Repro k PC cca 2 - 5tis kč, max 22cm na výšku

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 20. 10. 2014 17:44

Zkusím to jinak, co by jste si koupili? Jde o poměr kvalita/cena, tudíž nemusí nutně stát 5, může být levnější.

Po předchozích zkušenostech hlavně musí fungovat jak má, čili žádné modely viz třeba M-audio AV40, kde se dočítám o brumu apod. (ani druhá revize nepomohla).

Realtek 892. Zkoušel jsme základní Asus Xonar (necelá tisícovka) a rozdíl jsem téměř nezaznamenal. Čili zvukovku pak případně dokoupím časem, ale nějakou pořádnější když už.

Podmínka je, aby měly cca 22cm na výšku. A pokud možno ideálně celé černé bez svítících hovadin apod. (priorita je ovšem zvuk a kvalita, takže podsvícení ovladače zkousnu).

To jsem zvědavý kdo s čím přijde (jestli vůbec někdo s nějakým konstruktivním osobně odzkoušeným tipem). Radám typu "tyhle by mohly být dobré, tyhle PRÝ hrají dobře" nebo "tyhle váží tolik, tak musí hrát dobře nebo tyhle mají psáno toto a toto", tak takovým bych se rád vyhnul.

M-audio 40 NE
Kurzweil 40 NE
Bose C2 bych bral pokud bych měl vyloženě málo místa
Microlab jakýkoliv NE
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Stiletos 20. 10. 2014 18:55

Tak já jsem nakonec použil normální repro AQ hnaný přes zesík z věže zvuk byl uplně napytel YT apod po doporučení koupit zvukovku jsem koupil za 150 jetou Creative Sound Blaster Audigy 4 a zvuk už je maximálně Ok. :-) asi máš nějaký spec nároky když ti výše zmíněný nevyhovovali a patřej mezi špičku v repro do 3000. :-)
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 20. 10. 2014 19:03

Mezi špičku říká kdo ? Za 3tis kč máš asi tisíc různých repro. Těch pár lidí tady co všehovšudy doma mělo 20 repráků ti asi těžko udělá nějaký relevantní závěr co je opravdu nejlepší. A jak může mezi špičku patřit nějaký M-audio který bzučí ? To je teda špička jak prase :) To abych se poohlídl aspoň po nějaké super mega špičce v tom případě.
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod PCDaemon 20. 10. 2014 19:09

Mna zaujala ta vyska, lebo ja mam presne 22 cm vysoke. Je to starsi model, tak uz sa dopredavaju len zlte a je to nieco cez 5000, presne 5380 :-) http://www.audiotek.sk/ATK/product.asp?id=48681&lang=sk Novsi model PM0.4d je drahsi, ale je aj cierny. Tie starsie mam a kupoval som ich kvoli rozmerom a aj preto, ze bassreflex maju vpredu. Robil sa k nim aj sobwoofer http://www.fostexinternational.com/docs ... SUBn.shtml, ten mam tiez. Je to prepojene tak, ze mozu hrat aj bez zapnuteho subwoofera a ak chcem mohutnejsie basy, tak ho zapnem. Ale integrovana zvukovka z nich maximum nevytiahne. Hlasitost ovladam tymto http://www.audiotek.sk/ATK/product.asp?id=61165&lang=sk
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stiletos 20. 10. 2014 19:30

Tak konkrétně výše zmiňovaný má dost lidí na forech + mě byli taky doporučený chlapíkem co se tím živí a jiný nedoporučený ,bzučí tam to tryfo zesíku čím větší síla tím větší hluk.Si kup zesík + nějaký normál repro a nic ti tam bzučet nebude. :-)
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 20. 10. 2014 20:25

PCDaemon dík za tip, ale tohle nebude pro mě. Stiletos chci repro k PC, nechci zesík :)
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Stiletos 20. 10. 2014 20:36

Však jo já to mam taky k Pc sice krapek větší repro vedle monitoru a tažený kabely do zesíku ono nějakej pidi zesík v tý bedýnce stejně nebude žádnej zázrak. :-)

http://pc.poradna.net/file/view/20190-2 ... 225033-jpg
Stiletos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 20. 10. 2014 21:47

Behringer C5A

A ne, nemám je vyzkoušené. To něčemu vadí? Kdybych napsal "mám je doma 3 roky, jedou jak z praku, nákup století, nic nebzučí, žena se na mě nemračí..", tomu bys věřil?
Pokud opravdu něco nutně sháníš, nevidím problém je koupit, vyzkoušet a popř. vrátit. Máš na to právo.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 20. 10. 2014 21:56

No a proč zrovna tyhle? Upřímně moc se mi teda nepozdávají.. za poslední 2 týdny jsem koupil už 3 repro se kterýma byly nějaký problémy (Microlab B70 nehrály vůbec, Kurzweil ks40a hrála pravá bedna hlasitěji a Maudio AV40-2 bzučí) .. navíc tohle ani není skladem nikde poblíž.
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dkdkdk 20. 10. 2014 22:24

Tak hledejte sám, mistře
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 21. 10. 2014 07:52

Aha, takže ty tu bez vysvětlení plácneš nějaké repro, které jsi navíc ani neslyšel a když se zeptám proč zrovna tohle, tak mě pošleš někam ať si hledám sám? :D
Tudíž předpokládám, že jsi sem přišel podpořit vizi o forech plných teoretiků, kteří nic neví a jen plácají.
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 21. 10. 2014 08:44

Zvýš rozpočet alebo zmeň požiadavky. Za 5k to stále bude iba šmejd k PC.

Ale keby si sa vybral cestou bazárových vecí, to by už bola iná kategória. Samostatný zosilňovač + bedne = to už áno. Aj keď za 5k toho veľa nepočaruješ.
No dá sa to:
Denon DRA-1000 cenu ukecáš na 2500 Kč, mal som tento receiver, bol výborný a nie je to 20 ročný prístroj.
Alebo napríklad PMA-360 za 1600 Kč, ale tento som nemal, tak neručím.

K zosilňovaču napríklad Jamo S 622, tiež som ich mal, zvuk výborný, ale sú o 2 cm vyššie ako požaduješ. Potom už len Elac Cool, ale nepočul som ich.

Každopádne, nech si kúpiš akékoľvek repro k PC v danej cene a veľkosti, vždy to bude len šmejd. Aj to Bose, bez výnimky.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PC-Hráč 21. 10. 2014 09:26

Já raději novou Mazdu než 10 let starý Mercedes.
PC-Hráč
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Trymore 21. 10. 2014 09:51

Aha, ale to nebude Mazda, to bude nová Dacia.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iggi 21. 10. 2014 10:06

tak tak, niekto radsej holo daciu logan a niekto radsej 4-rocne bmw x3
iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků