Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 11. 1. 2018 22:25

to ty tu vykrikujes, ked sa ti nieco nelubi :D
skus si pozicat fluid f5 alebo eris e5 na porovnanie
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 12. 1. 2018 02:41

Díky za nabídky, ale objednal jsem z Thomannu ty JBL LSR 305. :-)

Ještě se zeptám. Bude stačit na propojení s DACem 2x tento kabel?

https://kytary.cz/bespeco-eaxmr150/HN156901/
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 12. 1. 2018 11:30

JBL 305 jsou paradni a urcite jedny z nejlepsich v tyhle kategorii. Kabel je ok.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fr3d1 14. 1. 2018 13:43

Ahoj, vlastním Presonus ERIS E5 (kdyby měl někdo zájem tak budou k prodeji, ještě v záruce). Jsem s monitory vcelku spokojen, ale rád bych šel o něco výše. Uvažuji o Focal Alpha 65. Je něco lepšího v podobné cenové kategorii? Například Adam F7? Zapojené budou do Schiit Modi 2 Uber > Schiit Sys.
Schiit Modi 2 Uber -> Sommer cable DIY -> (Schiit SYS -> Adam Audio T7V) | (PM PRE4 -> Sennheiser HD 800)
Fr3d1
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 14. 1. 2018 16:21

focaly mas lepsie nez adamy :)
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hynex 20. 1. 2018 14:34

Zdravím, chtěl bych vyměnit letité Logitech Z4 za aktivní monitory. Poslouchat budu ze židle , takže cca nějakých 80 - 100 cm od nich. Jako DAC mám Casea Digital Lyra MK II. Monitory přijdou na stůl místo stávajících Z4 (viz foto) a budou blízko zdi. Líbí se mi neutrální zvuk (možná lehce muzikální). Bude to na poslech stereo hudby, co se týče hudebních stylů, tak skoro na všechno.
Co jsem tak pokoukával, tak se mi líbí ovace na Audioengine, ale nevím jestli by pro mé účely byl dobrý model A2 nebo A5, ale nebráním se samozřejmě ani jiným modelům. Finanční limit bych asi viděl něco mezi 5 - 8 tisíci. Nemám problém s bazarovými kousky, pokud něco zajímavého bude na prodej :-).
Děkuji za jakékoliv informace, rady a nápomoc.

http://i66.tinypic.com/23h17d2.jpg
http://i68.tinypic.com/a4o4n6.jpg
http://i63.tinypic.com/295a04i.jpg
Doma : Lyra Digital MK2, AU/RA Z1, AQ Kentaur 653, Fluid F5, AKG K701, Riva S, Riva Arena
Přehrávače : OPUS #1, X5 1st + 2nd, Xduoo X10, Sansa Clip, Fiio E12, Fiio E12a
Sluchátka : Noble Kaiser Massdrop, Noble Savant Wizard, Flc8s, Meze 99 Classics
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 20. 1. 2018 14:57

Osobne za seba spokojne môžem odporučiť JBL LSR 305
https://www.thomann.de/cz/jbl_lsr_305.htm .
Akurát si potom stiahni basy (ale to uvidíš aj podľa seba) na -2dB kvôli tomu, že budú blízko pri stene. Toť platí potom ale aj celkovo pre modely s basovým portom vzadu.

Posun to bude gigantický a veľmi záživný. Do takého priestoru by som ani neriešil niečo väčšie (rozumej 6,5") a poskúsenosti s LSR305 by som na stôl už viac ani neriešil ako kvalitnú pětku.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 20. 1. 2018 14:59

fluid f5
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hynex 25. 1. 2018 20:45

Díky kluci za tipy, nakonec jsem vybral F5 a už jsou doma ... předpokládám, že budou potřeba rozehrát. Kolik tak cca hodin je potřeba a co by se mělo na zvuku zlepšit ?
Díky.
Doma : Lyra Digital MK2, AU/RA Z1, AQ Kentaur 653, Fluid F5, AKG K701, Riva S, Riva Arena
Přehrávače : OPUS #1, X5 1st + 2nd, Xduoo X10, Sansa Clip, Fiio E12, Fiio E12a
Sluchátka : Noble Kaiser Massdrop, Noble Savant Wizard, Flc8s, Meze 99 Classics
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 26. 1. 2018 10:41

To absolútne nerieš a uži si hudbu.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 26. 1. 2018 11:43

Nečekej žádné zázračné změny, spíš se tomuto rozehrávání přisuzuje, že si zvykneš na zvukový přednes daného produktu. Pokud je to průšvih, tak raději vrátit v zákonné lhůtě :).
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 26. 1. 2018 12:13

urcite tomu daj aspon 20h
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hynex 26. 1. 2018 20:18

dropadred píše:To absolútne nerieš a uži si hudbu.

Jj hraje to pěkně ... o tom žádná, moc fajn čisté vokály, trochu slabší na těch basech, ale to dost ovlivňuje umístění beden - ještě poladím.
JohnyBuchar píše:... Pokud je to průšvih, tak raději vrátit v zákonné lhůtě :).

Ne, zas tak hrozný to není :D
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hynex 26. 1. 2018 22:28

Ještě se optám, reproboxy budu potřebovat zvednout o cca 7 cm. Uvažuji o žulových podstavcích takového tvaru :

Obrázek

pod jedním podstavcem povedou kabely od pc, bohužel jinou možnost nemám. Ale co mě zajímá ... jestli je nutné pod ten podstavec dávat ještě hroty nebo nějaké gumové podložky nebo to stačí na hulváta položit na stůl.
Případně jestli nemáte nějaké levnější efektivní řešení, jak je zvednout a zachovat kvalitní reprodukci ... díky ;-)
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 26. 1. 2018 22:54

Hroty a jiné fetiš pomůcky pod repro, pod desky si můžeš dat nějaký filc nebo nalepovací polštářky ať si neničíš stůl. Osvědčila se mi pod regálové repro i říznutá antivibrační podložka pod pračku/sušičku - cena 200Kč :). Samozřejmě existují hračky jako cerabally nebo polštářky od Oelbach ap, ale to se dostáváš na cenu vyšší jak tvé repro a nejsem si jistý výsledkem.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků