Regalove Repro + Av reciever do 800Eur

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod David_KE 13. 10. 2014 21:32

Uvazujem o kupe regalovych repro + AVR, ktore by som casom doplnil na 5.0 resp 5.1. Moj rozpocet je cca 800Eur kde by som sa chcel zmestit uz aj s AVR. Repro by malo byt umiestnene na stene kvoli mojim malym detom, kde nechcem riskovat ze ich znicia resp si nimi ublizia. Vopred dakujem za rady.
David_KE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sands1 16. 10. 2014 23:58

Nepíšeš koľko chceš investovať dokopy za celé 5.1, aj od toho záleží výber.
Čo sa týka AVR, nepíšeš aké funkcie požaduješ.. možno by si si mohol sám vybrať nejaké modely AVR, ktoré ťa z pohľadu funkcii a ceny zaujali
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 17. 10. 2014 10:41

Mrkni na akční sety na http://www.luxusni-elektronika.cz/zbozi/actions. Hodně tu chválili AVR Yamaha, že zahraje slušně i ve sterero, otázka jaký je poměr filmy/hudba/konzole ap. V každém případě za 800e už nebudeš na úplném lowendu ;-).
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andytwo 17. 10. 2014 11:02

Odporucam dali zensor 3 mam ich tyzden za tu cenu asi nie su lepsie repro.
andytwo
Junior

Odeslat příspěvekod David_KE 17. 10. 2014 20:14

Do buducna by som chcel za cele 5.1 investovat tak 1600E. Momentalne tych osemsto za reciver + stereo front a neskor cca 800 za ten zvysok - i ked rozmyslam nakolko by som vyuzil sub v panelaku. Co sa tyka AVR tak som uvazoval napr o yamahe RX-V775. Ma viacmenej fukcie ktore potrebujem, kedze mam Nas rad by som prehraval hudbu po sieti. pomer hudba/filmy cca 40/60.
@Andytwo: Tie Dali sa mi celkom pacia, akurat neviem ako by to bolo s tym basreflexom kedze ich chcem umiestnit na stenu.
David_KE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sands1 22. 10. 2014 06:33

Tak AVR máš zdá sa vybraté. A ku regalovkam Sub budeš určite potrebovať.
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 22. 10. 2014 08:57

Ty chceš mít přední bedny umístěné na stěně? :-!
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 22. 10. 2014 10:54

sands1 píše:Tak AVR máš zdá sa vybraté. A ku regalovkam Sub budeš určite potrebovať.


Jsou i regálovky které jsou docela dobře poslouchatelné i bez subu (aniž by to mělo negativní vliv na projev ve zbytku pásma) byť je jich málo. Obvykle to bývají třípásma.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 22. 10. 2014 16:28

JohnyBuchar píše:Ty chceš mít přední bedny umístěné na stěně? :-!


U kina mám malé přední regálovky (15x23x20) taky v držáku na stěně, resp. 10cm od ní a s hudbou/filmem nemám problém. Po přeměření jsem ucpal zadní BR (zkoušel jsem nejprve jen levý, pak jen pravý a nato oba). Znovupřeměření ukázalo podle očekávaný posun k ideální křivce.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 22. 10. 2014 16:45

Ok, ale takove reseni je do re pro ozvuceni, ne pro soustredeny poslech. Pokud vyhovuje pozadavkum majitele, noc proti.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dkdkdk 22. 10. 2014 17:43

To je pravda, poslouchám někde jinde, ale i tak když si dám po filmu 2, 3 písničky na stejné sestavě, ostudu to rozhodně nedělá. Nic nerezonuje (možná i díky 100mm středobasu), i když chápu, že 10 cm od zdi zrovna košer nebude. Ucpávky BR pomohly, což ověřily uši i REW. Vídám na fotkách jiné hrůzy, ale to je tak vše, co můžu posoudit. Třeba to u někoho doma takto funguje.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 22. 10. 2014 23:27

Tam je problém hlavně kvůli brzkým odrazům od zadní stěny, případně i od stěn bočních (jsou-li bedny poblíž koutů), které pak způsobují degradaci signálu a zhoršení vnímání stereoprostoru (krom jiného). Obecně je to nevhodný způsob montáže. Částečně to jde dohnat vhodnou akustickou úpravou stěny, ale 100% náhrada vzdálenosti to fakt není.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 23. 10. 2014 09:05

Předpokládal jsem, že tazatel chce využívat repro i na solidní poslech hudby a u té bych dal ´regálovky´ na stojany. To dkdkdk: u kina s tím nemám problém, ale představa, že cpu na zeď nějaké bytelně udělané krásné regálovky typu Shan :-!.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 23. 10. 2014 17:44

ThalesX píše:Tam je problém hlavně kvůli brzkým odrazům od zadní stěny, případně i od stěn bočních


I když mám celé 5.0 pověšené na stěně a to takto
Obrázek
a ne jak je např. na 2. fotu (i když ty ostatní jsou taky vypečené :-) )
http://www.interiorroomdesign.com/small-home-theater-design.html
vůbec mě to netrápí. Kalibrace AVR si s tím poradí.
A znovu opakuju, že využití této sestavy je 95% film.
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků