Repro k Marantz PM 6005

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BEEBO 17. 9. 2014 21:42

Hledám tip na solidní regálovky kolem 10 000 Kč k zesíku Marantz PM 6005.
Poslech cca 12 m2. Převážně metal, rock. Nechci za bednama nechávat více než 20 cm místa. Tedy ideálně bassreflex dopředu nebo uzavřená ozvučnice. Nejžhavější kandidáti mají bassreflex dozadu)
Moji kandidáti dle pořadí:
Dali Zensor 3
DYNAVOICE DM6
Indiana Line Tesi 260
Xavian Bonbonus
Wharfedale Diamond 122
Monitor Audio Bronze BX2
BEEBO
Junior

Odeslat příspěvekod dkdkdk 17. 9. 2014 22:20

Vytipováno máš, tak stačí poslechnout, ne?
Nebo když ti 2 ze 3 příspěvků schválí XY bedny, automaticky je poběžíš koupit?
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BEEBO 17. 9. 2014 22:26

Poslech je problém. Musel bych pojezdit půl republiky, zesík tahat s sebou. Tím se investice podstatně zvětší a ještě ten čas. Proto se ptám, jestli s těmito bednami případně zesíkem má někdo nějaké reálné zkušenosti, abych si jel případně poslechnout nejžhavějšího kandidáta.
BEEBO
Junior

Odeslat příspěvekod ...drát 17. 9. 2014 22:27

Q acoustic 2020i
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BEEBO 17. 9. 2014 23:01

Q acoustic 2020i: Taky jsem už na ně narazil, Angláni je mají celkem rádi. Nechybí tam basy?
BEEBO
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 18. 9. 2014 00:31

Regálovky jsou hlavně o umístění, aby bobře hrály. Tj. kde a jak předpokládáš poslech (rozmístění, vzdálenosti (20 cm od čeho ?), jaké stojany, četnost) ? Aby je Marantz vůbec rozhýbal, zaměřil bych se na 4 Ohmové verze. Ale aby bedny zase nešly v impedančním průběhu příliš nízko, raději bych navýšil rozpočet na dvojnásobek. Tady už se pak dá vybírat podstatně lépe a bedny budou i basovat (na regály). Příp. o SW neuvažuješ ? A co bude zdroje hudby ?

Jinak Xavian Bonbonus jsou díky konstrukci a použitým repro velmi dobře hodnoceny - vždy dostaneš o něco navíc (ve své kat.). http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... bonus.html
Ale klidně bych se poohlížel i výše Xavian Delizia nebo XN 125 ale verzi s výškáčem DX než XT (detailnější ale náročnější na umístění) - ale mají bsrflx dozadu...
Další B&W 685 apod.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 9. 2014 05:48

Beebo:
100 lidi 100 chuti. Treba me osobne moc nesedi zvuk Bonbonusu, jini jsou s nim velmi spokojeni.... Rozhodne ale Xaviany potrebuji silny a stabilni zesilovac, takze bych ti je nedoporucil hlavne proto.
Za sebe bych vybral Wharfedaly. Za ty penize hrajou skvele. Cimz nerikam, ze ostatni nezahrajou.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod BEEBO 18. 9. 2014 07:20

Počítám maximálně 20 cm od zadní stěny a zleva bude cca 20 cm skříň. Tedy levá bude v rohu, pravá jen u zadní stěny. Naštěstí skříň s oblečením se dá otevřít, tak by nemělo být tolik odrazů. Stojany si budu dělat vlastní z masivního dřeva, výšku udělám až podle nákupu repro. Hrát se bude v ložnici, tedy počítám tak jedno CD denně na relax vleže nebo polosedě. Sloupy manželce stačí v pokoji, do ložnice je bohužel nechce. Místnost je to malá, hlasitost nepožaduji vysokou, Marantz by to měl rozehrát příjemně. Vyšší citlivost beden se hodí a ryze 4 ohmové bedny úplně nepreferuji. SW nechci, basy nemusí dunět a trhat podlahu.:-) Zdrojem bude CD přehrávač Marantz případně DAC a časem i gramofon Project. Xavian Delzia mě taky zaujaly, povedené bedy za dobrou cenu!

DinosaurJr píše:Regálovky jsou hlavně o umístění, aby bobře hrály. Tj. kde a jak předpokládáš poslech (rozmístění, vzdálenosti (20 cm od čeho ?), jaké stojany, četnost) ? Aby je Marantz vůbec rozhýbal, zaměřil bych se na 4 Ohmové verze. Ale aby bedny zase nešly v impedančním průběhu příliš nízko, raději bych navýšil rozpočet na dvojnásobek. Tady už se pak dá vybírat podstatně lépe a bedny budou i basovat (na regály). Příp. o SW neuvažuješ ? A co bude zdroje hudby ?

Jinak Xavian Bonbonus jsou díky konstrukci a použitým repro velmi dobře hodnoceny - vždy dostaneš o něco navíc (ve své kat.). http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... bonus.html
Ale klidně bych se poohlížel i výše Xavian Delizia nebo XN 125 ale verzi s výškáčem DX než XT (detailnější ale náročnější na umístění) - ale mají bsrflx dozadu...
Další B&W 685 apod.


-- 18. 9. 2014 08:23 --

U Wharfedalů se bojím trochu kombinace s Marantzem, ale 122 mají bassreflex dospodu, což má své výhody.

Petulda píše:Beebo:
100 lidi 100 chuti. Treba me osobne moc nesedi zvuk Bonbonusu, jini jsou s nim velmi spokojeni.... Rozhodne ale Xaviany potrebuji silny a stabilni zesilovac, takze bych ti je nedoporucil hlavne proto.
Za sebe bych vybral Wharfedaly. Za ty penize hrajou skvele. Cimz nerikam, ze ostatni nezahrajou.
BEEBO
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 18. 9. 2014 18:50

Monitor Audio Bronze BX2 hrajú úžasne s čímkoľvek...
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BEEBO 18. 9. 2014 20:31

Monitor Audio Bronze BX2:Zahrají dobře metal? Mají přední bassreflex, to považuji za velkou výhodu.
BEEBO
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 19. 9. 2014 06:19

Žiadna z tych regáloviek nemá predpoklady zahrať metal. Takto nevyberaj. Monitor Audio a Marantz je častá kombinácia, a nie náhodou. Ak ale trváš na tom, že chceš aj metal, dokúp si subwoofer.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BEEBO 19. 9. 2014 06:55

Sub nechci, basy stačí dobře naznačené. Tož které regálovky by byly vhodné pro metal z vyšší cenové kategorie?
BEEBO
Junior

Odeslat příspěvekod Trymore 19. 9. 2014 07:31

Z tých čo si vymenoval len Dynavoice DM-6 a Monitor Audio Bronze BX2 sú vhodnejšie na metal.

-- 19. 9. 2014 07:32 --

Žiadna regálovka ani z vyššej cenovej kategórie ti metal plnohodnotne nezahrá. Naznačené basy metalu nestačia.
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 19. 9. 2014 09:23

To je otázka na co jsi byl do teď zvyklý? Jestli jsi nikdy neslyšel hrát velké dospělé bedny, tak i ten regál ti může stačit. Já si nestěžuje, sice poslouchám spíš gothic metal, ale spokojený jsem :-)
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BEEBO 19. 9. 2014 11:39

Koncert je živá záležitost a v ložnici koncerty pořádat zrovna nepotřebuji.:-) Domácí reprodukce je vždy určitý kompromis. Proto se v rámci finančních možností někteří neustále posunujeme nahoru za lepším zvukem. Což je fajn, někdy koníček a jindy až posedlost.:) Regálovky chce hlavně manželka, na druhou stranu za stejnou cenu by regálovka měla zahrát lépe než sloupovky. V cenové kategorii cca 10k se solidní sloup asi moc nesežene. Možná nějaká bazarovka, což je často s budoucími problémy. Člověk musí mít kliku, já na tohle kliku nemám.

Trymore píše:Z tých čo si vymenoval len Dynavoice DM-6 a Monitor Audio Bronze BX2 sú vhodnejšie na metal.

-- 19. 9. 2014 07:32 --

Žiadna regálovka ani z vyššej cenovej kategórie ti metal plnohodnotne nezahrá. Naznačené basy metalu nestačia.


-- 19. 9. 2014 12:46 --

Jsem zvyklý na dělenec a sloupy cca 25k. Relativně dobrý zvuk s určitými kompromisy. Případně poslouchám sluchátka Bayery DT880, ty mají příjemný solidní zvuk. Dospělé bedny jsem slyšel před pár lety na výstavě v Praze. Některé mě ani neoslovily, jiné by však stály za hřích. Metal je široký pojem. Posluchám od Iron Maiden, po speed metal, symphonic metal až ke gothic metalu. Klidně si pustím i Hypocrisy nebo Sepulturu. Často jsou problémy i se samotnou kvalitou nahrávky a super bedny to nevyřeší. Počítám s určitým kompromisem, jde mi hlavně o relaxační poslech. Hlavně netvrďte, že u metalu to nejde.:)


krmelec píše:To je otázka na co jsi byl do teď zvyklý? Jestli jsi nikdy neslyšel hrát velké dospělé bedny, tak i ten regál ti může stačit. Já si nestěžuje, sice poslouchám spíš gothic metal, ale spokojený jsem :-)
BEEBO
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků