[RECENZE] Bose MusicMonitor

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod snejdy 25. 4. 2013 20:52

je pravda že cena 8k je přemrštěná, ale je to opodstatněné tím, že V TÉTO VELIKOSTI pro ně neexistuje konkurence. Slyšel jsem už hodně repráků, jak levných, tak drahých, různých velikostí, a tyhle považuji za nejlépe hrající miniaturní přenosná repra co se dají sehnat.

Měl jsem je i v práci aby si je poslechl kolega, který je hifista už dlouhá léta, má v aparatuře nastrkáno už asi mega, nicméně k počítači (hlavní aparaturu nemá u PC) si koupil toto http://www.edifier-international.com/pr ... o/r1900tii a po chvíli poslechu mi začal tvrdit že tyhle bose hrají lépe. Myšleno tak, že mají přesnější, detailnější a prostorovější zvuk.
Naposledy upravil snejdy dne 25. 4. 2013 21:00, celkově upraveno 1
DOMA: PC -> optika -> AUNE X1s Pro (7.gen), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: HiBy R2 (512GB), FiiO FH7, DALI Katch G2, Sennheiser Momentum TWS 3
snejdy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 25. 4. 2013 21:00

Tieto repro sú ešte menšie a stoja ani nie 200 Kč. Keď je cena 40x nižšia, myslím, že je to veľká konkurencia :D

Edit: áno, aj ja mám doma 2.1 repro za 30 € a hrajú "naoko" krajšie ako môj druhý 2.1 set za 500 €. Tie malé "cinkavé" repráčiky mozog veľmi rýchlo oklamú, no ten sa z toho po chvíli dostane.
Naposledy upravil Trymore dne 25. 4. 2013 21:04, celkově upraveno 1
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod snejdy 25. 4. 2013 21:04

Jo takové taky znám. Malých přenosných repro jsem vystřídal dost, dokonce jsem i 3 prototypy stavěl sám (což selhalo kvůli tomu že membrány mechanicky neustály větší výkmit ale to jen kvůli naprosto blbě vyřešenému navázání vrchlíku na kmitačku což ale nebylo při nákupu poznat že se to stane). Nicméně tyto dvouwattová repra začnou chrčet už při poloviční hlasitosti těch bose, a o nějakém kvalitnějším vykreslení nástrojů a prostoru nemůže být vůbec řeč :-)

Před delší dobou při mém pátrání po malých repro jsem narazil na tyto http://us.store.creative.com/B001HMVAWC ... HMVAWC.htm a strašně moc jsem je chtěl sehnat jenže nikde na světě už se nedají koupit. Hodně mě to štvalo...
Naposledy upravil snejdy dne 25. 4. 2013 21:05, celkově upraveno 1
DOMA: PC -> optika -> AUNE X1s Pro (7.gen), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: HiBy R2 (512GB), FiiO FH7, DALI Katch G2, Sennheiser Momentum TWS 3
snejdy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 25. 4. 2013 21:05

Trymore píše:Ale takto keď človek za ne zaplatí 9k tak si myslí, že kupuje malý zázrak :) Je to zrada.


Pcha, ale co bys říkal na takové BW MM-1 za téměř dvojnásobnou cenu :-)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 25. 4. 2013 21:08

Tie sa aspoň tvária, že sú iná liga :) Repro od Bose aj vyzerajú veľmi lacno (najmä prevedenie v čiernom).
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod snejdy 25. 4. 2013 21:11

Nejvíc mě baví jak všichni víte jak to hraje a jak to vypadá nebo nevypadá líp než já, aniž by je kdokoli z vás slyšel a měl v ruce. Že vypadaj lacině? Jsou těžké a bytelném dizajn je jednoduchý a účelný, a mě vůbec nepřipadá že by vypadaly lacině.
DOMA: PC -> optika -> AUNE X1s Pro (7.gen), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: HiBy R2 (512GB), FiiO FH7, DALI Katch G2, Sennheiser Momentum TWS 3
snejdy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trymore 25. 4. 2013 21:17

Farba vyzerá, akoby boli na slnku 24/7 a ochranná mriežka mi veľmi pripomína rádia za komunistov.
Dobre, nepočul som ich, a ja ti aj verím, že hrajú príjemne, ale tá cena ma irituje :)
Trymore
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod snejdy 25. 4. 2013 21:19

barva vypadá tak protože jsem je fotil zrcadlovkou s externím bleskem a záměrně jsem to přeexponoval aby tam bylo něco vidět a nebyla to slitá černá plocha. Taktéž na videu na ně svítím zblízka 600 lumenovou svítilnou. V reálu jde o matnou černou metalízu.
Naposledy upravil snejdy dne 25. 4. 2013 21:21, celkově upraveno 1
DOMA: PC -> optika -> AUNE X1s Pro (7.gen), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: HiBy R2 (512GB), FiiO FH7, DALI Katch G2, Sennheiser Momentum TWS 3
snejdy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 25. 4. 2013 21:21

MM-1 jsou sice jiná liga, ale právě proto ty Bose v kombinaci parametrů přenositelnosti (kompaktnosti) a zvukového projevu zřejmě nemají konkurenci.

MM-1 jsou totiž dvakrát větší a na přenášení moc vhodné nejsou.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snejdy 25. 4. 2013 21:36

jediná věc která mě na firmě Bose štve je to, že u žádného svého výrobku neudávají absolutně žádné technické parametry. Žádný výkon, citlivost, akustický tlak, frekvenční rozsahy, prostě nic. A tak můžeme jen odhadovat, měřit a počítat...
DOMA: PC -> optika -> AUNE X1s Pro (7.gen), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: HiBy R2 (512GB), FiiO FH7, DALI Katch G2, Sennheiser Momentum TWS 3
snejdy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 25. 4. 2013 21:56

A víš proč? Protože tyhle prdítka tech 50 Hz s rozumným útlumem nehrají. Na 50 Hz musíš rozkmitat obrovský množství vzduchu, to by ty repráky při tom mrňavém průměru membrány musely mít výchylku půl metru.

nicméně takhle, pokud bych nehleděl na prachy a hledal repráčky k noťasu, tak bych si je koupil taky.
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 25. 4. 2013 22:00

Pravda je, že technické parametry Bose uvádí jenom u svých profesionálních řešení.
Na druhou stranu je to možná lepší. Když si vzpomenu na jednu místní diskuzi, kde jsme narazili právě na situaci kdy laik absolutně netuší co ten který parametr znamená a pak z toho vyvozuje nesmyslné závěry. To mi pak strategie neuvádět žádné parametry připadá lepší než uvést jenom to co se mi hodí (např. zvyk uvádět frekvenční rozsah bez tolerančního pole).
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snejdy 25. 4. 2013 22:13

joudá píše:A víš proč? Protože tyhle prdítka tech 50 Hz s rozumným útlumem nehrají. Na 50 Hz musíš rozkmitat obrovský množství vzduchu, to by ty repráky při tom mrňavém průměru membrány musely mít výchylku půl metru.


Jak už jsem psal, těch 50hz je krajní hodnota, po opětovném projetí sínusovek jsem se dostal na 60 hz. Hlavně skoro všechny řešení bose mají automatické korekční obvody, takže je možné že 60 hz má například oproti 1khz v reálu obrovský útlum, jenže elektronika těch 1Khz stahne dolů (nebo naopak basové tóny vytahne nahoru) tak, aby to znělo podobně hlasitě všude. Například pokud do nich pustím 40 hz, membrána se nepohne ani o milimetr, prostě cokoliv pod 50 hz je úplně uříznuté aby to zbytečně neubíralo výkon když to stejně na těchto frekvencích nehraje. Prostě takový automatický ekvalizér laděný přesně na ty repra. Výrobce to sám píše že tam něco takového je, a popravdě mě ani nenapadá jiný způsob jak dosáhnout relativní vyrovnanosti u takto malých repro. Tak či onak, výsledný dojem z poslechu je velmi dobrý.
DOMA: PC -> optika -> AUNE X1s Pro (7.gen), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: HiBy R2 (512GB), FiiO FH7, DALI Katch G2, Sennheiser Momentum TWS 3
snejdy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 25. 4. 2013 22:44

jo, tak to pak teoreticky může hrát poměrně hluboko no, pomocí té aktivní ekvalizace.
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janeiro 25. 4. 2013 23:03

A co se poradit se strejdou Gůglem?
http://www.avhub.com.au/images/stories/ ... 9246900000
Janeiro
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků