[recenzia] Teufel Ultima 40 Mk2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Prezdika 22. 2. 2015 20:38

Ano
Prezdika
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 23. 2. 2015 08:12

...už se jenom dvakrát třikrát vyspinkáte a bude :-). Ne, vážně, měl jsem teď trochu víc práce a cestování a taky jsem díky skvělýmu počasí teď trávil čas venku, takže na sepisování nebyl čas ani nálada.
Ale poznámek mám 2 listy A4, naposloucháno všechno možný, názor jasnej a Teufely už teď hrajou jen tak 5% poslechového času, tzn. není na co čekat :-).
Ale bude to jen můj názor na základě srovnání s pár jinými repro ;-), nic víc.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 27. 2. 2015 09:43

petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prezdika 27. 2. 2015 10:54

A to je problém si je objednat když ti výrobce garantuje měsíc nebo kolik na vrácení?
Prezdika
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 31. 1. 2016 11:19

Uz sa asi NEPREDAVA...
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 31. 1. 2016 14:55

Jak neprodává, proč neprodává ... ? :-)

http://www.teufelaudio.com/stereo/floor ... akers.html
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 31. 1. 2016 15:10

Do kelu, myslel som B20 MKII, pomylil som si na mobile temu :D
Sorry.
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alltracboy1 3. 2. 2016 17:05

uz rok cakam na petuldovu recenziu :D
alltracboy1
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 3. 2. 2016 17:44

dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 3. 2. 2016 18:40

alltracboy:
...a uz 11 mesicu ji muzes cist tady ;-). Dokonce jsi o mé recenzi diskutoval... Paměť je sfiňa :-D.


Jinak brzo si budes moct precist i mou recenzi Parasoundu Halo Integrated a Focalu Electra 926 ;-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ferorock 2. 4. 2016 08:20

Trymore píše:500 € nie sú lacné stĺpy. Lacné stĺpy sú za 200 €. To že som ich kúpil výhodne je vec druhá.


Mozem sa opytat, kde si ich kupil? Tiez by som rad urobil upgrade z regaloviek Canton
ferorock
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 2. 4. 2016 09:17

Trymore sem už nechodí. Teufely se dají koupit přímo od výrobce. Funguje to spolehlivě.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod stereofonik 7. 12. 2017 14:31

Skuste dať kelimok z jogurtu zjedeneho skoda by ho bolo nezjesť najprv ja mam tesco value 400 gramov osvedčena kvalita repro jamo do natrubku basreflexu nech sa dary hlavne znackovy kelimok inak to nefunguje sjanda
stereofonik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wagi1 3. 4. 2018 17:38

Teufel Ultima 40 Mk2

Nemáte někdo k poslechu v Praze?
Wagi1
Junior

Odeslat příspěvekod Rosta69 19. 2. 2020 19:03

:hm [quote="ThalesX"]Woofer je anglicky basák - tedy basový reproduktor. Ta "trubka" se nazývá bassreflexový nátrubek, zkráceně bassreflex.

Odstup od stěny se nedělá jen kvůli němu, to je pouze část problému. Dělá se to kvůli brzkým odrazům. Zvuk se nešíří jen před bedny, ale i za ně. Tam se potom odráží a tento odraz se pak smísí s původním signálem. Když se smísí moc brzy tak je pak člověk nevnímá jako dozvuk, ale jako jeden celistvý signál což je špatně protože původní signál je tak vlastně degradovaný. Ztrácí se rozlišení nahrávky a stává se z toho hnusná slitá zvuková koule která nebaví. Bedny sice je možno dát i ke stěně, ta by však předtím musela prodělat velmi důkladnou a nákladnou akustickou úpravu. Musela by být zcela akusticky pohltivá a na to rozhodně nestačí kus tlumícího panelu. Rovněž výhybka beden by s tím musela počítat aby to hrálo na basech jak má (částečně, ale opravdu jen hrubě náhražkově to lze simulovat pomocí ucpání bassreflexu, ale výsledky nejsou rozhodně stejné).


Krásně napsané a o to víc jsem načtvanej že to bohužel tak je a já který mám stejný problém,s tím nemužu udělat nic.Nic z toho co doporučuješ,maslel jsem že za bedny hodím difuzer ale to asi není správné řešení.
Rosta69
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků