Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 13. 1. 2011 22:09

Zdravím vás,

do tohoto tématu prosím pokládejte dotazy ohledně výběru aktivních či pasivních monitorů všech cenových relací.

Cílem je zpřehlednit výběr pro vás a pro nás moderátory ulehčit práci :)



Uvádějte:

Cenovou relaci

Zdroj signálu

Využití

Zvukovou preferenci

a co vás napadne...






Možná inspirace:

Studiovky + držáky

Studiové monitory KRK RP6 ROKIT G2y

Aktivní reproduktory k PC

[Recenze] Behringer B2031p

Monitory do 120€ (náhrada za Z-2300)

Tascam VL-A5

Najlepšie aktívne monitory do 500€

Aktivní monitory do 10 000,-


Neváhejte mne kontaktovat, pokud máte nápad, co do tohoto příspěvku doplnit, nejsem všemohoucí. (například témata přímo k určitým modelům apod.)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skybus 21. 1. 2011 22:27

Ahoj,
v dohledné době bych si chtěl koupit aktivní monitory pro poslech hudby z PC (wav, flac). Cenová relace je 8 000 - 12 000 kč. Potřebuji je do podkrovního pokoje asi 17 m2 velkého. Budou blízko u stěn, takže by to chtělo bassreflex vepředu. Mám několik favoritů, ale jestli máte nějaký jiný návrh, tak ho klidně napište.
Nejvíce přemýšlím o: Adam Studio A3X a Gelenec 6010.
A z diskusí jsem vyčetl že na tyto monitory jsou také dobré ohlasy: Mackie MR5, KRK 6 G2, Alesis M1 Active M4 II, Audioengine A5 a Prodipe Pro 8.
Takže který byste doporučili? Máte někdo zkušenosti s tim Adam A3X, nevadí že nemá magnetické stínění?

Děkuji za rady
skybus
Junior

Odeslat příspěvekod Callas 10. 2. 2011 17:22

Zdravim,
planuji aktivní monitory k notebooku. Chtěl bych se zeptat:
1) je nutné kupovat kvalitní externí zvukovku? nebo dosáhnu slušného zvuku i s obyčejnou notebookovou zvukovkou

2) Jaké byste mi doporučili okolo 5000,-

3) Kde (v jakém obchodě) se po nich shánět

Děkuji moc za rady
Callas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DragonKH 17. 5. 2011 13:30

Nejsem žádný zkušený hifista, ale sluch mám dobrý. Před dvěma lety mi jeden zvukař doporučil aktivní Edirol MA-15D (dělají i v černé) a nikdy jsem toho nelitoval. Místnost o 20-ti metrech krásně vyplní, jsou moc pěkné a bassreflex je vpředu.
Mají dva vstupy, přičemž lze perfektně nakombinovat jack, stereo cinch, optiku a coaxial. Díky tomu lze propojit s PC a například CD přehrávačem.
Narazil jsem už na 3 profi zvukaře, kteří mi všichni řekli: "Mám je doma na stole."

•Bass Enhancer
•24-bit/192kHz support, S/PDIF optical & coaxial input
•Subwoofer output port for bass boost
•15 watts per channel
•3 independent source inputs: 1/8" line, RCA pin line (L/R), and S/PDIF (optical & coaxial)
•Front-controlled bass, treble, and 2 independent volume controls
•100 mm (4") woofer + 50 mm (2") tweeter, 2 way bass-reflex enclosure
•1/4" headphones port
•Magnetically shielded

A nejlepší na tom je, že stojí cca 4.000,- Kč.

tady ještě odkaz na výrobce:
http://www.rolandus.com/products/produc ... uctId=746#
Yamaha RX-V371, Yamaha CDX-397, Elac FS 68, Panasonic TX-P42GW30E
DragonKH
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rollsroyce 30. 5. 2011 09:07

Má s nimi ještě někdo zkušenosti?
rollsroyce
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radon 5. 6. 2011 09:33

Tady je moc nevychvalili, proste trochu lepsi PC repro:
http://avmania.e15.cz/poslechovy-test-a ... h-monitoru
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 5. 6. 2011 09:42

Ono aj tak vyzeraju ako repro k PC.
Za tu cenu +/- su aj tu na fore v ponuke aktivne Behringery.
viewtopic.php?f=1872&t=1143140&start=0&st=0&sk=t&sd=a
A kto tie raz pocul tak povedat ine ako slusna cena / vykon nemoze. :hm
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Majkyneek 6. 9. 2011 12:57

Zdravím uživatele fóra,
rád bych Vás požádal o radu, jaké si mám vybrat zařízení na reprodukování zvuku.

Cenová relace je do 5.000 ,- Kč.
Repro bych připojil ke svému stolnímu PC, který má integrovanou Z-K.
Využití hlavně na hudbu, přehrávám mp3 v 320kbps. Jedná se o všechochut s převahou
taneční hudby a trance. Mám tedy rád rychlé basy, ale né dunivé, třasavé a rušivé.

Jako zobrazovací zařízení mám TV Philips HD. Jedu přes HDMI a do nynějšká jsem měl 5.1
logitechy, ale na hudbu mi stoupají nároky, tudíž jsem je poslal dál. Sedím v rohu místnosti 4x5 metrů, a od TV jsem vzdálen něco přes metr. Občasně poslouchám z koupelny a nebo z postele. Rádio poslouchá ojediněle, na TV nekoukám. Občasně hraju hry a každý večer s přítelknyní kouknem na nějaký film či seriál.

Děkuji za rady. Je mi jasné, že 5.1 Logitechny asi nebyly to nejlepší, rušil je radio signál, občas v nich lupalo a při hlasitějším projevu dělaly neskutečné hrůznosti.
Majkyneek
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod karkar 22. 9. 2011 04:20

M-Audio BX5a je slusna volba, krmim je sqeezeboxem classic (FLAC/mp3), zvuk paradni, nesumi, nicmene nic pro bassmany. Jsou to zkratka monitory s neutralnim zvukem. Vyuziti v loznici pro poslech temer cehokoliv zejmena pred spanim... Hlasitost mam na pulku, celkovou reguluju dalkou na sqeezeboxu. Jedine co na nich nemusim je modra diodka v celni stene. Sice nadherne zari do noci, ale spat se pri tom neda. To vyresil kousek kartonku a lepici paska. Esteticky nic moc, ale uz nerusi :D Dal jsem za ne $399, cena u nas cca 5000,-Kc...
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 22. 9. 2011 16:58

ja mam s bx5a a bx8a ine skusenosti, hraju mizerne a maju moc basov, take behringer b1030a ich strcia do vrecka
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karkar 22. 9. 2011 18:50

Nevim s cim jinym nez s temi behringery za 6000 to srovnavas ty, ale me prijde ze hrajou slusne. Nerikam, ze to je nejaky hajend ale hrave strci do kapsy veskere 2.0, 2.1, 5.1 PC bedynky co jsem kdy mel moznost slyset. A hlavne nesumi. Ve sve kategorii jsou dle meho nazoru nadprumer. Asi tak.
Nicmene poslal jsem to sem, aby se na ne pripadne udelala recenze, rad bych videl jak si vlastne stoji oproti ruznym KRKum a Alesisum apod...
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 22. 9. 2011 21:41

Alesis M1 aj KRK RP6 hraju na rovnakej urovni ako b1030a akurat b1030a maju lepsi bas
bx5a by som zaradil este pod http://www.thomann.de/cz/samson_media_one_5a.htm co sa tyka celkoveho prednesu, ale hraju lepsie ako http://www.thomann.de/cz/edirol_ma15d.htm

pacil sa my nazor lektora zvukara na bx8a: ja sem je dostal ale hraju strasne srackove a basujou jak krava (krk rp6 mu pridu fajn za tu cenu)
:-))
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Onecar 28. 9. 2011 20:59

Zdravím,

potřebuji nové studiové monitory, přecházím z M-Audio AV 30, se kterýma jsem byl spokojený, ale bohužel už odcházejí.

Který z těchto produktů by pro mě byl největším upgradem: preferuji spíše neutrální, dobře prokreslený zvuk s přesnými basy.

http://www.thomann.de/cz/behringer_b1030a.htm
http://www.thomann.de/cz/esi_near_08_classic.htm

Zdrojem zvuku bude zvukovka Asus Xonar DX, formát pak FLAC či jiný bezztrát.
♫ [PORTABLE] SanDisk Sansa Clip 4GB SILVER + Etymotic Research ER-6i BLACK
♫ [HOME] Asus Xonar DX (soundcard) + M-Audio StudioPhille AV 30 + All Music in FLAC
Onecar
Junior

Odeslat příspěvekod etna 24. 10. 2011 11:44

Trosku se prizivim.Nema prosim Vas nekdo zkusenosti se Samson Resolv A8?Hledal jsem nejake recenze, ale moc jsem toho nenasel.Z toho mala co jsem nasel nebyla zadna negativni, ale prece jen bych uvital realnou zkusenost.Dekuji
etna
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků