Symetrický či nesymetrický kabel ?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martin936 19. 8. 2017 11:43

Aj mne Fluidy šumia, ale keď odpojím signál tak nešumia skoro vôbec (nastavené na 0db) Slabý šum počuť až keď sa uchom priblížim tesne k výskaču, čiže repro je v poriadku. Samozrejme počuť aj bordel z PC keďže ich mám zatiaľ pripojené k integrovanej zvukovke. DAC by mal budúci týždeň doraziť, tak som zvedavý či sa zníži ten šum...
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 20. 8. 2017 09:16

@engine_er, otázkou ale je, preruší sa šumenie pri odpojení RCA kábla, ktorý už máš? Ak nie, tak ešte skús malú fintu, kedy zapoj reproduktory (alebo aspoň jeden z nich pre skúšku) do rovnakej predĺžovačky ako máš Audinst.
Ak to nepomôže, daj vedieť.

@martin936, ak (ako som písal predtým) ti nejde kábel, ktorý používaš na prepoj do Fluidov popri nejakých napájacích kábloch a podobne, tak je veľmi veľká šanca, že sa to s DACom fixne, tak daj vedieť potom.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engine_er 21. 8. 2017 06:27

Ja mám monitory zapojené od začiatku do tej istej predlžovačky s Audinst-om. Po vytiahnutí kábla RCA je šum v podstate rovnaký, čiže vplyv na to nemá. O kvalitnejšom kábli som rozmýšľal aj z dôvodu zvýšenia kvality zvuku.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 8. 2017 07:07

Jednoznačná odpověď je - NEPOMŮŽEŠ SI. Minimálně dokud nebudeš mít celou signálovou cestu už od DACu v symetrice, je ti symetrickej kabel přizpůsobovanej redukcema k nesymetrice doslova k h0vnu.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dropadred 21. 8. 2017 10:06

@engine_er, j, to je už problém Fluidov, aj v inej téme (výber akt. monitorov) sa riešilo, že chalan kúpil FX8 a zosilňovače trpeli nie najlepšou implementáciou zemnenia - vraj to neskôr fixli vo Fluide ale nechcel ich vracať.

Kvalita zvuku...je to hrozná dogma, ktorá teraz lomcuje trhom s káblami...toť aj dôvod, prečo sa to prostredie stalo tak nepriateľským, napätým a smiešnym.
V skratke, ak nepoužívaš totálny hnoj kábel ale aspoň nejakú základnú kvalitu, tak to je najväčší zvukový rozdiel, ktorého sa dočkáš. Ak sa bavíme o tomto v súvislosti s balancovaným signálom, tak tam sa ťaží hlavne z vyššieho výstupného napätia, no ak to nemá oproti nebalancovanej výstupnej časti zdroja niečo navyše, tak nie je dôvod, aby to spravilo zvukovo-badateľný rozdiel - u balancovaného signálu ide hlavne o zrušenie nabratých rušení počas cesty od zdroja k "príjemcovi".
Proste neriešiť také hlúposti a ľudí, ktorí dokážu podať rozdiely medzi dvoma káblami (v 99% prípadov bez metodiky, ktorá umožní tomu človeku dovoliť si to vypustiť z úst alebo je to spôsobené použitím nevhodných káblov...mh...mh...mhreprokoaxiál...mhhhm) ako rozdiely medzi slúchadlami, pretože zabudnú dodať, že im trvalo sto rokov, kým zo seba niečo vyvrhli, ak hľadali rozdiely alebo kým ich mozog vypľul niečo, čo povedať. Väčší rozdiel vo zvuku ako káble spraví jedno promile v krvi.

U Martina vyššie zase uvidíme, co to bude až to bude, keď mu príde DAC.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 21. 8. 2017 12:16

Hele droparede, chápu kam míří tvoje narážka ohledně reprokoaxiálu.Ale nerozumím tomu, co tím sleduješ.

To, že ty nechápeš použití koaxiálního kabelu jako přívodního k reprosoustavám, neznamená, že je to technicky nesmysl, nebo, že je hlupák ten, kdo to používá, jak se nám tu snažíš nenápadně naznačit.

Pokud chceš svojí narážkou vyvolat otevřenou diskusi, tak prosím.Můžeme pokračovat ve vlákně, kde se řešilo stínění vodičů (kde jsi mimochodem nějak zapomněl odpovědět na moje otázky ohledně funkce stínění).

A pokud diskutovat nechceš, tak ty narážky příště prosím vynechej.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martin936 25. 8. 2017 15:14

Tak DAC je už doma, no Fluidy naďalej šumia. DAC zas nemá vyvážený ľavý/pravý kanál pri nižšej hlasitosti (aj na repro aj na slúchadlách), hrá viac na ľavý kanál (na pravom skoro nič nepočuť). Až keď potočím potenciometrom cca na 9-tu hodinu tak vyváženie zvuku je dobré. Keď obmedzím softvérovú hlasitosť na 20% tak hrajú oba kanály rovnako v celom rozsahu.
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 25. 8. 2017 15:49

Neviem co pouzvas za prehravac, ale...
Ja systemovu hlasitost nijak neobmedzujem a nechavam ju na 100% avsak hlasitost vo foobar mam nastavenu na -3dB.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martin936 25. 8. 2017 18:36

Tiež mám foobar. Keď počúvam cez repro tak systémovú hlasitosť mám na 100%, na repro oba potenciometre skoro na minime (kvôli šumu) a hlasitosť regulujem Dac-om (Fulla 2). Hlasitosť vyvážim potencometrom (sú dosť citlivé) na každej bedni tak aby hudba hrala rovno predo mnou. Problém sú skôr slúchadlá. Tam mi to veľmi vadí.
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 25. 8. 2017 21:19

No ale tak ak by to bolo DAC-om, tak by ti nepomohlo nič, kedže on ti vypľúva konštantné napätie, takže buď je vada vo výstupnej mini-zosilňovacej časti a trpí len jeden kanál, každopádne...sprav test daj Fluidy aspoň na 50% hlasitosť (na rovnako obe) a skús pomaličky točiť potenciometrom Fully, ak budeš počuť aj tak nevyvážené kanály, tak je veľká šanca, že to je fullou...netestujú každý kus, takže raz za čas sa to stať môže.

Rovnako, takže to šumí znovu ako predtým, že po odpojení káblov (teraz už z Fully), tak je to už v pohode? Ak jo, tak áno, tam to už bude buď vinou PC, špinavého USB portu (staré PC, starý notebook) alebo tam už naozaj hraje úlohu prepojovák.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin936 25. 8. 2017 22:05

Fluidy som dal na 50%, hlasitosť v PC na 100%, vo foobare tiež hlasitosť na 100%. Ľavý kanál stále o čosi hlasnejší, hranica kde sú kanály už vyvážené neviem kde je (asi by som ohluchol keby točím potenciometrom ďalej). Keď som vo foobare ubral na hlasitosti na 50-40% tak kanály už boli od nuly vyvážené.
Fluidy nešumia len keď odpojím signálny kábel z Fully (aj keď som nemal Fullu tak Fluidy boli pri odpojenom kábli ticho). PC má nejaké 2-3 roky a zákl. doska je Asrock Z97 Anniversary, nie je to low-end doska.
Avšak pripojil som Fullu k sestrinmu notebooku a.....ticho! žiaden šum pri 100% hlasitosti.... Čiže teraz som zistil že mám nanič dosku.... To mám kvôli tomu vymieňať plne funkčnú dosku za nejakú high-end ? :roll:
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 8. 2017 23:14

Rušení z PC může vznikat i v grafickej kartě, nebo ve zdroji apod. Neunáhluj se a nezačni zběsile a náhodně měnit komponenty, základní deska vůbec nemusí způsobovat problém. V PC může rušení způsobovat jeden, nebo i několik komponent najednou.
V první řadě zkus zapojit všechno do jedné zásuvky, pokud to ještě tak nemáš. Monitor, PC, repro, prostě všechno na jednu zásuvku ve zdi. Možná to pomůže.
anonymni

Odeslat příspěvekod martin936 26. 8. 2017 08:14

Všetko mám zapojené v jednej zásuvke. Resp. je to zdvojená zásuvka, v jednej mám zapojenú zásuvkovú lištu a v tej všetko z PC + repro. Skúsim vybrať grafickú kartu a ísť na integrovanej, čo to spraví...

//Po vybratí grafiky je šum rovnaký. Buď je na vine zdroj alebo zákl. doska alebo oboje....
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 26. 8. 2017 09:08

GPU by som nevinil, rovnako to je riešenie pritiahnuté za vlasy, že by si musel vyberať GPU kvôli počúvaniu, no pokojne to skús, môžeš pritom rovno aj povyfukovať prach, je to dobrá rutina.

Inak by som skúsil ešte meniť USB porty (hlavne poskúšať, či sa neobjaví rozdielčok medzi USB 2/3kovými portami) napríklad a pozrieť na USB kábel, ktorý používaš (ak sa nemýlim, tak s fullou žiaden neprichádza), či je tienený, ak nie, tak žmurkol na Alzu alebo iný obchod a pozrel po takom, kde bude uvedené nejaké tienenie (ak ten, čo máš ho už nemá)...PC zdroje "trpia" generovaním rušení na vysokých frekvenciách a tam už potom je potrebné tienenie (hliníková fólia).

Skús potom aj takú blbosť a vo windowse si prepni formát na 16/44,1, je to tiež šalamúnčina ale za pokus človek nič nedá.

Rovnako mi ešte napadlo, že pichni ešte ďalší usb káblik a skús použiť obe naraz, aby z PC tým pádom šiel len signál a Fulla sa aj nenapájala.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hifionania 26. 8. 2017 09:34

Pozor na HDD. Tie vedia robiť pekný bordel. Hlavne externé prevedenia cez USB.
Našťastie ja toto už nemusím riešiť. Desktop je minulosťou a súčasný tablet/Pc mi skvele postačuje a hlavne nič už neruší zvuk na výstupe z DAC
hifionania
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků