Zapojení dvou repro soustav do jednoho zesilovače.

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Stiletos 23. 10. 2014 19:44

Zdravím mám zapojený dva páry repro k jednomu zesilovači kde přepínám jedny nebo druhý,jenže ta krabička na přepínání má oba kabely bílý (ty starý konektory audio) a ne červený a černý označení jak to je běžný,vadí něčemu když by to bylo přehozený repro hrajou na oboje zapojení stejně.http://pc.poradna.net/file/view/20225-k ... -stary-jpg


Tak jsem rozebral tu krabičku jenže nevím jak je to značený směrem do zesíku nepoznáš náhodou někdo co je co?

http://pc.poradna.net/file/view/20228-2 ... 200952-jpg
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 23. 10. 2014 21:58

Ty konektory se nedají přepólovat - jednoduše proto že jsou mechanicky neotočitelné. Jinak obvykle platí že ten silnější plochý středový kolík je "mínus" a kulatý tenčí mimo osu je "plus". Snadno si to ověříš třeba 1,5V baterií kdy při přiloženíé pólů jak je naznačeno se má membrána basáku vychýlit ven, při opačné polarizaci pak logicky dovnitř.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 23. 10. 2014 22:15

To už jsem zjistil co je co jenže to co má bejt napojený do zesíku viz krabička to nemám páru ten mínus by měl bejt asi ten delší črtnul jsem ho zeleně ,jinde mě bylo řečeno že to poznám jak repro hrajou jenže ty hrajou stejně ať je zapojím jak chci.

To s tou baterkou zkusím nemůžu tím nic poškodit?
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 24. 10. 2014 01:32

S tak malým napětím jako dává baterka (jeden článek) nic poškodit nemůžeš (když nepočítám některé velmi speciální reproduktory, které mají extrémně nízkou impedanci a obvykle se připojují přes transformátor - s těmi se pravděpodobně nikdy nepotkáš a páskové reproduktory na které nesmí přijít ani malé stejnosměrné napětí, ale ty jsou vždy za kondenzátorem kterým stejnosměrné napětí z baterie neprojde).

Tak si ty kabely propískni. Z té fotky to není zcela jasné protože v některých místech ty kablůíky nejsou vidět. Stačí ti na to libovolný multimetr nebo třeba i žárovková zkoušečka.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 24. 10. 2014 11:41

jj tak díky za radu vyzkouším to přes tu žárovku.
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 24. 10. 2014 14:56

Tak vyřešeno dík za radu. :-)
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků