Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 17. 10. 2017 19:42

mackie mr824<mackie mr624<fluid Audio fx8<focal alpha 65
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 17. 10. 2017 20:13

Čože MR824 sú na poslednom mieste? Je to kvôli veľkosti a krátkej vzdialenosti, kde prefereruješ koaxiály?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 17. 10. 2017 20:57

este som nepocul dobre hrajuce 8" dvojpasma a od mackie nieco ine nez priemer
dost precenovana znacka a to nie len pri monitoroch
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 18. 10. 2017 09:31

Andreji,takze dávás prednost MR624 pred Fluid FX8?Tahle moznost me docela unikla,budu o tom uvazovat.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 18. 10. 2017 09:32

Andrej má pravdu, 8 palec středy prostě zahrát neumí narozdíl od 6". Snad s výjimkou kombinace tlakového měniče se zvukovodem, kde je jiné navázání ve výhybce, ale to už odbočuju od tématu.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MistrCzech 18. 10. 2017 10:44

Když už jsme u toho, jaká je tedy podle Vás ideální velikost středobasového měniče?
Jde mi o herní či obecně PC využití, nepotrpím si na mohutné basy, po pár hodinách z toho bolí hlava...
Něco rozumného, co bude hrát a nebude mě bolet hlava.

Zvažuji nákup Focal alpha 50 či 65, teď mám u PC Focal XS Book Wireless

Má někdo ty Focal alpha 50 či 65?
Může někdo napsat, jak je spokojen se zvukem?

A ještě jedna věc, hučí nějak, vydávají nějaký zvuk při idle režimu - když nic nehraje?
Ty moje focal XS Book Wireless lehce šumí v klidu, ale záleží, jak moc mám nastavenou hlasitost tím ovládacím kolečkem, při vyšším levelu zvuku to šumí více...
Sháním něco, co bude v klidu dokonale tiché...
MistrCzech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 18. 10. 2017 11:13

sumia trochu
jednoznacne 65ky
nic uplne tiche nenajdes

akburt - fx8 pred mr624, lebo koaxialy. A co focaly?
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MistrCzech 18. 10. 2017 19:54

Přece není možné že všechny repráky šumí a ruší při klidovém stavu, jak moc je to u nich slyšet na jakou zhruba vzdálenost? Třeba u telky mám Q Acoustics Q-BT3 a tam to sice taky šumí, ale slyšitelné jen do vzdálenosti tak 5 cm od repráku, což nevadí ničemu. Tady ty Focali, co mám slyším šumět třeba na metr daleko.

A koupit něco jiného a zapojit to jinak třeba optikou či přes usb - taky to bude šumět jo?

Třeba tyhle, taky by mě lákaly
Klipsch Reference R-15PM
MistrCzech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 19. 10. 2017 13:12

Tak ak šumenie pretrváva aj bez pripojeného zdroja, tak ide o nedokonalo doladený zosilňovač. FX8 tiež aj tu chalani hlásili, že šumia a vraj Fluid neskôr spravivlo revíziu už s doladeným zemnením u ich zosilňovačov (otázne ale je, ktorý výrobca ako staré má zásoby).

Takže ak sa tu bavíte o nich (neviem, či o FX8 alebo o Focaloch 65ťkách), tak taký Muziker, ak sa to porieší cez predajňu (a dajú väčšinou aj peknú zľavičku), tak to objednajú a je možné to u nich najprv vyskúšať a počuť, či je tam problém so zosilňovačom.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 22. 10. 2017 21:31

Má někdo zkušenosti s "IK Multimedia iLoud Micro Monitor" či "JAMO DS4"?
Nechci kupovat nic velkého,spíše přenosného(50 watts RMS mi stačí).
Předem díky za radu. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sx02 24. 10. 2017 13:21

Ty Iloud se mi moc líbily a chtěl jsem ho ke stolnímu PC (mám tam extrémně málo místa) ale nemají standby mód a vypínač je zezadu.
sx02
Junior

Odeslat příspěvekod Wlejder 24. 10. 2017 16:48

Ahojte chcel by som sa opytat ci sa mi oplati vymenit creative gigaworks 500 THXsu to 5.1tky urcene na hry , kupoval som ich uz asi pred7 rokmy , a kedze uz permanentne su vyuzivane ako hudobne(velmy malo sa hram na PC respektive mam na to kvalitnejsi headset) tak som rozmyslal ci by sa mi viac nevyplatilo ich vymenit za nejake 2.0 hudobne monitory kedze tie creative nemaju ani vyskovy repracik takze predpokladam ze ta THX certifikacia je len na okrasu (alebo nie ?)

predstavu mam asi takuto: nejake 2.0 repro ktore nemusia mat sialeny vykon skor aby zahrali detail(ohraniceny bass, zretelne vysky ) aj pri nizsom volume, ovladanie vpredu(nie je podmienkou ) cena povedzme od 100 do 200e
hudobny styl prevazne moderna muzika

mozno nieco taketo
https://www.muziker.sk/alesis-elevate-3 ... o-speakers
alebo drahsie , je cena opodstatnena ?
https://www.muziker.sk/presonus-eris-e4 ... o-monitors

som v tomto laik tak si rad necham poradit dakujem
Wlejder
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 24. 10. 2017 20:34

Asi nemáš niekde nejaký receiver alebo zosilňovač pre repro, že? Všimol som si na bazoši, že niekto predáva Wharfedale Diamond 10.1
https://elektro.bazos.sk/inzerat/783872 ... nd-101.php
sú to fantastické repro ale sú to pasívy, teda potrebujú napájanie cez silový zosík.

Ak nie, tak tiež na bazoši je možné nájsť, trebárs
https://elektro.bazos.sk/inzerat/785461 ... A-S201.php

Bolo by to nad limit ale podľa mňa veľmi veľmi výborná kombinácia za cenu toho, čo stoja len samotné Wharfedale.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wlejder 24. 10. 2017 20:41

pokial to bolo pre mna tak , v podstate chcem ist cestou zjednodusenia pretoze uz ten moj subwofer creative je v pozicii zosilovaca , skor by som nieco aktivne , Presonus Eris E4.5 na tieto som sa zatial docital dobre recenzie + maju ovladanie v predu , mozno v buducnosti si postavim zvlast HIFI system z repro a zosilovaca a nejakeho slusneho zdroja ale momentalne najviac casu a posluchu travim pri PC

a zakladna otazka je ci by som si vobec pomohol tymto upgrade , pozeram skor nove veci bazosu by som sa skor vyhol
Wlejder
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 24. 10. 2017 21:50

Samozrejme, to sa nedá ani porovnávať, tie Creative seriózne ani neber. A je to na tebe, ja mám rád, ak spodok frekvenčného rozsahu je ešte o pár desiatok nižšie, nech to má aj hĺbku. Niečo aspoň s 6,5" stredobasmi. Aj keď v tej cene to nie je najjednoduchšie nájsť...možno bude mať Andrej nejaký tip.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků