[recenzia] Teufel Ultima 40 Mk2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Trymore 1. 2. 2015 11:44

Včera som mal návštevu, chlapík si prišiel osobne pre zosilňovač HK 3380, ktorý som mal na predaj. Ako prvé ho však zaujali Ultimy, bol prekvapený ako to hrá, že taký zvuk ešte nepočul. A to má doma reprosústavy Yamaha NS-777, ktoré sa predávajú v rovnakej cene ako Ultimy.

Aj z tohto príkladu pekne vidieť, že tieto Teufely sú úplne iný level ako bežná spotrebka (napríklad od Yamahy) a moje "kecy" o tom ako to perfektne hrá nie sú vymyslené alebo prehnané.

Kto si aj tak myslí, že môj názor nemá žiadnu váhu, nech to ignoruje, ale kto hľadá repro v takejto cenovej hladine, môžem mu tieto Ultimy od Teufelu bez akéhokoľvek "ale" odporúčať.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 1. 2. 2015 12:00

Já si nemyslím, že tu někdo tvrdil vyloženě opak. I ty sám si někde připouštěl, že co se týče středů a výšek, tak v tom byly AC lepší a je jasné, že s 13cm středobasem nemohly jít pociťově tak hluboku jako Teufel. Když bude někdo vybírat nové sloupky do 15 nebo i do 20 ti tisíc, tak jsou určitě Teufely taky kandidát na zvážení, zvlášť, když výrobce neplatí zbytečně distribuci a prodejce, tak by v tom byl čert, aby to nezahrálo líp než stejná bedna od řadového výrobce.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 1. 2. 2015 12:40

Podanie výšok od AC bolo detailnejšie a bez akýchkoľvek rušivých elementov, avšak bez istej dávky energie. Nenazval by som ich že boli lepšie, skôr iné. Avšak stredy sú prakticky na tej istej úrovni a to ma teší najviac.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod puschpull 1. 2. 2015 12:48

Trymore: Ty jsi z těch bedýnek nadšený skoro jako já kdysi z
Audiomat Solfege Reference
http://puschpull.org/old_web/solf2.php
či
Tannoy Dimension 12
http://puschpull.org/old_web/tannoy_d_12.php
(ani na jeden ztěchto dvou komponent nedám dopusit)
...
to je roztomilé.
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 2. 2. 2015 22:50

Kto stále váha, teraz je veľmi dobrá príležitosť:
http://www.teufelaudio.com/stereo/ultim ... 12805.html

Ultimy za 399 € počas dvoch dní.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Heartwork 2. 2. 2015 23:13

Chce to vydržet, za chvilku budou za stovku. :-))
Heartwork
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 3. 2. 2015 06:28

Haha
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 3. 2. 2015 10:34

Trymore píše:...bol prekvapený ako to hrá, že taký zvuk ešte nepočul. A to má doma reprosústavy Yamaha NS-777, ktoré sa predávajú v rovnakej cene ako Ultimy.

Aj z tohto príkladu pekne vidieť, že tieto Teufely sú úplne iný level ako bežná spotrebka (napríklad od Yamahy) a moje "kecy" o tom ako to perfektne hrá nie sú vymyslené alebo prehnané.


To ale není vůbec překvapivé vzhledem k tomu že ty Yamahy jsou pěkný křáp. Možná pro někoho ne, ale pro mě ano. Je to jako sebrat dítěti lízátko. To se to pak bije pěstmi v hruď! Zajímavější by bylo srovnání s něčím zajímavějším na úrovni, kde se dá už poslouchat tak aby byl souboj vyrovnaný, bez předem jasného vítěze.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 3. 2. 2015 11:07

Trymore píše:Kto stále váha, teraz je veľmi dobrá príležitosť:
http://www.teufelaudio.com/stereo/ultim ... 12805.html
Ultimy za 399 € počas dvoch dní.

že bych prodal své VMA-II S a koupil ty úžasné Ultima 40 Mk2 ? :lol:
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 3. 2. 2015 11:23

Ty Yamahy přehraje všechno, co hraje aspoň malilinko dobře. Yamaha umí, ale v tomhle případě střelila vyloženě vedle. Ty NS-777 krásně ukazují, že pokud se jde s úsporama za hranu, dopadne to velkým průšvihem.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kychtax 3. 2. 2015 18:24

Ahoj,
zvazuji jako docasne reseni tyto reprosloupy do vetsiho obyvaku 35m.
Zaujaly mne pomerem cena vykon, recenzemi a tim ze jsou ted v akci (nebudu lhat :D )

Nebudu hrat moc hlasite.

Rad bych pred nimi provozoval zesilovac z kategorie do 7tis Kc, napr. ten pioneer co ma trymore popr. ONkyo tx 8020 - cca kolem 60W na kanal nebo vic.

Pred zesikem Audio GD NFB 11 (DAC ESS Sabre 9018) jako dedicated DAC (prip dac/amp), ktery zaroven pouzivam se sluchatky a NTB + Foobar. (Vim, ze ten DAC k tomu moc nesedi, poslech z repro chci zatim jen jako alternativu ke sluchatkam)

Mam rad jazz, instrumentalni skladby, progresive rock, vokalni hudbu s dobre prokreslenymi stredy a pevnym basem (klidne i slabsim).

Doporučili byste mi tuto kombinaci?
(Ptam se protoze tyto reproduktory mi prijdou spise basovejsi a nevim jestli se tedy hodi)
Pripadne jaka by byla vhodnejsi kombinace do 20000 za repro + zesik?
Nechci bazar, je mozne ze to po nejake dobe budu prodavat, a tzn. idealne jeste v zaruce.
Dekuji moc, pokud nekdo odpovite!
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 3. 2. 2015 21:46

Tieto repro nie sú vôbec nejaké basovejšie, akurát sú to stĺpy a je cítiť všetkého tak akurát. Počul som tieto repro s dvojnásobne drahším Harman Kardon HK 3380 a zvuk nebol o nič lepší, možno len troška výkonu navrch. Oproti Pioneeru bolo cítiť viac výšok, HK trocha viac tlačil na pílu. Z Pioneer-u je cítiť pokoj a pohodu. Možno skôr ako SX-20 by som ti radil A-30.

Inak touto kombináciou určite nešliapneš vedľa.

-- 3. 2. 2015 21:48 --

bandolier.wz píše:
Trymore píše:Kto stále váha, teraz je veľmi dobrá príležitosť:
http://www.teufelaudio.com/stereo/ultim ... 12805.html
Ultimy za 399 € počas dvoch dní.

že bych prodal své VMA-II S a koupil ty úžasné Ultima 40 Mk2 ? :lol:


môžeš to skúsiť...

-- 3. 2. 2015 21:50 --

ThalesX píše:
Trymore píše:...bol prekvapený ako to hrá, že taký zvuk ešte nepočul. A to má doma reprosústavy Yamaha NS-777, ktoré sa predávajú v rovnakej cene ako Ultimy.

Aj z tohto príkladu pekne vidieť, že tieto Teufely sú úplne iný level ako bežná spotrebka (napríklad od Yamahy) a moje "kecy" o tom ako to perfektne hrá nie sú vymyslené alebo prehnané.


To ale není vůbec překvapivé vzhledem k tomu že ty Yamahy jsou pěkný křáp. Možná pro někoho ne, ale pro mě ano. Je to jako sebrat dítěti lízátko. To se to pak bije pěstmi v hruď! Zajímavější by bylo srovnání s něčím zajímavějším na úrovni, kde se dá už poslouchat tak aby byl souboj vyrovnaný, bez předem jasného vítěze.


Ukáž mi prstom na jedného konkurenta v tejto cene, aby to nebol debakel ako pre Yamahu.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod starší 3. 2. 2015 22:47

Naposledy upravil starší dne 4. 2. 2015 13:32, celkově upraveno 3
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alltracboy1 4. 2. 2015 13:05

takze ten magnat je lepsi a za polovicnu cenu? preco nie..
edit.. cena je tam za kus.. to mi je teda porovananie...
alltracboy1
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 4. 2. 2015 13:16

Jestli platí, co jsem si domluvil, měl bych mít tyhle Teufely v brzké době na několik dní doma. Upřímně přiznávám, že jsem zvědavej, co z nich vyleze. A jestli opravdu mají bedničky za 400 Eur zvuk dospělých soustav za 3000 Eur, jak zde bylo deklarováno.... ;-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků