V REPRODUKTOROCH POCUJEM SUSEDOVU PRACKU

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kozmo 16. 10. 2014 21:28

Je mozne, ze pocujem v reproduktoroch susedovu pracku, mikrovlnku a podobne? Som v tehlovom dome a viem presne co ten ***** robi. Ale aby mi je*** vecer tym ze pocujem jeho 3kilovat zerucu pracku aj v reproduktoroch? Vy***** mu poistky, to je iste, ale ako to mam napravit :shock:
Naposledy upravil kozmo dne 16. 10. 2014 21:32, celkově upraveno 1
kozmo
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 16. 10. 2014 21:30

Nie som si istý, či ti schvália tvoj slovník, naprav to kým nie je neskoro :D

Ako ju počuješ v reproduktoroch? A čo mikrovlnka? :D nejaký šum?
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 16. 10. 2014 21:33

Jsi hlupak, pokud povazujes jineho cloveka za ****** jen proto, ze si chce vyprat pradlo. Povazoval bych za spravne, kdyby te chytil pri "vyjebani" jeho pojistek a dal ti pesti vychovnou mezi oci.

Vzpamatuj se.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kozmo 16. 10. 2014 21:34

Prisaham bohu este ja k**** som mu pomahal tu tazku stokilovu wirpulku j***t do bytu a okrem toho ze ma ten s****** j*** cele noci tym ze pusta podu a j**** hrncami a kyblami o stenu mi bude m***t aj do reproduktorov.
Pracku pocujem tak ze to huci podla cyklov a podla toho aky si tam zvolil mod, ci mviac zmykania tym viac ma ide j****. A mikrovlnku? Hukot jak hrom, a k tomu pocujem jak mu tie parky pistia ve tej mikrovlnke prisambohu

-- 16. 10. 2014 22:35 --

Petulda píše:Jsi hlupak, pokud povazujes jineho cloveka za ****** jen proto, ze si chce vyprat pradlo. Povazoval bych za spravne, kdyby te chytil pri "vyjebani" jeho pojistek a dal ti pesti vychovnou mezi oci.

Vzpamatuj se.


Ja som domovnik. A prat plnym kotlom o 1 ci 2 rano, ked ludia chodia do roboty a maju male dieta? Prajem ti takych susedov ty skusenec
kozmo
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 16. 10. 2014 21:41

Pak je mi tedy lito vsech obyvatel domu, pokud maji domovnika, ktery radsi zbabele potajnu vytahuje lidem pojistky namisto toho, aby se s nim z oci do oci domluvil jako clovek s clovekem.

Jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva. Dobre ti tak.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kozmo 16. 10. 2014 21:46

Namiesto toho, aby si sa spytal, tak hodnotis. Vysvetloval som mu to pri najmensom pat krat. A vies co? Su to manzelia, ktori si myslia ze v noci je voda a elektrina lacnejsia. Volal som dvakrat zandarov. Samozrejme bez dokazu ich nechceli ani upozornit. Mam to aj nahrane ne videu. Zazil si nieco take, ked posudzujes co je primerane a co nie?
kozmo
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 16. 10. 2014 22:06

Sousedsky vztahy jsou nekdy vosajslich, nicmene srsenim nadavek na foru o hifi nebo vytahovanim pojistek to skutecne nevyresis...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ...drát 17. 10. 2014 00:13

nie je nad krásne susedské vzťahy :-)
...a tie ističe by som mu zhodil aj ja alebo rovno celú stúpačku aby si v tom nebol sám :-)
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 17. 10. 2014 05:00

kozmo píše:Je mozne, ze pocujem v reproduktoroch susedovu pracku, mikrovlnku a podobne?

je to mozne,skus odrusovaci filter,alebo sietovy filter http://www.acon.sk/aconweb/data/produkty/alf8/alf8.htm
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 17. 10. 2014 09:58

Na to samotnej síťovej filtr stačit nebude.
Není tam klasický VF rušení od spínacích/rozpínacích špiček, ale je tam stejnosměrnej posuv, tudíž jediný co by pomohlo proti poslechu sousedovi pračky, je oddělovací transformátor a stejnosměrnej filtr před ním.V podstatě to, co nabízí Kilbru.
Levnější řešení nepomůže.
Nejspíš to odstraní i rušení od mikrovlnky.Ale jen to, co se šíří po síti.To, co je slyšet přez zeď, může odstranit jen zvuková izolace.
Deset centimetrů rockwoolu a sádrokarton.
Možná...

Taky máme speciální sousedy, takže vím, že domluva pomůže jen na krátko, nebo vůbec.

Domluva->nadávky->vyhrožování->vypínání pojistek->Luger 9mm
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ThalesX 17. 10. 2014 10:12

Proč myslíš že tam má hned stejnosměrný posuv?

Většinou vyjde mnohem jednodušší a levnější odrušit zdroj rušení než pak dodatečně řešit vše ostatní. Ono totiž pak ten bordel může ze síťových rozvodů vyzařovat i vzduchem a nachytá se pak i do signálových vedení. Proti tomu různé izolační transformátory a pračky nepomohou, kdežto odrušení rovnou u zdroje ano. Minimálně to stojí za úvahu domluvit se s provozovatelem takto problematických zařízení už jen kvlli tomu na kolik vyjde odrušení u něj běžnými odrušovacími členy oproti hovadsky velkému trafu atd. u tebe. Úspěch nelze zaručit, ale v první fázi to chce zkusit. A samozřejmě slušně - ne že jednoho dne u něj bude zvonit nebo bouchat nějaký blázen a pak na něj vysype to co si tu můžeme přečíst.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 17. 10. 2014 13:38

Tohle už se řešilo na Slovanetu a vyjádřili se k tomu jiný kapacity z oboru, než jen nějakej šeďour, nebo sáles ypsilon :-P
Te problém je známej, popsanej a je na něj nalezený účiný řešení.Ale bohužel není to jednoduchý odrušení na straně rušícího spotřebiče (jak je obvyklá rada).
Je to těžký a drahý řešení s galvanickym oddělenim sítě.

Osobně jsem před časem stejnej problém popisoval u mě doma, dokavaď sem měl lineární zesilovač se dvěma toroidy ve zdroji.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 17. 10. 2014 14:36

galvanicke oddelenie siete poskytne aj klasicky transformator v zosilovaci,takze ta tak trosku nechapem
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 17. 10. 2014 18:43

Šeďoure vím co máš na mysli. Konkrétně pračku jsem sice odrušoval jen jednou, přesto na to stačil běžný odrušovací člen stejně jako na různé mixéry a podobně, kterých jsem odrušoval x a oddělovací trafo jsem za tímto účelem zatím nepotřeboval. Třeba jsem měl štěstí - kdo ví, nehádám se, ale jsem za to rád. Jen jsem řekl že stojí za to to zkusit. Pokud by to nefungovalo ztráta by nebyla velká.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 20. 10. 2014 08:57

icotechnik-> galvanicky musíš oddělit právě ten transformátor v přístroji.Zvlášť, pokud je to toroid, je náchylnej k velký hlučnosti.

Thales-> na ofset velikosti jednotek, až desítek voltů na pracovním vodiči, pouhej odrušovací kondenzátor stačit nebude.
To je ten stejnosměrnej posuv směrem nahoru a ten je příčinou výraznýho brumu, modulovanýho běžícím motorem pračky, případně blbě navrženym regulačnim obvodem.

Odrušovat se daj spínací jevy v místě jejich vzniku, VF zákmity.Což, ale spousta výrobců zařízení nedělá.Přeci jen, kondenzátor na vyšší napětí neni zrovna levná součástka...
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků