Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rasgon 9. 1. 2019 18:46

Tak přidám poslední aktualizaci. Před chvilkou se mi podařilo najít zdroj problému. Na monitoru u PC nebyl ze zadu u DVI kabelu zcela dotažen jeden ze šroubů. Po dotažení monitory zcela zmkli. Dříve jsem zkoušel PC monitor odpojit ze sítě i z PC a to nemělo na brum žádný vliv. Zdá se, že i přesto, že PC monitor není zapojený do sítě, ani do PC, tak volně položený DVI kabel (který stále byl nedotaženě zapojený do PC monitoru) u zdroje počítače rušil studiové monitory. Jsem každopádně rád, že jsem na to přišel a moc děkuji za tipy, které mě nakonec přivedli k řešení.
rasgon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 10. 1. 2019 11:10

Tak akože klobuk dolu, šéfe, toto by asi nikto nečakal, že sa ukáže byť jadrom problému... :tleskani
A Ď, že si sa o to podelil, človek má o jeden tip navyše, keď to niekto bude v budúcnosti riešiť.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-MAXX 13. 1. 2019 11:33

Zdravím Kluci, Rád bych jsi udělal radost a pořídil nějaké kvalitní Studiové Monitory + zvukovou kartu na Produkci. Rozpočet je 10 -15 tisíc.
Je toho všude hrozně moc a já jsi nedokážu vybrat.
Rád bych od nějakého profíka nějaký návrh.
Děkuji.
T-MAXX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krom-HK 13. 1. 2019 15:10

tombas píše:Já jsem si objednal Topping MX3 na Aliexpressu za nějakých 120$ a přišel mi přes Estonsko, takže bez doplatku cla a DPH. Výsledná cena cca 2600,- Kč. Pokud máš tu odvahu a měsíc počkáš, tak to koupíš za poloviční cenu.


Jenže to asi předem nezjistíš, kudy to bude z Aliexpressu putovat. Nebo ano?
Krom-HK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 13. 1. 2019 19:10

Občas, keď máš na Aličku, že doprava cez "Post NL", tak tam napríklad je takmer isté, že v Holandsku na to dajú nový štítok, kde bude odosielateľom NL pošta. Musela to byť iná ako klasická China packet small a spol. doprava.

T-MAXX píše:Zdravím Kluci, Rád bych jsi udělal radost a pořídil nějaké kvalitní Studiové Monitory + zvukovou kartu na Produkci. Rozpočet je 10 -15 tisíc.
Je toho všude hrozně moc a já jsi nedokážu vybrat.
Rád bych od nějakého profíka nějaký návrh.
Děkuji.

Čo znamená u teba produkcia? Monitory + slúchadlá + mikrofón, či?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-MAXX 13. 1. 2019 19:50

Upřesnění : Monitory dva kusy ( Aktivní ) + zvuková karta. :)
T-MAXX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 13. 1. 2019 22:01

To je jasné ale pýtam sa, že či chceš zvukovku čisto pre monitory alebo potrebuješ používať aj slúchadlá a mikrofón, lebo ak monitory, tak taký Sanskrit 10th je DAC a predzosilňovač (aj s ovládačom) ale nemá slúchadlový výstup, čo je super, lebo to nezhltne veľa z rozpočtu.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-MAXX 13. 1. 2019 23:07

zvuková karta výstup USB pro PC - FL STUDIO + Sluchátka a mikrofon.
T-MAXX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 14. 1. 2019 11:53

Tak to bude problém, vidím tu dve možnosti:
1) interface, teda to, čo môžeš vidieť trebárs na Muzikeri = toto riešenie je dobré len pre mikrofóny a všetko ostatné je pre nich len nutnosť a o tom potom svedčí aj kvalita...i keď ešte väčší problém ako kvalita je šťava, tie výstupy sú slabé a často aj nenáročné slúchadlá sú na maxime len ako tak hlasné;
2) interface čisto pre mikrofón + osobitný prevodník na slúchadlá a monitory = toto riešenie ti dá žiadanú kvalitu pre mikrofón a zároveň to bude značne kvalitnejší zdroj pre slúchadlá a monitory.

Ak by si šiel 2. možnosťou, tak:
Monitory - ak ti stačí 5,25" menič, tak 2x https://www.thomann.de/cz/jbl_lsr_305p_mkii.htm alebo https://www.thomann.de/cz/adam_t5v.htm --na tvoje využitie by som možno šiel skôr cestou T5V, 305p budú mať pravdepodobne širší prejav (soundstage), neviem, či by to bolo želané pri tvojom zameraní
ak chceš väčšiu extenziu v basovom pásme, tak 2x 6,5"
https://www.thomann.de/cz/mackie_mr624.htm
https://www.thomann.de/cz/adam_t7v.htm
podľa toho ktoré by ťa to vyšlo na 7600-10100,-

Interface-y veľmi nepoznám, možno stačí aj niečo ako Behringer UM2 alebo Alesis Core 1, otázkou je, že či v tejto kategórii sa bavíme aj o lepších/horších ADC a predzosilňovačoch a že čo je taká zlatá stredná cesta.

DAC/AMP by mohol byť Sabaj D3 (80€ Amazon.de), toto je decentné entry-level zariadenie, ktoré zmákne ako slúchadlá, tak monitory + je to predzosilňovač, takže vieš regulovať hlasitosť, ktorú púšťaš do monitorov priamo cez daný volič. Obávam sa, že ďalší krok, niečo lepšie by bolo až niečo ako Topping DX3 Pro a to už je viac ako dvojnásobok ceny D3. Nevybavujem si teraz nejaký, ktorý stojí za zmienku (teoreticky Topping MX3 ale ten je hlavne zosík pre repro, zosík pre slúchadlá je trošku silnejší ako u D3 a DAC je lepší...na počudovanie k tomu všetkému má aj displej, BT a ovládač) a stojí cenovo niekde medzi alebo je dostatočne výrazný, aby sa oplatilo priplatiť oproti D3.

Takto by si mal skončiť cca niekde na úrovni 11000-13500,-.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod valmount 31. 3. 2019 10:22

ahoj, chtěl jsem se zeptat ohledně externí zvukové karty. Bylo mi řečeno že exerní zvuková karta oproti integrované dá jen malé zlepšení, že je hlavně na sluchátka kde udělá zásadní rozdíl. A pak jsem se setkal s opačnými názory. Já sluchátka nepotřebuju, poslouchám jen bez sluchátek. Ted maji ve slevě Cambridge DAC Magic 100 za 4000 Kč a nebo sem měl vyhlédnuté i Creative SOUND BLASTER X-Fi HD za 1800 Kč. Mám koupit nebo ne? Jaké?
valmount
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 31. 3. 2019 13:52

Áno, chceš dobrý základ ale nepreháňať...ak ti nevadí farba, mrkni na
https://www.shenzhenaudio.com/smsl-sans ... coder.html
je to všetko, čo potrebuješ a okrem iného veľmi kúl krabička, ktorú vieš využiť aj ako predzosilňovač.

Ak ti ale vadí farba, tak napríklad
https://www.shenzhenaudio.com/topping-d ... coder.html
ale tam už nie je ovládač, takže reguláciu by si musel riešiť buď priamo na repro alebo v PC.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod valmount 31. 3. 2019 14:05

hm, nemám možnost platit kartou. Potřebuju něco co seženu v českém eshopu.
valmount
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 31. 3. 2019 18:45

Tu nekupíš nič výhodne a, úprimne, nič dosť dobré.

Skúsil by som ešte, či Babetak
viewtopic.php?f=1872&t=1297085
nakoniec predal Modi 3.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 77hanes77 25. 4. 2019 17:24

Zdravím. Aké štúdiové monitory zobrať k PC? Rozpočet je do 180€ (čo je cca 4500kč pre predstavu)

V PC mám len integrovanú zvukovku na doske (nie moc kvalitnú) .... Rozmýšľam nad Behringer Studio 50USB, ktoré majú v sebe integrovaný DAC a stoja cca 100€ za pár.

Je aj dačo lepšie do 180€? Ak áno, čo ? Vzhľadom na to, že nemám nejak kvalitnú zvukovku...
Počúvam rôzne žánre od elektro/dance cez rock/hardrock, pop ....

Ďakujem
77hanes77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 25. 4. 2019 20:05

Ja keď viem ak dobrú sú LSR305, tak by som aj pri takom rozpočte asi skúsil vyjednať 140€ za túto ponuku
https://hudba.bazos.sk/inzerat/97073810 ... SR310S.php
týpčo má ten inzerát už tak dlho, že ani najstarší už nepamätajú.

A k tomu potom zobrať
https://hifimediy.com/DACs/ready-made-d ... -dac-uae23
reguláciu hlasitosti potom riešiť vo Windowse.

Toť čo by som spravil ja ale tak možno Studio50 USB nie sú zlé, jediné, čo si pamätám boli názory, že majú priveľký gain ale bohvie, čo tam bolo v hre.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků