Castle Severn 2 mk II

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod HD800 15. 4. 2014 18:13

Jelikož ve vedlejší diskusi už to začínalo být pomalu off-topic, zakládám diskusi novou, věnovanou těmto dnes již kultovním anglickým sloupům. Přikládám fotografie, o které jsem byl požádán. Stručně řečeno, výhybka v Severnech je fakt obrovská, tedy vzhledem k tomu, jak malé sloupy to jsou.. :-)

1.JPG
2.JPG
3.JPG
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 16. 4. 2014 10:39

Pěkná prácička, na čem to provozuješ a jak hrály ve zmiňovaném BI-AMP nastavení? Slyšel jsem je u prodávajícího s AVR NAD (ty asi také předpokládám :)) a zvukově se mi líbil jejich drive. Sice to bylo narychlo, ale oslovily mě více jako Mission 782 nebo Whary Evo2. Přeji hodně spokojených hodin při poslechu ;).
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HD800 16. 4. 2014 12:48

Děkuji. Aktuálně provozuji Media Player s 2TB diskem s optickým a HDMI výstupem, převodník Cambridge Audio DAC Magic, zesilovač Cambridge Audio 640A V2, bedny Castle Severn 2 mk II. Kabely jsem objednal z AQ spletené po čtyřech na Bi-Wire, těším se jak dorazí. Zvuk je velice rychlý, čistý a naprosto neutrální, s Bi-Wire se navíc ještě nepatrně rozjasnil. Basy mají tyhle sloupy poměrně rychlé a čitelné, jejich množství lze ovlivnit umístěním sloupů u stěny. Není to vpravdě nic pro bassheady, ovšem na můj vkus je jich tak akorát. Díky bassreflexu vyvedenému netradičně do země je bas při cca střední hlasitosti občas více cítit než slyšet, začínám si na to zvykat. Zvuk Castlů porovnávám se zvukem sluchátek Sennheiser HD800, která jsem několik let téměř nesundal z hlavy, tudíž význam slov neutrální, rychlý a detailní zvuk je mi znám. Jediné s čím teď laboruji je zesilovač, jelikož vím, že Castly mají mnohem větší ambice, než jim ta 640ka dovolí, zejména pokud se detailnosti a podání prostoru týče. Musím tedy došetřit. Mou představou jsou Cambridge Audio Azur 851 A, Yamaha A-S 2000, Harman Kardon HK 990, NAD C 375 BEE nebo například VINCENT SV 232 by mohl být zajímavý. Ale je to dost peněz, nezbývá tedy než dál sledovat inzeráty. :-)
Naposledy upravil HD800 dne 17. 4. 2014 09:39, celkově upraveno 2
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 17. 4. 2014 05:19

Ta výhybka mi nepřijde obrovská, ale normální. Taková jaká má být. Velká výhybka vypadá jinak :)
Zaujal mě však názor člověka, který má dlouhodobě naposlouchaná HD800 a tudíž existuje určitý předpoklad že má představu o rozumném zvuku (byť sluchátkovém). Většinou jsem skeptický, ale tohle bych si díky tomu rád poslechl jestli na té legendě něco je.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HD800 17. 4. 2014 08:13

Pokud jsi z Prahy nebo okoli, muzes se na ne klidne prijet mrknout a poslechnout.
castle.JPG
obrázek 22.JPG
obrázek 33.JPG
Naposledy upravil HD800 dne 17. 4. 2014 09:44, celkově upraveno 1
Pioneer U-05-S ● Cambridge Audio Azur 840A V2 ● Etymotic HF5 ● Sennheiser HD 800 ● Sonus Faber Venere 2.5
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krabák 17. 4. 2014 09:40

Srovnávat zvuk ze sluchátek a reprobeden je dle mého názoru nesmysl.
Krabák
Junior

Odeslat příspěvekod HD800 17. 4. 2014 10:02

Tak samozřejmě, rozdíly zde jsou, ale pokud se nebudeme bavit od fyziologickém vjemu basového spektra a zcela rozdílném podání prostoru nahrávek, ve všech ostatních ohledech by dle mého názoru měla reprodukce "dokonalých nejlepších sluchátek na světě" zcela odpovídat reprodukci "dokonalých nejlepších reproduktorů na světě". A Sennheiser HD 800 se takovým sluchátkům blíží, ač je na trhu ještě něco málo o chlup lepších a o mnoho dražších elektrostatických modelů, ty rozdíly už jsou minimální. Tak proč s nimi zvuk reprobeden nesrovnávat.. Nahrávka pořízená ve studiu je přeci jenom jedna a úkolem těch nejlepších a nejdražších sluchátek a i těch nejlepších a nejdražších reprobeden je ji pouze reprodukovat přesně tak, jak zněla v okamžiku pořizování záznamu ve studiu, nesmí tam nic chybět, nesmí tam nic přebývat.

Slyšel jsi někdy na Sennheiserech HD 800 nebo podobné hračce frekvenci 25 Hz? Pokud nikoliv, tak věz, že o nic nepřicházíš, jelikož to zní stejně jako na nějakých špičkových reprobednách, které dokáží jít podobně nízko. Jen to dostaneš naservirované bez toho fyziologického efektu a případně s jiným umístěním v prostoru kolem tebe, plus odpadá případná rezonance ozvučnice a kusů nábytku v poslechové místnosti (to už tam ale nemá co dělat, to tam ve studiu nikdo nenahrával), ovšem uši dostanou totožný zvuk na frekvenci 25 Hz. Nebo u těch nejdražších zařízení by alespoň měly.

To co tu píšu je čistě můj názor a zkušenost, ke které jsem si dospěl, nikomu to netlačím, ač si myslím, že by to tak mělo v reálu být.
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krabák 17. 4. 2014 14:18

Takže říkáš, že: reprodukce "dokonalých nejlepších sluchátek na světě" zcela odpovídat reprodukci "dokonalých nejlepších reproduktorů na světě".
To si já nemyslím, protože nejde (dle mého názoru) srovnat zvuk ze sluchátek a reprobeden, protože každé hraje jinak. Někdo preferuje poslech hudby ze sluchátek a někdo z reprobeden. Samozřejmě to nic neznamená, jen bych tyto dvě rozdílné věci nějak neřešil.
Krabák
Junior

Odeslat příspěvekod HD800 17. 4. 2014 15:11

Ok, beru. Ale pokud jde u reprodukce o její neutralitu, čistotu, detailnost, dynamiku a také "rychlost basu", srovnání těchto dvou koncepcí poslechu mi nečiní problém. Pokud zavřu v křesle oči, často mám se Senny pocit, že neposlouchám sluchátka, ale reproduktory, tak dobře ve spojení se slušným zesilovačem hrají. No a ty starší Castly o kterých je tato diskuze mému uchu zní dobře možná právě proto, že vyznávájí podobné ladění jako ty Senny. Tedy žádné, snaží se pouze přehrát realitu zachycenou ve studiu, samozřejmě plus mínus v rámci své pořizovací ceny.

Jedno přiznání.. Sluchátka nepreferuji, ač je léta používám, jen zkrátka nemám finančně na to, pořídit si obdobně špičkově hrající sestavu s klasickým zesilovačem a reproduktory v kvalitativní úrovni právě takových sluchátek. Přitom si ale tento zvukový zážitek chci dopřát, takže ještě že existují taková sluchátka.
Naposledy upravil HD800 dne 17. 4. 2014 15:47, celkově upraveno 1
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 17. 4. 2014 15:24

O tejto značke síce počujem prvý krát, ale stĺpy sa mi páčia.

Čo sa týka zosilňovača do budúcnosti, spomenul si aj Vincent a táto značka mi robí radosť doma už nejaký ten deň. Môj model SV 227 (len trošička drahší ako 232) by som charakterizoval pri nízkych hlasitostiach neutrálnym, nenápadným prejavom, pri vysokých hlasitostiach je to o energii, dravosti, o príjemných basoch, všetko hrá krásne, s prehľadom, eleganciou a s veľkou dávkou výkonovej rezervy. Týmto netvrdím, že iné zosilňovače sú horšie, ale moja skúsenosť s Vincentom je viac než pozitívna. V neprospech Vincentu hrá možno len to, že je to relatívne nová značka na trhu (cca od roku 1995).
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HD800 17. 4. 2014 17:25

Me se libi i tva 227, vubec cela tva sestava, bohuzel to ale resim i po financni strance. Ale tak treba se nekde bazarovej zesik za pulku objevi. To jak popisujes zvukovy projev toho Vincenta je presne dle meho gesta. ;-) Vlastne i ten Cambridge co ted hraju je docela slusnej, ale pouze ve sve cenove relaci.. Rad bych svym usim dopral ještě vice detailu a rozliseni, jeste lepsi prostor.. Vim, jak ta nahravka ma znit z poslechu na Sennech a tyhle bedny umi ukazat vic, ale chce to zkratka lepsi zesilovac. Jen abys byl v obraze, ty sloupy jsou cca 14 let stare, jsou samozrejme z druhe ruky, ale pomerne zachovale, ve sve dobe staly cca 45 tis Kc, pobraly nemalo oceneni, jeste ted jsou predevsim v Anglii lide, co by je nikdy neprodali, no ja je v patek objevil za 9 tis Kc a po par tonech naposlouchanych skladeb jsem je bral, znely jako to, co jsem hledal, resp. lepe.
Naposledy upravil HD800 dne 17. 4. 2014 19:24, celkově upraveno 3
HD800
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 17. 4. 2014 18:15

Nemám dôvod pochybovať o kvalite tvojej reprosústavy, vyzerá to solídne.
Čo sa týka zosilňovača Vincent SV 232, tak sa pozri sem:
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... nt-sv-232/
neváhal by som na tvojom mieste ani sekundu:)

a prípadne aj CD prehrávač k tomu:
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... 706-cd-s4/

alebo za zmienku stojí aj toto (od kolegu z tohto fóra):
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... ent-sv400/
alebo:
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... 1-class-a/
alebo:
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -s6-sv236/
alebo:
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... 11-sv-233/

...je toho kopec:)
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HD800 17. 4. 2014 19:38

Diky, diky, odepsal jsem na tu 232ku a na tu starou 231ku v "Acku", tak uvidime. ;-)
HD800
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků