Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martin936 9. 8. 2017 13:16

Práve bedniam so suchším prednesom som sa chcel vyhnúť. Tak teda zoberiem Fluidy, aj sa mi páčia viac. Čo sa týka DAC-u, jednoznačne Fulla 2, na EU stránke majú uvedené naskladnenie 1-2 týždne.
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod martin936 13. 8. 2017 12:13

Budem ešte brať nejaké monitory pre sestru (počúva mix všeličoho okrem metal, rock, punk a elektronických žánrov). Myslím, že naj volba budú Behringer Studio 50 USB, pretože zdroj hudby bude noťas a na zvukovku/ DAC teraz nie je rozpočet. Škoda že nemajú výstup na slúchatka, pretože hudbu chce počúvať aj cez ne (Hifiman RE 400) a zvukovky v notebooku majú mizerný zvuk. Media 40 USB síce túto možnosť majú, ale pri takom malom cenovom rozdieli sa neoplatia.

Ešte otázka ohladom Fulla 2: Na pripojenie repro má vzadu jednu zdierku 6.3mm (preamp+dac). Rozlíši to R/L kanál, keď monitory nemajú R/L orientáciu pevne danú ? Lebo chcem to zapojiť tak že z bední pôjde 2x XLR na 1x 3,5mm jack (balanced) a redukcia na 6,3mm do DAC-u. Alebo z DAC-u Y rozdvojka a dva samostatné káble.
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod nhkg 14. 8. 2017 20:26

nhkg píše:V úplném tichu to slyším i na těch 80cm co jsem od bedniček. Ale úplné ticho v místnosti nemám, jak jsem psal šumí mi tu i akvárium a to je slyšet víc...

Tak po týdnu musím říct, že mi maximálně vyhovují pro universální využití, rozsah úplně dostačující. Jsem rád, že jsem nešel do 2.1. I cenově toto vychází lépe.
Vzhledem k mému hudebnímu sluchu, bych se asi spokojil s většinou 8 palcových studiových monitorů, ale koaxiály mají své výhody pro použití na stole a moc levnějších 8 palcových není.
Takže až na ten šum perfektní. Až se budu někdy nudit, tak je otestuju někde, kde je lepší elektroinstalace. Třeba ten šum by v lepších podmínkách byl výrazně slabší. A ještě změřím kolik žerou el. energie. Sice se samy vypínají, ale u mě hrají v průměru cca 5 hodin denně.
nhkg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin936 16. 8. 2017 16:21

Tak dnes mi prišli Fluidy F5, po vybalení som si všimol že na jednej bedni chýba posuvný jazdec /resp iba taká blbosť čo sa nastrkuje na ten kolík:
http://imgur.com/a/XCDkt

Písal som na chat muzikeru, že nechce sa mi posielať kvôli tomu celé repro späť, či nevedia zohnať daný diel a poslať mi ho. Tam ma presmerovali na objednávkové oddelenie. Tak som im napísal, som zvedavý čo povedia.
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod Kolosup 29. 8. 2017 22:10

Ahoj,
poprosím o radu,

vyhlídl jsem si Mackie CR4, na poslech hudby z PC, cenové rozpětí mam 5000,-
a potřeboval bych nějak vyřešit, zda je možný k nim dokoupit něco abych mohl třeba pouštět písničky z tel. Moc se v tom neorientuji, díky za rady :/

Děkuji
Kolosup
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cejny 30. 8. 2017 08:00

Poslouchat muzes z ceho chces, jen to chce kabel. Z telefonu treba pouzijes predni aux a propojis to jack-jack.

Pokud by ti obsas nevadilo ze pres bt podle mne poznas kompresy, tak si priplat a kup si neco s bt.

PS: Zitra sem dam na bazos mackie cr5bt, kupovane u nas koncem brezna 2017, zaruka byla 3r. Duvod jsou ty yamaha v popise, jinak jsou jak nove a bez ran.
Lenovo Thinkpad T430, DAC Audinst HUD-mx2, doma Yamaha HS8 / v praci Mackie CR5BT, sluchatka ATH-M40X
Minidisk Sony MZ-RH910 Hi-MD Walkman
cejny
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 30. 8. 2017 11:55

Kolosup píše:Ahoj,
poprosím o radu,

vyhlídl jsem si Mackie CR4, na poslech hudby z PC, cenové rozpětí mam 5000,-
a potřeboval bych nějak vyřešit, zda je možný k nim dokoupit něco abych mohl třeba pouštět písničky z tel. Moc se v tom neorientuji, díky za rady :/

Děkuji
Inak, na inom fóre jeden chalan bude CR4 predávať, ak chceš, hoď mi správu, dám ti kontakt.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozmo 9. 9. 2017 13:25

Ahojte, hlavne AndrejSVK,
prosim Vas, ako su na tom aktivy Monkey Banana? Bud Gibbon alebo Turbo.

Mam zaujem o 5'' alebo 6''.

Dovod znacky a modelov: farebne prevedenie, ako dizajn do bytu, ale v prvom rade na posluch hudby. Hudba zmes, vsetky zanre, bez subwoofru, obcas filmy.

Aktualne Microlab Solo 6C, kde mi velkostne vyhovuju , zvukovo, za 30 eur z bazosu, parada.

Chcem ist ale vyssie, a urcite aj dizajnovo kvoli polovicke.

Dakujem za nazory.
kozmo
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 15. 9. 2017 17:52

dobre ale ani nic extra, kludne ich zober ak si nic ine na thomanne nenasiel
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr67 16. 9. 2017 20:29

Ahoj, koupil jsem naslepo Presonus Eris 4,5 a po počátečním nadšení, že to basuje musím říct, že mně po 3 dnech poslech příliš nebaví. Basy hučí a výšky nehrají vůbec :-(.
Mám je na skleněném stole a vysokých molitanech asi metr od sebe. Já jsem rovněž cca metr od nich. Výšky vzadu na bedně jsou naplno a Foobar ekvalizér rovněž upraven směrem k výškám. Mám Audinst. Zvuk však zůstává basový a plochý. Poslouchám metal z kvalitních souborů. Takže si nevím rady, co s tím. Vracet je nechci, už jsem vyměnil Bose 2 za tyhle. Je možné, že se nějak rozehrají? Díky za pomoc.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dkdkdk 16. 9. 2017 21:43

Si to dotahej nějakým ekvalizerem
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr67 16. 9. 2017 21:58

Zkusil jsem přidat středy vzadu na bedně a je to o něco lepší.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jemark 17. 9. 2017 01:32

Zdravim
chcem zakupit k stolnemu PC 2.0 satelity, chcem poradit ci prikupit zvukovku, dac alebo ake su moznosti??
Hudba, ktora bude najcastejsie prehravana hiphop, pop, tanecne styly, cize bass je hlavna priorita, aby neznel ako plochy aleboc ako len zvuk vzduchu vychadzajuci z bassreflexu :)
Poprechadzal som vlakna a vyslo mi zopar favoritov:

Krk RP5 RoKit G3
https://www.thomann.de/cz/krk_rp5_rokit ... bundle.htm

Adam F5 https://
www.thomann.de/cz/adam_f5_bundle.htm

2x Samson Reslov SE6
https://www.thomann.de/cz/samson_resolv_se6.htm

M-audio BX3 D3
https://www.thomann.de/cz/m_audio_bx8_d ... bundle.htm

Fluid Audi F5
https://www.thomann.de/cz/fluid_audio_f5.htm

Mackie MR5 mk3
https://www.thomann.de/cz/mackie_mr5_mk3.htm

Vedeli by ste mi korektne poradit, ktore su vhodne na hore spominane styly hudby ?
jemark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 17. 9. 2017 13:44

Čím väčší stredobasový menič, tým lepšie - 6,5" je optimálnou voľbou. Z vybraných najväčší potenciál má
https://www.thomann.de/cz/m_audio_bx8_d3.htm (linkol si drahší bundle, je tá sonda pre teba dôležitá?).

Inak, rozpočet je 300€? Nakoniec ešte porozmýšľaj o umiestnení, ak majú byť na stole blízko steny, tak je dobré potom pozerať po nejakých s bass portom vpredu, inak je to jedno a môžu byť nejaké s bass portom vpredu.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jemark 17. 9. 2017 17:45

Asi som preklikol linky na kartach v prehliadaci :)
Repro by bolo na stole a od stola je cca 30 cm stena a kusok okna, vzdialenost od nich ku mne ako sedim, by bola cca 40-50cm zalezi na velkosti satelitov...alebo kedze by bola moznost posunut stolik o par cm do priestoru, dalo by sa mozno aj vyriesit tie monitory na stojany za stolik a stale za nimi by bol priestor tych 20-30 cm...
A je niekde moznost si vypocut nejake repro v predajni napr. v BA, TT ?
jemark
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků