Jaké reprosoustavy k PC, cca 1000 Kč?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Matrixi 14. 5. 2017 06:43

Dobrý den, co říkáte na tyhle repráky https://www.alza.cz/genius-sp-hf1250b-t ... d=18843341 ? Hledám něco k PC na běžnou hudbu do 2000 Kč. Díky.
Matrixi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JoxY 14. 5. 2017 09:02

Ahoj Matrixi, pri danom rozpocte odporucim Creative T20 II, do 2000 sa neda nove nic moc zohnat, ale tieto su na pomery "chrastitok" slusne, Geniusom sa radsej vyhni.
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 14. 5. 2017 11:40

Zkus mrknout nějaký Edifier, měly by být za tu cenu cca.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 16. 5. 2017 21:25

Za sebe doporučím Microlab B77 (cca 1700 Kč), sám je mám v plánu jako náhradu za Genius HF3000a, které mi odešly do věčných lovišť... Určitě celkově "dospělejší" zvuk, zejména pak na středech než Creative T20 https://www.youtube.com/watch?v=xoHGixuKi4A. Ty jsem zkoušel, hrají sice čistě, ale hrozně ploše. Zvukově daleko lépe na to byly původní Geniusy...
CA 340C (Casea Lynx), SPaudio SC1, Eufonika H5 Miflex, CW Hypa 1, ADL Furutech iHP-35S, Sennheiser HD 600, kabeláž od Viktora Majdáka
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rraul_86 17. 5. 2017 06:23

ahoj, já si k pc pořídil Microlab B77 asi před půl rokem... Koupě nelituji. Nakonec sem je zevnitř vytlumil.. (zdálo se mi, že při vyšší hlasitosti už začínají rezonovat ozvučnice) A pomohlo to.... :-)
Dokoupil jsem ještě kvalitnější kabely k propojení reproduktorů mezi sebou a také kabel jack-Cinch na přívod signálu z pc...
Když srovnám s Genius SP-HF 1800A tak se určitě vyplatí připlatit pár drobných a vzít Microlab...
Rraul_86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cobr4in 19. 5. 2017 21:53

Čau,

prosím o doporučenie reproduktorov k PC.

Cenová relácia:
- zhruba 1000 Kč (cca 40 €)

Využitie:
- primárne - hovorené slovo
- sekundárne - akákoľvek hudba

Pripojenie:
- nerozhoduje (len aby pasovalo k bežnému PC)

Počet kanálov:
- nerozhoduje

Ďakujem za rady.
cobr4in
Junior

Odeslat příspěvekod petr.zaboj 18. 8. 2017 19:20

Ahoj, hledám nějaké repro k PC do 5000 na hudbu všeho druhu a filmy cca 50 na 50.
Připojení 3.5mm jack nebo optika. Počet kanálů buď 2.0 nebo 2.1.

Při pročítání fóra mě napadla další otázka, jestli v této cenové relaci nehledat spíše monitory, ale v audio se nevyznám, tak budu rád za každý tip.

Co mě zaujalo při hledání: M-Audio AV42, Logitech Z625, AQ Tango 82, AQ M23D.

Který vybrat nebo něco úplně jiného?
Díky za rady :)
petr.zaboj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 18. 8. 2017 20:24

Zkusil bych BOSE Companion 50/5.Obcas jsou za lehce vyssí cenu na bazarech.A pro tvůj výber 50/50 hudba filmy super.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 8. 2017 20:34

V první řadě, AQ Tango 82 nejsou aktivní, ale pasivní reprosoustavy, potřeboval bys k nim zesilovač.
A za druhé, osobně bych se vyhnul čemukoli, co má v názvu Logitech, Genius, Creative apod. Prostě těm miniplasťáčkům k PC s rádoby subwooferem.
anonymni

Odeslat příspěvekod petr.zaboj 19. 8. 2017 10:17

akburt píše:Zkusil bych BOSE Companion 50/5.Obcas jsou za lehce vyssí cenu na bazarech.A pro tvůj výber 50/50 hudba filmy super.


Koukal jsem na ně, ale zatím jsem narazil na cenu 7000+, což je dost, ale budu to dál sledovat jestli se něco neobjeví. Díky za tip :)

L.U.K. píše:V první řadě, AQ Tango 82 nejsou aktivní, ale pasivní reprosoustavy, potřeboval bys k nim zesilovač.
A za druhé, osobně bych se vyhnul čemukoli, co má v názvu Logitech, Genius, Creative apod. Prostě těm miniplasťáčkům k PC s rádoby subwooferem.


Aha, už to vidím, v esopu, kde jsem na ně narazil byly označeny jako aktivní a jinde jsem na ně nekoukal. Díky za upozornění.
OK, takže bys spíš volil M-Audio nebo AQ, nebo ještě nějaký jiný tip?
Díky za informace :)
petr.zaboj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 8. 2017 11:22

petr.zaboj píše:Aha, už to vidím, v esopu, kde jsem na ně narazil byly označeny jako aktivní a jinde jsem na ně nekoukal.

Jestli myslíš "zelenýho mimozemšťana," tak jejich popisům nesmíš věřit, po zkušenostech s tímhle "e-shopem" už tam nikdy nenakupuju.
petr.zaboj píše:OK, takže bys spíš volil M-Audio nebo AQ, nebo ještě nějaký jiný tip?
Díky za informace :)

Ano, volil bych spíš nějakou takovou značku, konkrétní modely ale bude lepší když doporučí někdo kdo má přehled. Já s aktivními monitory přijdu do styku jen výjimečně. Častěji bohužel slyším právě ty plastové piksličky co je výrobci, někdy dost vtipně, označují "reproduktory" :D
anonymni

Odeslat příspěvekod petr.zaboj 19. 8. 2017 11:48

L.U.K. píše:Jestli myslíš "zelenýho mimozemšťana," tak jejich popisům nesmíš věřit, po zkušenostech s tímhle "e-shopem" už tam nikdy nenakupuju.

Ano myslím, já tam také moc nenakupuji, ale používám na vyhledávání, řekl bych, že to mají dobře udělané.
L.U.K. píše:Ano, volil bych spíš nějakou takovou značku, konkrétní modely ale bude lepší když doporučí někdo kdo má přehled. Já s aktivními monitory přijdu do styku jen výjimečně. Častěji bohužel slyším právě ty plastové piksličky co je výrobci, někdy dost vtipně, označují "reproduktory" :D

Ok, zkusím počkat jestli někdo něco doporučí :)
petr.zaboj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 19. 8. 2017 13:21

petr.zaboj píše:Ahoj, hledám nějaké repro k PC do 5000 na hudbu všeho druhu a filmy cca 50 na 50.
Připojení 3.5mm jack nebo optika. Počet kanálů buď 2.0 nebo 2.1.

Při pročítání fóra mě napadla další otázka, jestli v této cenové relaci nehledat spíše monitory, ale v audio se nevyznám, tak budu rád za každý tip.

Co mě zaujalo při hledání: M-Audio AV42, Logitech Z625, AQ Tango 82, AQ M23D.

Který vybrat nebo něco úplně jiného?
Díky za rady :)


Tascam VL-S5 :-)
Daj si do heureky ze kde v Cechach ich maju najlacnejsie. Niekde bude cena za 1ks, niekde za 2ks.
Mam starsi model (VL-A5), vedia zahrat s dobrym detailom a pekne hlboko (soundrack Titanic)...az som neveril, ako vidim, bezna hudba drvivou vacsinou neobsahuje nizke basy...
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kalimero73 19. 8. 2017 13:36

Ahoj petr.zaboj. Za sebe ti z vlastní zkušenosti mohu doporučit tyto 2.1 Microlaby: https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... ab-fc330/#, které mají velmi dobrý poměr výkon/cena a ozvučí středně velkou
místnost, mají dostatek basů a zvuk je na danou třídu nadstandartně dobrý pro hudbu a ještě lepší pro podání filmového zvuku - široká i hluboká báze. Přečti si nějaké recenze, napříč Evropou jsou velmi pozitivní, např.
tyto: http://www.testfreaks.co.uk/audio-syste ... r-reviews/
Teď již skoro po 3 letech spokojeného užívání mohu říct, že jsou neporuchové a prachu odolné, stále zapojené k
noťasu a smart tv - nebrumí a po nějaké době se ještě rozehrají k více prostorovému zvuku. Pokud máš kvalitní zvukovou verzi filmu, tak budeš velmi překvapen, co všechno dokáží zahrát.
Pokud bys raději verzi pro hudbu, doporučuji tyto 2.0: https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... b-solo7c/#, které sice nevlastním, ale slyšel jsem je na vlastní uši u kamaráda, který je má zapojené k domácímu pc a používá je více na hudbu v propojení s externí zvukovkou a jsou za ty 4.000,- Kč jedním slovem
TOP :-) Tady nějaké anglické recenze: http://www.testfreaks.co.uk/pc-speakers ... ab-solo7c/
Dobrý výběr, ahoj Máca
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr.zaboj 20. 8. 2017 09:24

Díky všem za další tipy, teď budu muset nějak vybrat. Nevíte jestli by se někde daly poslechnout tyto kousky, nebo něco podobného v této cenové relaci?

Na fóru se tu něco podobného řešilo, ale v cenové relaci 50k+, což není pro mě :D
petr.zaboj
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků