Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Chicanoo 20. 2. 2018 22:44

Takze ta zvukovka nie? Tak rád si nechám poradiť inú. ;)

Dizajnove no neviem.. ale cena super za tie "podložky" :D
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 21. 2. 2018 12:44

Tá cena je super preto, lebo sú to len "podložky", stačilo, že sa toho zmocní nejaký výrobca, osekne to na krajšiu kocku a už to bude stáť 10x viac a bude hovoriť ako to podporuje synergiu reproduktorov.

A koľko by is chcel investovať max. na zvukovku? Do 100, 150€? Môže to byť rovno niečo aj so zosíkom pre slúchadlá, či to nepotrebuješ?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chicanoo 21. 2. 2018 16:16

Tak do 150e by to bolo ideálne. Pre slúchadlá nepotrebujem teda zatiaľ nie.. možno na porovnanie kľudne niečo aj s možnosťou pre slúchadlá.

Eris 5 su na ceste.. nakoniec sa mi ich podarilo kúpiť za 250e samozrejme nové. . ta cena mi prišla veľmi dobrá.

Co sa tyka tych podloziek .. nechcelo by to nieco vyssie troska? alebo si spravim nieco z dreva.
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 21. 2. 2018 19:02

Tak podľa toho, koľko potrebuješ, ideálne je, aby si mal výškač aspoň trošku bližšie k úrovni očí. Ale to nie je pravidlo, je to na tebe, vyskúšaš pri jednej pozícii ísť s hlavou hore-dole, že čo ti najviac vyhovuje.

Čo sa týka volieb, tak trebárs SMSL V2
https://www.aliexpress.com/item/SMSL-VM ... 30947.html
(inak výborná cena, a ešte nejaké prémiové poštovné a pri veľkosti balíka je veľká šanca, že to ani nečapnú na colnici (ale nie isté, ale to nikdy)).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chicanoo 21. 2. 2018 19:08

Z ali objednavam bezne ale toto je celkom dost penazi to by som sa bal co v pripade reklamacie.

Mozno ked aj drahsie o nieco u nas na sk?
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 2. 2018 19:08

smsl se dá koupit na německým Amazonu, doprava do týdne bez cla, já jsem třeba hodně spokojený s tímhle kouskem:
https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00SY9RBO ... _mk_de_DE=
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Chicanoo 21. 2. 2018 19:14

zaujimave kusky . . ak by som riesil aj ten sub tak tymito zvukovkami to v pohode poprepajam?
Chicanoo
Junior


Odeslat příspěvekod Chicanoo 21. 2. 2018 19:18

tak tie stojany vyzeraju velmi fajn a moznost aj nastavenia vysky ..cena super. . parada.

pacili sa mi aj ISO Acoustics L8R130.. no ale ta cena...
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 21. 2. 2018 20:09

Chicanoo píše:zaujimave kusky . . ak by som riesil aj ten sub tak tymito zvukovkami to v pohode poprepajam?

Tak pokiaľ nemáš dedikovaný receiver, tak tak o konektivitu sa postará sub, v ňom máš aj vstupy (z prevodníku) a potom aj výstupy na repro a aj následný volič pre kontrolu rozdeľovača frekvencií (teda, ktoré zo signálu odrežeš, prenecháš ich sub-u a ostatné pôjdu do monitorov).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chicanoo 22. 2. 2018 18:24

Takze repro Eris su doma. Necakal som taky krasny a silny zvuk.. no predsa je tu jedno ale...

zapojenim do mojho vystupu jack na zakladnej doske pc a z reproduktorov vychadzaju zvuky celkom silneho rušenia. Skusal som odstranit soft alebo ine jack vystupy a bohuzial bez vysledku. Zmenil som zásuvku na pripojenie do elektrickej siete a nic .. velmi asi nemam co skusat. Samozrejme po pripojeni do mobilu alebo do ineho PC sa tento jav stratil a boli uplne krasne ticho.

Novy pc a robi mi problem ktory neviem ci by vyriesila aj externa zvukovka
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 22. 2. 2018 20:04

Externý DAC/AMP to môže vyriešiť, a nemusí. Záleží na tom, aký je citlivý na rušenie. Písal som v inej téme, mám pre slúchadlá tri zosilovače, u dvoch sa pri prepojení s PC cez USB žiadne rušenie neobjavuje a jeden brumí.
Určite by problém vyriešilo, ak by mala zvukovka optický vstup a prepojil by si ju s PC cez optiku. Napríklad to SMSL je fajn v tom, že ma aj USB aj optický vstup a ak by si počul rušenie pri prepojení cez USB, mohol by si použiť optiku.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chicanoo 22. 2. 2018 20:15

Tak optiku na pc mam cize este vstup na zvukovke.. neviete mi nejaku poradit co by som mohol kupit aj hned a aj co najskor vyskusat? Viete ak mam cakat kym mi pride z amazonu tak uz ubehne cas na vratenie reproduktorov.. bohuzial ak to nevyriesim reproduktory mi budu zbytocne .. PC mam novy tak ten menit asi nebudem i ked by som ho teraz najradsej vyhodil oknom.

Doma mam aj av receiver mozno na skusku to skusit prepojit s nim PC ---optika---AV receiver----kabel----ERIS. . len aj tak to je ine zariadenie. . neviem ci to ma zmysel ked zvukovka nakoniec by bol iny stroj.

Skusil som dat obycajne sluchadla do toho jack vystupu a zvuk v pohode .. no je to iny kabel . . ale tichota. . namalo by sa to rusenie prejavovat vzdy? aj pri malych sluchadlovych spuntoch?
Chicanoo
Junior

Odeslat příspěvekod Morlith 22. 2. 2018 23:06

Len pre istotu aky kabel? Je tieneny? Ja som mal s nietienenym kablom problem. U jednych repro ani tuk, a druhe paskvil neskutocny.
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chicanoo 22. 2. 2018 23:26

Kábel je Bespeco RCX300
Chicanoo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků