Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Morlith 23. 2. 2018 08:46

tak tym to nebude no, tak drzim palce v hladani vinnika :/
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fr3d1 23. 2. 2018 09:43

Propojit optikou, u mých Eris E5 to veškeré rušení eliminovalo.
Schiit Modi 2 Uber -> Sommer cable DIY -> (Schiit SYS -> Adam Audio T7V) | (PM PRE4 -> Sennheiser HD 800)
Fr3d1
Junior

Odeslat příspěvekod Chicanoo 23. 2. 2018 09:46

Jo jedine riešenie.. viete mi niekto poradiť nejaký stroj na prepojenie s optikou čo by som mohol kúpiť aj dnes v nejakej predajni? Skúšam niečo nájsť ale nedarí sa mi.. Možno niečo už len na inzerát. Ak ale je najlepšia voľba kúpiť ten z amazon tak objednam a počkám.

Takéto niečo je asi zbytočne riešiť že? https://www.alza.sk/aq-ac01da-d5158629.htm#recenze

Radšej keď už niečo poriadne..alebo aspoň na skúšku?
Naposledy upravil Chicanoo dne 23. 2. 2018 09:53, celkově upraveno 1
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod Fr3d1 23. 2. 2018 09:53

Z vlastní zkušenosti můžu doporučit https://www.audigo.cz/Domaci-HiFi/D-A-p ... odi-2-Uber
Schiit Modi 2 Uber -> Sommer cable DIY -> (Schiit SYS -> Adam Audio T7V) | (PM PRE4 -> Sennheiser HD 800)
Fr3d1
Junior

Odeslat příspěvekod Chicanoo 23. 2. 2018 09:55

Takže tá malá krabička na prevod signálu pomohla. Zvuk pekne čistý žiadne rušenie. Otázne je či to náhodou nejako nedegraduje zvuk ale ako to vnímam tak vôbec nie. Čiže konečne si môžem povedať, že si ich naplno vychutnávam. Budem to zatiaľ využívať ako dočasné riešenie a časom si kúpim kvalitnú zvukovku. Čo, ma najviac hnevá je ASUS..nová základná doska za 300e akože s prémiovou zvukovkou to takto nezvládla..no asi ťažko nadávať na ňu .. môže to byť aj zdroj? ...ale seasonic titanium.. no neviem fakt.

A pretože som veľmi s reproduktormi spokojný rozmýšľam nad zvukovkou a nejakými stojanmi.

Zvukovka
Odporučili ste mi SMSL SANSKRIT 6 a Modi 2 Uber. Je medzi týmito strojmi zásadný rozdiel ? Oplatí sa mi ísť do drahšieho a teda do Modi 2 Uber? Prípadne niečo presonus ako sú repro alebo na porovnanie niečo iné? Som v tomto laik ale zdá sa mi, že Modi 2 Uber je fakt asi skvelý stroj.

Stojany
Taktiež by som si rád nechal poradiť ako dostať reproduktory vyššie od stola. Riešiť IsoAcoustics ISO-L8R130 je asi blbosť keďže cena je závratná a neviem či to je práve to naj riešenie?
Mám si vyrobiť nejaké z dreva lebo možnosť mám a nato položiť reproduktory s nejakým izolačným materiálom alebo hroty? Zaujímavé by možno boli nejaké mramorové "doštičky"? :)
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 25. 2. 2018 06:55

minule som sa stretol s tym, ze to liezlo z elektiriky, po zapojeni v inej miestnosti bolo ticho
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chicanoo 25. 2. 2018 07:33

v mojom prípade nie.. druhý pc zapojený rovnako v rovnakej miestnosti to nerobí.
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod nosmo 26. 2. 2018 13:54

zdravím.. trochu OT.. vybral jsem Focal Alpha 50 (fa65 jsou už mimo můj budget), případně jsem ještě otevřen alternativám..

potřeboval bych poradit se vhodným vstupem pro signál do beden, aby to nedegradovalo tolik kvalitu.. aktuálně vypadá moje pipeline takto: PC->USB->xonar u1 DAC->jack 3,5->m-audio av 40.. takže předpokládám, že budu muset poměrně razantně upgradovat i tady..

uvažuju o:
    * stojany pod bedny - líbí se mi ty od Soundrise Professional https://www.amazon.com/Soundrise-Profes ... B00U78XJCG ale to je pálka a není dostupné v EU, nějaká alternativa? Uvítal bych tu úsporu místa pod stojanama, přeci jen plocha na stole je pro mě dost drahá a mít ji zabranou stojanama, není úplně ok ;)
    * propojení přes vhodnou kabeláž (RCA, XLR)

nebo alternativy v přibližně stejné cenové relaci..

nebo o tom úplně smýšlím špatně a moc komplikovaně?
nosmo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 26. 2. 2018 15:29

Vôbec to nie je OT téma, k výberu monitorov patrí aj to nezbytné okolo toho.

Vybral si to dobre. FA50 ma kedysi lákali tiež, verím, že budú naozaj parádne, len neviem neviem...ide o to, že si vybavujem ako v minulosti hneď niekoľkokrát bola parádna akcia na Focaly (písali sme v tých časoch spolu s Andrejom, tak možno si on pamätá, kedy to bolo). Ale to je jedno, ak by si ich chcel teraz, tak to samozrejme ber za bezpredmetné.

Čo sa týka zdroja, tak pri aktuálnych cenách za M3 by som skôr odporučil
http://www.smsl-audio.com/productshow.asp?id=117
https://www.aliexpress.com/item/2015-NE ... 47848.html (rýchla pošta zdarma)
nevadí ani, že má line-out (t.j. neregulovateľný cez predný volič hlasitosti), kedže plánuješ toho Macka.

A jo, ten Nobsound je len rebrandovaný Medvedik MC2
https://www.amazon.de//dp/B071VSDGNW/
prípadne o skoro 10€ lacnejšie na Ali
https://www.aliexpress.com/item/2017-Ne ... 08664.html .

Čo sa týka tých stojanov, ako sorry ale takú cenu ti pýta akurát totálny Ž I D. To je totálne drzá cena (vidím ich na ebay cez 220$). Predpokladám, že keby si si to dal vyrobiť u nás niekým, kto ti prakticky ohne hliník, tak to ďaleko lacnejšie.
Akú výšku potrebuješ? Nechceš to aspoň teraz riešiť jóga kockami?
https://www.ebay.com/itm/263444894191
(u nás za 3€) a priestor šetriace stojany riešil časom?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nosmo 26. 2. 2018 19:54

No úplně na koupi nepospíchám, ale co jsem koukal na ceny na heuréce, tak cena občas jde o pár stovek dolů, ale to už mě nevytrhne.. objevují se nějaké akce, na které by mělo smysl čekat? jako třeba sleva 20-30% každý čtvrtrok?

kouknul jsem na ten smsl v2, vypadá pěkně, rozmyslím další napájení, ale rozumím tomu, že zase je schopen víc drivovat víceohmová sluchátka, to ten M3 možná moc nedává (i když v recenzích na YT to vypadalo, že je M3 schopna drivovat 150ohm i 300ohm sluchátka)..

díky za tipy na aliexpress, vezmu tam DAC i ten Medvedik, zkusím to barevně nějak srovnat, přeci jen DAC v bílé a preamp v černé, no to by mě přítelka asi roztrhala ;) popř. nemáš nějaký další tip, který by barevně seděl?

ty Soundrise jsou samosebou zlodějina za bílého dne, ve videu na YT ukazuje jak to vyrábí no a kdo by to byl řekl, vyřeže do kusu hliníku pár otvorů, ohne, zabrousí a nastříka a šup s tím do krabice.. na materiálu podle mě fakt za hubičku..ale líbí se mi, jak to šetří místo na stole, pokud by se našla nějaká levnější a dostupnější alternativa, tak to okamžitě beru..

potřebuju dostat tweeter cca někam na úroveň 40-50cm nad desku, při výšce FA50 313mm, tzn. tweeter tak někde ve výšce 250mm repro, počítám tak 20cm podstavec.. 2x8mm těch jóga kostek by mělo stačit..
nicméně, půdorys beden je 220x258, kostky mají 150x230, bude stačit postavit bednu na jeden sloupec, kde bedny budou docela přesahovat, nebo je lepší dát dva sloupce a dosáhnout půdorysu 230x300?
čistě hypoteticky u té druhé varianty - lze do nich vyřezat i díry a zapustit do nich třeba ten DAC a preamp, uchladilo by se to?
nosmo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod phenoo 27. 2. 2018 14:17

Dobry den,

procetl jsem vlakna zde na foru, a snazil jsem se utvorit si nazor. Hledam repro k pc, prehravajici prevazne hudbu ze Spotify premium qualiy streamu. Doposud mam nejake obycejne bednicky Genius v cene par stovek, takze rozdil bude obrovsky. Ale kvalitni poslech si uzivam na sluchatkach Audio Technica m40x. Chtel bych si na stul poridit nejake aktivni studiove monitory. Koukal jsem se po M-Audio AV42, jaky mate nazor na tyto repro? Nejsem si jisty jestli bych je vubec napojil na zakladni desku, bez nejakeho externi zvukovky. Jak jsou na tom zvukove a kvalitativne? Libi se mi KRK Rokit 5, ale myslim, ze je to pro me zatim prestrelene. Bude pro nejakeho amatera, co ale rad posloucha prevazne Film OST, elektro, rock, pop,... uchazejici pomer kvalita/cena u tech M-Audio monitoru?

:)
phenoo
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 27. 2. 2018 16:03

Tak ty si predsa len trošku ľahší prípad. Chceš riešiť aj slúchadlá, takže ospravedlnenie investície do nejakej DAC/AMP krabičky je o to viac oprávnené. Tam sa bavíme o rôznych rozpočtoch ale také najlacnejšie overené zariadenia sú SMSL M3 a FX-Audio DAC-X6.

A čo sa týka repro, ak hľadáš niečo v cenách ako tie M-Audio, tak lepšie pochodíš s niečím ako Presonus Eris E3.5 (lacnejšie ako AV42) alebo E4.5, teda drahšie (papierovo vraj siahajú basovo rovnako ale to väčšinou tak nefunguje, a väčší siahne nižšie (k nižšej frekvencii bez nejakého boostu)).
Ale úprimne...ak by si bol ochotný sa trepnúť po vrecu a dať 200€, tak by si mohol ísť trebárs do JBL LSR305 a to už hovoríme o čistej fantázii (mal som Klipsch RP-160M, mal som Fluid FX8 ale LSR305 fungujú na stole o sakramentský kus lepšie a zvuk je fantastický).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod phenoo 27. 2. 2018 22:37

Diky na ty reproduktory se podivam detailneji.

Jen me zajimaji ty DAC z ciny. Skutecne i ja (mozna trochu pokrocilejsi, ale stale bezny uzivatel) na tech AT m40x poznam rozdil na integrovane zvukovce vs jeden z tech DAC? Nikdy jsem snad nemel moznost to vklidu porovnat. Pokud je to zasadni rozdil, nemam problem si DAC poridit :-)
phenoo
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 28. 2. 2018 14:16

To už ti nedokážem povedať, otázne je, akú máš. Rozdiel by si ale počuť definitívne mal ale niekto nemusí. Ale vo všeobecnosti platí:
- menšia náchylnosť na pazvuky/šum/...,
- omnoho vyšší výkon,
- kvalitnejšie vnútornosti,
- HW ovládanie zvuku.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engine_er 28. 2. 2018 18:52

Má niekto skúsenosti s monitormi Focal Alpha 50? Vyše pol roka používam Fluid F5, ale chcel by som niečo lepšie. Asi som rozmaznaný slúchadlami Audio-Technica ATH-M50x.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků