Stereo sestava kolem 25000 Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod snejdy 14. 3. 2014 08:46

NAD 326 byla dobrá volba, sám jsem dřív měl Yamahu a přešel na NAD, a musim říct že v porovnání ta yamaha tvrdě pohořela proti NADu. Ale je fakt že jsem měl nižší model, konkrétně AX-497... Jinak charakterem zvuku mi právě NAD přijde docela zábavný a basy má dynamické a hezké, Yamaha byla příliš ostrá ve výškách a basy měla málo pevné, takové blátivé...
DOMA: PC -> optika -> AUNE X1s Pro (7.gen), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: HiBy R2 (512GB), FiiO FH7, DALI Katch G2, Sennheiser Momentum TWS 3
snejdy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p79avt 14. 3. 2014 13:53

to se tak nedá říci, věci se musí porovnat přímo, aby se dalo konstatovat co je jepší. Každý výrobce udělá věci vynikající, dobré, horší i propadající. Osobně NAD nemám nějak v oblibě, neříkám že jsou špatné, když vezmem klasickou komerci, patří k tomu lepšímu, nic méně nikdy mě ničím neoslovil, to je celé. Ten stereo konec jsem neslyšel - ale asi ze strandy obendám a vyzkouším, tak že jinak nevím jak hraje, Yamahu AS500 ano, proto ji doporučuji.

P.
RIHA audio
p79avt
Junior

Odeslat příspěvekod hopik007 13. 7. 2014 15:04

Tady je zrovna test sestavy zminenych beden plus NAD. http://www.studiospalicek.cz/xavian-delizia-0
Tez uvazuji o teto kombinaci a chtel bych se zeptat,jaky jste nakonec vybral DAC ?
Diky
Vojta
hopik007
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 13. 7. 2014 20:44

petr.5:
Slova "suchy, synteticky, bez basu" a "NAD" jsou v tak prikrem protikladu, v jakem snad mohou byt. To sis tipnul hodne spatne ;-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 14. 7. 2014 09:07

p79avt píše:můžu říct jen jediné - je to škoda, mohlo to být mnohem lepší...


Možná pro tvé uši, ve tvém poslechovém prostoru, pro tvou hudbu, pro tebou preferovaný zvuk. Nikoliv obecně. NAD + Xavian k sobě obecně perfektně sedí na akustickou, vokální, komorní jazzovou hudbu ideálně pouštěnou z gramce. Pak je poměr cena/výkon špičkový.

p79avt píše:Každý výrobce udělá věci vynikající, dobré, horší i propadající.

Který ze zesilovačů NAD je zvukově propadající?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 7. 12. 2017 15:55

gdak01 píše:Už jsem slyšel Wharfedale Diamond řadu, 10.2, 122, 10.5 a 155, ale rád bych se podíval ještě po nečem jiném. Aktuální favorit jsou zatím Xavian Delizia, které mě uplně dostaly zpracováním i zvukem.
Doporučíte nějakou kombinaci zesíku a beden? Co bych neměl vynechat? Bazaru se uplně nebránim. :idea:


Neslyšel někdo Xavian Deliziosa ?Uvažuji že přejdu z regálovek na tyto sloupy.
Recenze p.Březiny je dost pozitivní..
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... -deliziosa
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 7. 12. 2017 20:44

ještě jsem od něj snad nečetl negativní recenzi
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 8. 12. 2017 12:13

Tak to holt v hifi chodí, není možné napsat negativní recenzi, protože pak už by Vám nic nepůjčili. Je třeba číst mezi řádky nebo stačí vzít v potaz jím (Březinou) popisovaný charakter zvuku. Myslím, že slyší dost dobře a umí co slyší i vyjádřit.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 8. 12. 2017 21:43

Škoda nevýběru xavianu s tou yamahou,to je právě ta nej kombinace,sám jsem toho nahrál hodně,myslím,že po čase začne hlodat červíček nedostatku právě těch yamahackych výšek,které se zprvu mohou zdát dost ostré,ale po určité době a pominutí wau efectu s nadem,budou scházet zvukově detaily!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 9. 12. 2017 09:37

Každá NOVÁ HiFi sestava dosahuje výrazného WOOOW efektu 8-P 8-D 8-)
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků