Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod akburt 25. 10. 2017 10:40

Tak jsem se nakonec rozhodl pro ty Fluid Audio FX8,ty Mackie 824 uz jsou na stůl pomerne veliký.Objednal jsem u Thomanna.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 25. 10. 2017 15:30

Ja tiež, už v sobotu v Muzikeri na predajni ale chalani si nejako dávajú na čas, už včera to tam mali mať a dnes ešte stále nič...ale aspoň budem mať tú možnosť otestovať, či to nie sú ešte staršie kúsky s problémami so zosilňovačmi.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 25. 10. 2017 20:15

akburt píše:Tak jsem se nakonec rozhodl pro ty Fluid Audio FX8,ty Mackie 824 uz jsou na stůl pomerne veliký.Objednal jsem u Thomanna.


No,myslím že to je pro tebe "nízký level".
Myslím,že "AUDIOENGINE 5+ (A5+)" by pro tebe byly audiofilnější. :-)
Zde: http://www.positronix.cz/audioengine-5-a5-0

Nebo rovnou hi-end. :-)
Zde: https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... xpose-e8b/
Přesněji zde: https://www.audiotek.cz/krk-expose-e8b- ... heureka.cz
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 25. 10. 2017 22:27

Audioengine 5+ jsem slysel.Jsou dobrý,o tom zádná,ale chtel jsem jít trochu jinou cestou.
A kdybych mel tech penez hodne tak by to byly asi Genelec.
to dropadred,
já to objednel vcera vecer,pak jsem k tomu jeste priobjednal 5m kabelu na novou symetrii,a dneska ráno mail,ze pripravují k expedici a nekdy po 12té,ze to odeslali.A celá sranda za cca 10200Kc....
V tomhle je Thomann super.Jednou jsem reklamoval,poslali me stítek,abych si vytiskl cárový kod a nalepil pro dopravce,který pak prijel ke mne a balík si vyzvedl.Zádná posta,zádné dohadování,ale korektní jednání.Doufám,ze taková firemní kultura bude jednou i u nás.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 26. 10. 2017 14:42

Dneska to UPS privezl domů,ridic vyvezl az pred byt(12.patro) a ted cekám,az si prijede kolega z fora pro Prodipe.Pak vybalím Fluidy a dám na stůl.Udelal jsem si mezitím 2x XLR kabel,zkusmo jsem je píchl do Prodipe a super.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 26. 10. 2017 16:09

Dal jsem na ne staré disco a je to nárez...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 26. 10. 2017 16:35

Počuješ nejaké rušenie? Mal by si ho počuť aj bez toho, aby čokoľvek hralo.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 26. 10. 2017 17:21

Nic z toho mimo ticha neleze,a to mám potáky na maximum,Asi na tom chlapci zapracovali.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 26. 10. 2017 17:32

Výborne, tak uvidím, keď zajtra prídu tie v Muzikeri...ak niečo budem počuť, tak poďakujem a rovno objednám z Thomanna.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 26. 10. 2017 20:18

Jsem zvedavej,jak se ti budou líbit,dej pak vedet.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wlejder 27. 10. 2017 14:32

tak som sa rozhodol pre tie Presonus Eris 4,5 , dnes som ich zapojil a musim povedat ze je to okamzita zmena oproti starym 5.1 idu viac do hlbky ,detailou a to ich mam len na integrovanej zvukovke , co sa tyka spracovania tak vyzeraju byt ze sa na nich nesetrilo takze celkovo som spokojny , kto chce lepsi posluch hlavne hudby k PC a nechce riesit len komercne znacky tak urcite odporucam :-)
Wlejder
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 28. 10. 2017 16:51

akburt píše:Jsem zvedavej,jak se ti budou líbit,dej pak vedet.

Takže v piatok som tam bol riešiť, znovu im ich neráčili dopraviť na predjňu, takže mi vybavili sobotné doručenie s tým, že vraj to už je nová várka (vraj prišla pred nejakým mesiacom). Dnes prišli a...

Šumia, a myslím šum, nie nejaké nízko frekvenčné humy, ktoré by ani nemali dôvod tam byť. Bez signálového kábla, hneď ako sa prebrali zo stand-by a počuť to v pohode pri vytvorení starého známeho rovnostranného trojuholníka aj z metra - v podstate to isté ako som zažil pred pol rokom s Klipsch RP-160M a lacným SMSL SA-60 Déčkovým zosíkom. Pre overenie som s tou tehlou prebehol byt a skúsil iné zásuvky na iných obvodoch, že či náhodou ale nie, nič nepomohlo.

Ďalšia vec, jeden z monitorov hraje pri rovnakej (inak, ten Fluid systém voliča hlasitosti je totálna fušerina, nastaviť to presne narovnako je peklo, lebo je to ako pri bežných analógových riešeniach, že niekedy pohyb o milimeter spraví min. rozdiel a niekedy je milimeter riadny skok.

Nakoniec, čím to zakončím je pukanie - proste to Fluid je plný idiotov, čo nedokážu spraviť nejaké relátkové riešenie pri prepínaní signálu a podobne? Diki pekne, ak by som si dal večerný film a trebárs po ňom zaspal a o 10 minút by pri prechode do stand-by pukli a šoková terapia je na svete...

No neviem, priznám sa, že som nemal chuť ani ich nejako skúšať po tom všetkom, čo sa okolo nich a celého nákupu deje. Z tých pár momentov zneli dobre, aj keď to riešenie, že človek musí mať potom niečo, čo bude ako predzosilňovač, nejako divne sa to správalo, keď som to menežoval cez moje Gédéčko R2R-11.

A čo ty, spokojný ešte viac po tých pár dňoch? Ja osobne neviem, či sa chcem s tým ešte babrať a nechcem len, nech to odo mňa berú a neriešiť to, no neviem, čo iné by som bral, akosi strácam chuť na tieto "štúdiové monitory" a skôr by som bral niečo menšie, skôr orientované na filmy a prípadne nejaké hry (na hudbu ja stále preferujem slúchadlá) a ideálne aj s ovládačom ale mám pocit, že nič také v takých cenách nie je.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 28. 10. 2017 19:30

Ted u toho sedím a posluchám -WOBBLER - "From Silence to Somewhere"-a narazil na Tvůj príspevek.Dám tam pauzu a hlavu div ne na membránu a ticho.Ty potáky neresím,mám je v horní poloze na doraz a signál reguluju pres Oppo.
Nejsou na stole zrovna malý,ale to ty Mackie,o kterých jsem uvazoval jsou jeste vetsí.To me mrzí,ze jsi dostal sumáky.Ted jde o to,jestli je to opravdu nová verze...
A co ty nové Mackie 624?
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 28. 10. 2017 20:47

ja som stand-by na adamoch poriesil tak, ze som do xlr/trs zapojil integrovanu, automaticky po zapnuti pc mi pusta slucku, rca je preferovane, cize nic z xlr/trs nepocujem, ale pokial tam ide signal, tak sa nevypnu
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 28. 10. 2017 21:29

Tak to máš pravdu, človek aj keď vie rozmery a vie spraviť maketu pôdorysu, tak keď to je tam už reálne, tak to je úplne iný kaliber...nanešťastie som objednal 4 jóga bloky len pred týždňom, takže tam si ešte počkám, aby som bol schopný nejaké repro dať do roviny uší ako sedím.

A čo som pozeral, veľa tam toho ani nie je, ešte keď si vezmem, že by som rád niečo s portom vpredu kvôli tomu, lebo budú pri stene...čo som tak pozrel, tak buď to znovu risknem s Fluidmi alebo pôjdem do KRK Rokit 6 alebo to tých spomínaných Mackiečiek MR624. V podstate všetky za rovnaké peniaze, FX8 som mal so zľavou za 375€. Tu už dokonca nehovoríme o rozdiely vo veľkosti, lebo síce FX8 majú väčší (26x27) pôdorys, ostatné sú síce užšie ale za to sú viac do hĺbky (ako rozmer)...


Edit: Dnes som sa s nimi pohral ešte raz, riešil trojuholník a bola to fuška - to nastavovať pozíciu repro, pozíciu voličov zosilňovačov na každom monitore a ešte pozície na R2R-11, hľadanie, akým spôsobom riešiť reguláciu tých obrov, teda kde budem mať viac v rámci reguláciu a kde menej...nehovoriac o tom pukaní, pri prechode do stand-by stále puknú a dokonca som meral a zistil, že jeden z monitorov prejde do stand-by asi o 10-15 sekúnd neskôr, takže puk a o tých 10-15 sek. ďalší puk - proste pri tomto človek zaspať nechce. Za zvyšok pukaní už ale môže R2R-11 ala ďakujeme Audio-GD, že odmietate používanie relé pre mute atď...

Inak, musím povedať, že ak tie staršie kusy (ako môj, pravdepodobne) nezneli aj inak ako tie novšie, tak musím povedať, že mi tam niečo na nich vadilo ale tu beriem, že je to menič, rešpektujem to, že potrebujú pár nahraných hodín pre prispôsobenie sa okoliu (hlavne vlhkosť), teda trošku sa "rozohrať" ale ak nie, tak mám pocit, že basy u nich musia mať úplne maličký boostnutý prechod z basov do stredov a stredy celkovo (aj hlasy) sa mi zdali trošku menej "živé"; výšky a rôzne tóny ako cinknutia a podobný štýl zvukov boli ale v pohode.

Stereo vnímanie je už niečo iné - sú veľmi citlivé na to, aby človek bol v strede, hlavne, ak sa používajú na stole - zdiaľky je to už trošku lepšie ale aj tak.

Musím povedať, že by som si asi nevedel predstaviť s nimi žiť - trvalo by mi, aby som našiel spôsob a mierku regulácie, aby som sa nebál pridať alebo báť sa, že ak zabudnem stiahnuť hlasitosť pri slúchadlách, tak pri prepnutí na variabilný výstup tie repro neexplodujú.


Takže späť k loveniu budúcich repro. Andre...existuje niečo, kde je možno aj ovládač, niečo možno aj lacnejšie (dalo by sa niečo nájsť aj do 300€), asi len do 6,5", priznám sa, že repro ja osobne využívam skôr na multimédia - videá, filmy, seriály, hry,... Nemusia to byť vôbec "štúdiové monitory". Kiež by existovalo niečo ako Microlab Solo6C na vyššej úrovni.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků