Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dropadred 17. 9. 2017 18:44

Na SVK takéto posluchárne viacmenej ani nie sú, špeciálne ak ide o lacné repro. Ale v dnešnej dobe žiadne z nich nebudú vyslovene zlé, každé z nich (v týchto cenách) budú mať silnejšie a slabšie stránky ale ja osobne by som sa nejako extra nebál.

Inak pri tak maličkej vzdialenosti by som pravdepodobne chcel max. 6,5", v tomto prípade by som možno pozeral práve po Mackie MR5 (máš aj kontrolu nad LF/HF), avšak tiež je potrebné vziať do úvahy napríklad aj fakt, ako ich budeš regulovať, kedže ak kupuješ nejaké, ktoré sa predávajú osobitne, tak tie majú osobitné napájanie a aj reguláciu celkovo, nehovoriac o voličoch vzadu namiesto vpredu a podobne...
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jemark 17. 9. 2017 19:45

To som sa chcel prave spytat, ze ako by si mi poradil prepojenie k PC ak by som zobral napr. tie Mackie, nejaky mensi zoznam, ze ake kable alebo komponenty lebo som v tom laik no zapojenie a prepojenie nie je pre mna problem :)
jemark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 18. 9. 2017 08:03

Takže budú napojené priamo na PC? Ak jo a nechceš k tomu prinášať ešte ďalšie investície (externý prevodník, "externú zvukovku"), tak by bolo vhodnejšie nejaké AiO kombo ako napríklad
https://www.muziker.sk/behringer-studio-50usb .

Škoda, že k tomu nechceš používať aj slúchadlá, to by sme sa dostali k starým dobrým (aj lacným) prevodníkom aj so slúchadlovými zosilňovačmi a výstupmi do reproduktorov - v skratke externé zvukovky, len nie úplne, lebo nemajú vstup pre mikrofón.

Tam by si poriešil to, že napríklad majú repro volič hlasitosti vzadu alebo sa predávajú separátne a tým pádom by si stále musel obe regulovať naraz, a ty by si reguloval priamo voličom na krabičke (len pri lacnejších si je potrebné dávať pozor, lebo tie lacnejšie nemajú prepínač výstupov, takže ak by si vytiahol slúchadlá (mal volič na krabičke trebárs na 60%) a mal repro na vyššej hlasitosti ako bežne, tak môže dôjsť k menšiemu šokovému cvičeniu.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jemark 18. 9. 2017 18:03

Nejake idealne riesenie ak by bolo by som bol rad, nejaky dac alebo zvukovka by bola vhodna, no nejaku strednu cestu, kedze repro by bolo okolo 300E
Sluchadla pouzivam AKG K72.
Dnes mi boli doporucene este tieto monitory https://www.thomann.de/cz/presonus_eris ... r_317500_0
jemark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 19. 9. 2017 18:35

Viem, že tieto alebo iné Presonusy odporúča neraz Andrej, mne to už potom príde asi trošku veľa za 5,25" meniče, osobne za takú sumu by som chcel mať už 6,5".

Nehovoriac o tom, že kvôli tomu, že nemáš žiadnu poriadnu zvukovku musíš myslieť aj na to, že potrebuješ tomu dať aspoň nejako kvalitný vstup, takže ja by som navrhol toto https://www.aliexpress.com/item/FX-Audi ... 70783.html (asi najlepšia z ponúk, DHLka zdarma, možnosť aj s RCA káblikom, čo za tých pár centov sa oplatí).
Je možné, že to príde veľmi rýchlo, síce je stále risk, že to chytia a zdania ale ak, tak je to stále vynikajúca cena (takže počítaj, že to bude do tých 67€ max.).

Máš takto aj niečo kvalitnejšie a pohodlnejšie pre slúchadlá.

Potom za zvyšok repro - môžeš počkať, kým príde krabička a až potom poriešiť repro a vtedy už ísť podľa rozpočtu, čo zvýšilo.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bohous85 27. 9. 2017 22:47

Zdravím chlapi :

M- audio má novinku v podobě BX D3 - slyšel to někdo? Je to dobré?lepší než předešlé BX D2 ? Na první pohled to ma větší zvukovod.. jinak basák a vyškač bude nejspíš stejnej...záleží jak je to odlazené že jo .. ( osobně jsem slyšel jak uplne prvni BX tak i D2 ..a nic moc teda )

https://www.profi-dj.cz/studio-technika ... d3-single/

Nebo raději JBL LSR 305 ( jde mě o co největší neutrálnost - mix muziky/poslech)

Diik za radu
bohous85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Morlith 28. 9. 2017 19:23

Ahojte.
Tiez by som potreboval po dlhsej dobe poradit. Som stastnym vlastnikom Adam A3x na domaci posluch, ziadne profi vyuzitie. Pocuvam prevazne rock/metal a so zvukom som spokojny, prevazne od pocitaca. Akurat ze som sa prestahoval a mam miestnost cca 22 m2, aj ked stale pocuvam u pocitaca basy "prekvapivo" chybaju.
V podstate mam 2 moznosti.
Budto A3x predat a prejst na nieco vacsie. Zaujali ma Focal Alpha 65 (nieco ine v podobnej cenovej relacii okolo do 18K).

Druha moznost je dokupit sub. Cena do 11K. Moznosti rozne. Pozeral som Adamy, tam ma trosku strasi ze v limite je to len 7". Popripade Presonus Temblor T8/T10. Takisto si necham rad poradit.

Otazne je, ci vacsie bedne (Focaly) budu mat nejaku pridanu hodnotu (lepsi zvuk celkovo ? alebo len basove pasmo ? oproti kombinacii A3x+sub, s ktorych zvukom som spokojny. Co naozaj netusim.
Za akukolvek radu/napad vopred dakjem.
Moro

ps.: Dacan Styleaudio Emerald, zatial mam adamy napojene na BVaudio headamp. Predpokladam ze to by tiez chcelo malinko upravit.
Morlith
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 28. 9. 2017 23:37

jemark - fluid f5 + napr schiit fulla 2
dropadred - m-audio... neblazni :D
bohous85 - to iste
Morlith - s alpha 65 si polepsis aj mimo hlbokych basov, isiel by som do nich urcite
emerald zatial postaci, ak budes chciet daco lepsie, tak napr idac2
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bohous85 29. 9. 2017 11:51

Díky za radu. No jestli ještě nepockat : Mackie teď ma novou řadu MR .vypadá to pěkně :-) akorát to má podle m ě docela teda slabé zesilovače...u toho subwooferu s 10" udavaji ze je D čkovy zesilovač a výkon 110 w ..

No třeba to bude jen design na co bude Mackie lákat kdoví??...
Už za pár dni by měly byt k dostání v ČR

http://mackie.com/products/mr-series

PS: ty JBL LSR 305 nebrat proč? Všude na ně ctu chvalu pro jejich neutralnost
bohous85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 30. 9. 2017 13:58

U subwooferov je bežne D zosík a pre 10" je to úplne v pohode.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 3. 10. 2017 10:19

bohous85 píše:Díky za radu. No jestli ještě nepockat : Mackie teď ma novou řadu MR .vypadá to pěkně :-) akorát to má podle m ě docela teda slabé zesilovače...u toho subwooferu s 10" udavaji ze je D čkovy zesilovač a výkon 110 w ..

No třeba to bude jen design na co bude Mackie lákat kdoví??...
Už za pár dni by měly byt k dostání v ČR

http://mackie.com/products/mr-series

PS: ty JBL LSR 305 nebrat proč? Všude na ně ctu chvalu pro jejich neutralnost

Len doplním na margo Mackiečok, práve som zachytil info, že tie nové MR Mackie sú podobné ako LSR305.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bohous85 9. 10. 2017 22:28

Jo? No jsem na ty nové Mackie hodně zvedavej ...designově teda vypadají super....:)
10.10 by měli byt už k dostání u nás
bohous85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maro2455 10. 10. 2017 08:48

Když už se bavíte od Mackie, prodávám studiovky Tapco (by Mackie), tak kdyby měl někdo zájem - dejte vědět.
viewtopic.php?f=1872&t=1267016
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 10. 10. 2017 16:37

bohous85 píše:Jo? No jsem na ty nové Mackie hodně zvedavej ...designově teda vypadají super....:)
10.10 by měli byt už k dostání u nás

Tie už chvíľu kúpiš, či na Thomannovi, Muzikeri alebo Kytary.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 14. 10. 2017 10:56

Poprosím o vás názor na mnou vybrané monitory.
Fluid Audio FX8
Mackie MR824
Jaký by jste preferovali monitor vy,prípadne doporucily by jste mi jiný monitor?
Poslech bude u PC z cca 1 metru v místnosti cca 15m2.
Díky za názory
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků