Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod phenoo 25. 3. 2018 13:25

Je pravda, ze je o tom na internetu spousta diskuzi, jen me to prekvapilo...

Co se tyce sumu z audio zdroje, ten vznika v kabelu nekvalitnim spojenim, pripadne co by za nim mohlo byt? Mam zapojeni z PC do Fully 2 reseno usb kabelem, nasledne maly jack z Fully do rozdvojky velky jack TS. Do druheho monitoru mam pak jeste prodluzku, ktera je taky jen TS. Pri pripojeni je tam normalni sum/brum, ktery se pri zmene hlasitosti zesiluje a zeslabuje. Shiit budu brzy vracet a rad bych pak zkusil lepsi spojeni idealne XLR, nebo alespon TRS to TRS bez nejakych rozdvojek, tzn asi ze zesilovace kazdy kanal zvlast? Je nejake univerzalni doporuceni?

Dost casto jsem se docetl nazory ve smyslu, ze monitory vyzaduji pro nejaky solidni provoz kvalitnejsi av vybaveni, jinak se jakakoliv nedokonalost zesili a ovlivnuje to poslech... !?>
phenoo
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 25. 3. 2018 14:04

Fulla je lacné zariadenie, USB implementácia nie je najlepšia, takže tam by som skôr videl problém. Pokiaľ kábel, ktorý používaš nie je netienený, tak tam problém vôbec nemusí byť.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Morlith 25. 3. 2018 20:14

to ma prekvapuje, ze A7x sumia, A3x totiz boli krasne ticho
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod magma 25. 3. 2018 20:33

Pekny vecer, zhanam nahradu za Focal Alpha 50, ktore coskoro hodim do jazera. Zvukovo su super, maximalne vyhovuju, ale Standby rezim ma nonstop vytaca. Vypinaju sa aj ked mam nieco potichu pustene a na "nastartovanie" zas potrebuju pridat hlasitost a obcas zobudim polku domu kym oba nabehnu. Skusal som viac zdrojov signalu, dva rozne pary, robia to rovnako. Ktory kreten vymyslel, ze sa toto neda vypnut... Umiestnene ich mam 20cm od steny, dalej ich neviem dat, stojany mam IsoAcoustics, velkostne by to mohlo byt nieco podobne, zdroj aktualne Aune S6.

Dik
PC, NB, iPad > Aune S6 / DragonFly Black > Ultimate Ears Triple.fi 10 PRO, Beyerdynamic DT-1770 Pro, Sony MDR-1RBT, Focal Alpha 50;
magma
Junior

Odeslat příspěvekod racecar 25. 3. 2018 20:37

Morlith píše:to ma prekvapuje, ze A7x sumia, A3x totiz boli krasne ticho
Ja mam krasne ticho doma a ked pri nich sedim tak do 1m sa da zachytit jemny sum. Nieje to nic strasne, nieje to nic na 2m ako boli pripady vyssie, ale neda sa povedat, ze maju 0dB a nevydavaju zvuk. Skusal som ich odpojene, rozne predlzovaky, prepatovky a zasuvky.
Aune S6; Adam A7X; iBasso IT03 + iBasso CB12
racecar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nosmo 29. 3. 2018 21:54

@dropadred: jak to máš ve windows nastavené, aby jsi mohl regulovat master volume? resp. pokud máš bedny připojené přes line out a ve windows jako usb dac, jak reguluješ hlasitost?

ptám se, protože jsem nepřišel (přiznám se, moc jsem nehledal) na to, jak ve windows regulovat hlasitost jinak, než individuálně v každé aplikaci, která produkuje audio.. což je byl ale strašný oser, protože většina aplikací začíná na 100% volume, což při výstupu přímo na line out znamenalo katastrofu ;)

no vymýšlím znovu celý audio chain a připojení na aktivní studiové monitory, které předpokládám, nebudou mít žádnou regulaci hlasitosti, což ani nechci.. čím míň fyzických regulátorů, tím za mě lépe, ale tak s jedním regulátorem počítám pro každou cestu, tj. alespoň jeden pro sluchátka a jeden pro bedny přes line out.. ale to spíš pro nastavení volume na výstupu, hlavní regulace hlasitosti ve windows (holt zvykl jsem si na multimediální klávesnici)

a teď hledám náhradu za ty focaly, standby fakt na pikachu a ten šum, ale když hrají tak pěkně ;)
nosmo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod engine_er 2. 7. 2018 07:22

Myslíte, že má zmysel vymeniť Fluid F5 za Focal Alpha 50? Teraz sú v akcii za 209€/ks. Odrádza ma však, tu už neraz spomínaný, šum. Je to také citeľné a počuteľné?
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 2. 7. 2018 15:37

Mám osobne pochybnosti o ich kvalite aj z týchto skúseností. Nehovoriac o tom, že pri ich veľkosti by som už skôr pozeral po nejakých iných 6,5" kúskoch.

Inak, nosmo, veľmi sa ospravedlňujem, úplne som zabudol odpovedať na tvoj príspevok.
A ako nastavené? Nijako, je jedno, či mám svoj zosík, ktorým riešim reguláciu alebo mám niečo ako nejakú zvukovku ako AQ Dragonfly, ak by som chcel regulovať hlasitosť vo Windowse, tak ju regulujem, cez Windows, hlavný slajder, v živote som neriešil a ani by som neriešil reguláciu podľa konkrétnych appiek, to je hlúposť.

Takže čo potrebuje taký človek, ktorý nemá trebárs DAC+AMP kombo? DAC+AMP kombo, proč? DAC ako základ a AMP alebo trebárs aj niečo ako pasívny predzosík pre reguláciu hlasitosti, trebárs niečo od Little Bear MC2.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chicanoo 5. 8. 2018 08:40

Zdravím Vás,

zbadal som tu spomenuté, že sa prepínajú focal do standby režimu.

Mne osobne dosť vadí, že sa ERIS 5 neprepínajú do režimu standby ale musím ich stále zapínať / vypínať.

Zrejme je väčšia výhoda zapínať vypínať ručne alebo sú modely ktoré standby režim majú vymyslený "parádne"?
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 5. 8. 2018 14:33

Repro so zosíkom triedy D žiaden stand-by nepotrebujú, a aj AB, pri žiadnom a minimálnom signály sa bavíme o triede B a to neverím, že to papká veľa. Hoď jeden na wattmeter do zásuvky a pomeraj, koľko to papá v pokoji a ak je zdroj signálu vypnutý.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod weefaa 5. 8. 2018 16:01

Při koupi jsem podcenil jednu zásadní věc, která mi už roky vadí. Jsou to svítící diody při provozu monitorů. Řešil někdo jejich zatmavení? Ptám se, než prostě a jednoduše sáhnu po černém fixu, nebo černé barvě. Děkuji za případné nápady.
Mac Mini M1 > iFi ZEN DAC Signature V2 (iFi iPower2 )> SP Audio SC1 > FELIKS Audio Echo MK2 > Forza Audio Noir Hybrid HPC > ZMF VC.
weefaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 19. 8. 2018 20:13

dam do pozornosti adam t7v, chystam sa na ne https://www.thomann.de/gb/adam_t7v.htm
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 19. 8. 2018 20:39

Hrá to lepšie ako Focal Alpha 65?
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HPs: Mr.Speakers Aeon Flow Closed
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 20. 8. 2018 10:54

Chalan z YT, ktorého pozerám si ich pochvaľuje ale on hlavne T5V, dokonca to je vraj aj normálny upgrade z LSR305. Z T7V až taký nadšený nebol (nie že by boli zlé, skôr že to nebol až taký wow-efekt ako u T5V). Tipujem, že do mesiaca by už mohla byť aj kumulatívna rečka.

Tiež som už jemne začal špekulovať, že by som skúsil, síce nechcem veľmi hlbšie monitory ako mám ale to poriešim, že si spravím XLR kábliky s uhlovými Neutrikmi, takže o pár mesiacov asi presedlám aj ja, asi tiež na T7V.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 20. 8. 2018 19:08

Inak, práve som zachytil jednu info od daného chalana, že vraj aj ladenie 7čiek je trošku odlišné od 5tiek. Z toho, čo povedal ho oslovili T5V viac ako aj A5X. Zaujímavé!
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků