tvoj nazor zdielaju viaceri.....
Ono, chlapec "padol" nadol a tymto tu sa udobruje ako dobre spravil.
Navyse este caka chvalu a potlapkanie po pleci za to, ze vy.ebal so vsetkymi co minaju "nehorazne" prachy za hifi.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod sands1 6. 1. 2015 09:20

Petulda píše:Je totiž podstatný rozdíl mezi tím, co jako "nahlas" vnímá naše ucho (řev) a jaké reálné "nahlas" vychází z reproduktorů (akustický tlak). Můj předchozí zasilovač 2x50W (8 Ohm, oba kanály, hudební signál 20Hz-20kHz, THD>0.01%) udo 8 ohm bez limitace, pak s touhle sestavou můžeme dosáhnout akustického tlaku max. 103 dB, poslouchali-li bychom 1 metr od reprosoustav.
S 2x200W zesilovačem je pak dosažitelný akustický tlak bez zkreslení už 110 dB, což už se začíná blížit realitě symfonického orchestru. Ale jsme stále jen 1m od soustavy, což z mnoha důvodů není zrovna vhodná poslechová vzdálenost. A akustický tlak klesá s čtvercem vzdálenosti, a proto nikoho s mozkem v hlavě nepřekvapí, že pro realistickou reprodukci akustických nástrojů jsou potřeba stovky wattů na kanál.

Zas len dokazujes svoj amaterizmus, ale mna neprekvapuje ze tomu nerozumies :-D

Ked tu niekto napise ze potrebuje pocuvat pri priemernej hlasitosti 110dB doma v byte tak potom neviem kto tu nema mozog v hlave :D Ved uz po par minutach hrozi poskodenie sluchu :-D
A co sa tyka tvojho:
zasilovač 2x50W (8 Ohm, oba kanály, hudební signál 20Hz-20kHz, THD>0.01%) udo 8 ohm bez limitace
neviem co je zasilovač ale ak myslíš zosilňovač, tak tento je plne dostacujuci do takejto izby v byte pre repro s citlivostou 87dB, vies ty vobec aky vykon potrebujes ak sedis 2m od repro pri 87dB a chcel by som vidiet toho kto v tejto miestnosti pocuva pri 87dB (co je poriadne nahlas, sam nepocuvam pri tak vysokej hlasitosti) :-D

Ved aspon rozmyslaj trochu.
Urad verejneho zdravotnictva SR: Prípustná doba expozície pri 103dB je 7,5 minúty. http://www.uvzsr.sk/docs/info/ppl/prirucka_ochrana_pred_hlukom_v_hud_priemysle.pdf
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 6. 1. 2015 09:33

Tyson píše:Trymore
Já si zase naopak myslím že jakýkoliv základní model receiveru připojený k nějakým levným sloupkům je zvukově tragédie a můžeš mi garantovat co chceš.
Na ohromení pubertálních PC kamarádů "jak to řve" možná, na jakýkoliv serioznější poslech hudby
je to zoufalé. Každý kdo se nepohybuje v kategorii PC repro to ví, jen tady se pořád chce někdo tvářit že z hovna uplete bič, neuplete!
1000 euro za novou sestavu (CD+AMP+REPRO) bych bral jako takové minimum a vstupní bránu do světa seriozního poslechu.


Neviem čo tu pletieš receivery, lacné stĺpy a PC reproduktory. Nič z toho nie je predmetom tohto vlákna. Chýba ti (a nielen tebe) už zdravý úsudok a schopnosť priznať si, kde je istá hranica rozumnej investície do hifi.

sands1 píše:Ked tu niekto napise ze potrebuje pocuvat pri priemernej hlasitosti 110dB doma v byte tak potom neviem kto tu nema mozog v hlave :D Ved uz po par minutach hrozi poskodenie sluchu :-D


To je práve tá pointa, že sa tu oháňajú nezmyselnými parametrami. Áno každý dobrý hifista musí doma počúvať pri akustickom tlaku o hodnote 110 dB bez skreslenia, aj to si môžem vysvetliť z jeho slov. Chcem vidieť niekoho, kto si 90% času, ktorý venuje počúvaniu hudby, drží potenciometer hlasitosti za polovicou.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 6. 1. 2015 10:01

sands:
Petulda píše:dosažitelná hlasitost 110 dB

sands1 píše:priemerna hlasitost 110dB


Někoho dospělého se zeptej na významový rozdíl slov dosažitelný (=maximální) a průměrný.

sands1 píše:zosilňovač 2x50W je plne dostacujuci do takejto izby v byte pre repro s citlivostou 87dB

Souhlas. Sám to dokonce píšu, že pro nějaký poslech stačí i 10W. Jde o to, pro jaký poslech.

Ale díky za pokus, bezzubý jako vždy.


Trymore píše:Neviem čo tu pletieš receivery, lacné stĺpy a PC reproduktory. Nič z toho nie je predmetom tohto vlákna.

To už jsi zapomněl, že jsi tohle vlákno o levných sloupcích sám založil a dokonce na ně napsal ozpěvnou báj?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 6. 1. 2015 10:08

500 € nie sú lacné stĺpy. Lacné stĺpy sú za 200 €. To že som ich kúpil výhodne je vec druhá.
Trymore
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků