M-Audio Studiophile AV40 vs. Kurzweil KS-40A

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Reptile 16. 7. 2014 13:51

Zdravim. Potreboval by som poradit s vyberom 2.0 monitorov.
Rozhodujem sa najma medzi M-Audio Studiophile AV40 a Kurzweil KS-40A.

Obe su podla recenzii a testov hodnotene ako velmi dobre v tejto cenovej kategorii, takze sa vobec neviem rozhodnut. Hlavny ucel je pocuvanie hudby (prevazne rock) a v neposlednom rade som klavesak, takze by sa zislo mat pripojene klavesy a zaroven aj laptop ku tym istym monitorom. Viem, ze ten Kurzweil je aj na to primarne urceny, aby sa doneho zapajali aj tie klavesy, no napriek tomu neviem, ci ten AV40 nebude predsa len lepsi.
Reptile
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ...drát 16. 7. 2014 18:26

http://www.jscomputers.sk/produkt/Edifi ... em_2_.html
majú kvalitnú konštrukciu a zosík,výhybku vraj navrhoval audioexpert Peter Duminy macher z B&W :)
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Reptile 17. 7. 2014 08:14

tym chces povedat, ze Edifier Studio R1900TII je lepsi nez AV40 ci KS-40A?
Reptile
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ...drát 17. 7. 2014 11:10

som o tom pevne presvedčený,Kurzweil KS-40A som nepočul ale M-Audio Studiophile AV40 majú veľmi slabé basy
http://www.tomshardware.de/Edifier-T190 ... 40926.html
...Krásny a veľmi dobre vyvážený aktívny systém, ktorý má tiež dostatočnú kapacitu na počúvanie hudby v miestnostiach až do 25m
Naposledy upravil ...drát dne 17. 7. 2014 11:26, celkově upraveno 2
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JoxY 17. 7. 2014 11:13

Včera som si v rámci akcie v Muzikeri objednal tie Kurzweily na základe komentárov a recenzií za 68€. Keď mi prídu, môžem napísať nejaké skúsenosti, ak to pomôže. Osobne som čítal, že do tých 180€ je to výborný kup (pri pripojení do B-cka). :-)
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Reptile 17. 7. 2014 15:00

JoxY, urcite daj prosim ta vediet, ja by som pouzival ked tak vstup A prave na tie klavesy a B na prepojenie s laptopom
Reptile
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JoxY 19. 8. 2014 13:50

No...Mám ich už dlhšie, aby som trochu mohol posúdiť zvuk mojich Kurzweilov, takže tu sú moje dojmy. ku spracovnaiu výhrady nemám, jedinou nevýhodou je, že reproduktory nie sú nijak kryté, ale pokiaľ sa okolo reprákov nebudú obšmietať kazisveti, tak by sa tomu nemalo nič stať. Mám to zapojené samozrejme do B-vstupu, zdrojom DAC Fiio E17. Počúvam prevažne skrz Spotify Premium (320kbps OGG Vorbis), ale samozrejme mám aj kopec FLACov a zopár HD Tracks albumov. Celkovo mi príde prejav veľmi pekný, zameraný na stredy. Výšky sú v default stave potlačené (na zvukovke pridávam +4dB) a vtedy je to to, čo to má byť. Čo sa týka basov, tak mám potenciometer v prvej polovici, pretože už v polovici podľa môjho gusta repráky dunia. V rámci svojej veľkosti ale zahrajú basy celkom OK, ale objem neoklameš. :-) Bassreflex odvádza svoju prácu dobre, stredobasový reprák reálne hrá od nejakých 60-70Hz. V porovnaní s predošlými Creative T20II je to veľký posun, čo sa týka kvality zvuku. Najviac si užívam na reprákoch interprétov ako Lindsey Stirling, imagine Dragons, alebo Aliciu Keys, ale neurazil ma ani Skrillex, aj keď tam bolo počuť limity bedničiek. Ich hlasitosť je vcelku slušná, 20W je ale 20W, stačia na 1 väčšiu izbu. Čo sa mi na nich páči, je veľmi nízky šum (resp. žiadny) a celkom pekné zvukové podanie pri veľmi nízkych hlasitostiach. Tiež ako plus beriem, že v zapnutom stave bez pustenej hudby nevydávajú žiadne nepríjemné pazvuky (brum a pod.).

Takže za seba som veľmi spokojný, za cenu 68€ dobrá kúpa, ktorú neľutujem.
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod valmount 30. 10. 2018 22:04

dovolím si to trochu oživit. Na vánoce bych chtěl něco lepšího, a rozhoduju se zda kurzweil KS-40 nebo M-audi AV42, nevíte jak jsou na tom m-audio? U těch kurzweil čtu v komentářích samou chválu, ale nikde nemůžu najít žádnou podrobnou recenzi. Chtěl bych dobré výšky (nezastřené). Ty eidifier se už neprodávají, ale myslíte že by Edifier R1700BT, byli o třídu lepší? Jestli se vyplatí do toho investovat. Eidifier mi byl také doporučován, ale v eshopech (jako kytary.cz nebo muziker.cz tu značku vůbec nemají, tak mě to trochu zaráží.) Projel sem pár diskuzích, ale moudrý z toho nejsem.
Reproduktory budu mít k PC - hraní her, filmy, poslech hudby...
valmount
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků