Problém s regulací repro po přeinstalu Windows

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod michalkoo 17. 9. 2014 18:50

ahoj, potreboval by som vasu odbornu radu
kamoske som bol preinstalovat windows, vsetko je ok len s mensou vadou a to ze na reprakoch sa nedaju manualne pridavat basy a nastavovat ine veci
zatial som nanic neprisiel a ani ma uz nic nenapada :(
vedel by mi niekto poradit v com by mohol byt problem ? lebo ja netusim :(
michalkoo
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 17. 9. 2014 19:05

Aj keď mi to príde ako nezmysel, ale najskôr bude chyba v chýbajúcich/neaktuálnych ovládačoch k reprákom... teda predpokladám, že sa repro napájajú cez USB.

...bolo by dobré vedieť aspoň, čo za repráky to sú, tak odfláknutý príspevok som už dávno nevidel... nehnevaj sa... a to si ešte pýtaš odbornú radu

edit: celá moja odpoveď je blbosť... chyba v hardvéri v reproduktoroch nemôže nijako súvisieť so softvérovou zmenou v operačnom systéme Windows...
Naposledy upravil Trymore dne 17. 9. 2014 19:06, celkově upraveno 1
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 17. 9. 2014 19:06

.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 9. 2014 22:23

michalkoo píše:ahoj, potreboval by som vasu odbornu radu
... ze na reprakoch sa nedaju manualne pridavat basy a nastavovat ine veci
...
vedel by mi niekto poradit v com by mohol byt problem ? lebo ja netusim :(

První problém je ve formulaci otázky.
Manuální regulace předpokládá knoflík nebo táhlo uchopitelný do prstů.

Podle mne ale nemáš problém s manuálním ovládáním, ale se SOFTWAROVÝM řízením - neboli nemůžeš v graficky znázorněným ovládači "myší uchopit táhlo" a posunout ho. To je druhej problém.

Třetí problém je v nekonkrétnosti, s jakou problém popisuješ. Aby se dalo přesně poradit, potřebujeme znát 1) jakej to je systém (jestli starý XPéčka, nebo něco novějšího = Vista, W-7, W-8 ...?) a 2) pokud možno i zvukovku, která je v tom PC použitá a způsob připojení těch repráčků.

Takže dokud nedodáš odpovědi na tyhle doplňující otázky, nedá se ani přesně poradit co by to mohlo dělat a co učunit k nápravě problému.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod michalkoo 18. 9. 2014 08:38

no ved oto ide, o "knoflík" ktory sa da chytit do prstov
operacny system je Windows 7, zvukovka nejaka integrovana, ani neviem aka
repraky tieto http://pctuning.tyden.cz/hardware/multi ... _park_doma
ak si vsimnes na subwooferi, tak potenciometre Center, Woofer a Surrond vobec nereaguju na zmenu otocenia, funguje iba volume co je zvlastne
ak pridam basy cez ekvalizer tak je pocut zmena ale ak ich pridam priamo cez ovladac na subwooferi tak nereaguje :(
musi to byt len nieco softwarove nie ?
michalkoo
Junior

Odeslat příspěvekod Bošu 18. 9. 2014 09:16

O jeee,logicky: pokud změníš ekvalizér v PC a změnu slyšíš, tak je jasný, že v softwaru to není :-) Pokud točíš potákama na bedničkách a nic se neděje, tak je chyba někde tam.
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalkoo 18. 9. 2014 09:48

pred preinstalovanim vsetko islo a po preinstalovani uz neide ? zrazu sa pokazili potenciometre ? nedava mi to zmysel
michalkoo
Junior

Odeslat příspěvekod Bošu 18. 9. 2014 10:07

Tak ty repro píchni třeba jen na mp3 přehrávač, nebo telefon nebo něco takovýho a zkus to, v subwooferu cinche zapoj do CD/DVD, nebo jinýho stereo vstupu, mělo by to namixovat do všech repro a zkus to. Ono Genius jeden den hrají a druhej den je zapneš a nefungují, tam žádnou kvalitu nehledej. Mohlo se s nima stát cokoliv, třeba ses na ně jen špatně podíval :-D

-- 18. 9. 2014 11:14 --

Ještě mě napadlo, máš vše dobře zapojený? A zvukovku nastavenou na 5.1 výstup? Pokud bys měl nastavený stereo, tak signál do centru a surroundů a wooferu nepůjde, tím pádem ti nereagujou potenciometry, ale jen Master volume do předních repro.
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalkoo 19. 9. 2014 11:16

problem vyrieseny, chyba bola vo spravcovi zvuku kde bolo nastavene stereo namiesto 5.1 co som si nevsimol :D kazdopadne dakujem za ochotu poradit ;-)
michalkoo
Junior

Odeslat příspěvekod Bošu 19. 9. 2014 12:13

Tak sem to tipnul správně :-D
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků