Q Acoustics 5.1 set - rada k nezaplacení

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anton12345 28. 7. 2018 20:50

Ak si si isty spravnym zapojenim, tak to ignoruj. Okrem toho v navode tiez pisu "For some speakers, this error message may be displayed even if the speaker is properly connected. If you are sure the
connection is correct, press p to select “Ignore”, then press ENTER."
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 28. 7. 2018 20:59

Ano, jsem si jistý. Jak jsem psal, zapojoval jsem to 4x a ověřoval nespočetněkrát. Navíc přehozením repro se vyloučilo špatné zapojení na straně AVR ... a na straně repro jsem to ověřoval i právě teď (norstone má + značeno na plastovém chránění kabelu) - a je to zapojeno tutově správně. Takže chybka bude v tom rozpoznání, ale je to vázané na ten jeden určitý reproduktor.

Jinak jsem na netu našel "diskuzi" na tohle téma https://audyssey.zendesk.com/hc/en-us/articles/212341603--Phase-error ... a asi by to fakt neměl být nějaký problém. Celkem se nad tím ani nepodivují a říkají, že je to pouze varovná hláška, nikoliv chyba a při správném zapojení opravdu ingorovat ... Ale je to zajímavé no :hm

-- 28. 7. 2018 22:17 --

... tak jsem ještě pro jakési lepší ověření stáhl z Google Play aplikaci Polarity Checker a při správném zapojení kabelů (+ na +, - na -), kdy hlásí Audyssey chybu fáze, tak aplikace určuje na obou repro při vysílání příslušných pulzů pozitivní fázi (+) ... zatímco když přehodím kabeláž dle pokynů Audyssey, aby nemělo problém, tak aplikace říká na prohozeném repráku negativní (-), zatímco druhý je pozitivní ...
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 28. 7. 2018 21:22

Tak mne sa to este sice nestalo, ale zrejme Audyssey nie je vzdy stopercentne. Je to vidno aj z toho nastavenia crossovers a velkosti reproduktorov. Je uplne bezne, ze to uzivatelia prestavuju, cital som k tomu vela diskusii aj na samotnom Audyssey fore...
Inak ja mam tiez stisene efektove repro, pretoze ma to rusilo a naopak som pridal na SW. Ja mam na univerzalnom dialkovom ovladaci pridane ovladanie hlasitosti samotneho SW (nemusim ist do menu), tak si to niekedy prestavim aj pocas filmu.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 28. 7. 2018 22:19

Já osobně si myslím, že konkrétní nastavení kalibrace Audyssey je v mém případě ovlivněno tou zmíněnou, rozhodně ne optimální akustikou místnosti ... Jinak ale pozitivní zpráva je, že při správném zapojení kabeláže takřka úplně vymizelo ono "dunění" při basových pasáží daných písniček i bez ucpávek, takže to bylo nejspíše způsobeno tou prohozeou fází ...

A jinak crossovery jsem přehodil na 80 Hz ... ale v nastavení Audyssey stále zůstává oněch 40 Hz a "Full Band" na surround+front, ale zde to ani změnit nejde (chápu to tak, že to píše, co nakonfigurovalo Audyssey, jelikož je to v "Audyssey Setup" ... Ale když jsem vlezl do záložky "Manual Setup" a přehodil tam crossy na 80 Hz a uložil, tak předpokládám, že to AVR bere jako primární nastavení a řídí se tím ... Teď už je pozdě večer, tak nemůžu moc testovat, ale pocitově i při nízké hlasitosti vnímám, že při filmech jsou poměrně výrazně patrnější basy (zřejmě opravdu SW začíná úřadovat o těch 40 Hz dříve...) ... u hudby rozdíl slyším jen ve zmíněném vymizení dunění, ale posoudit aktivní zapojení subu jsem nedokázal ...
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 28. 7. 2018 22:40

Chapes to spravne, v "Audyssey Setup" sa to nezmeni, k tymto hodnotam sa da teda kedykolvek vratit. Ja mam pre rozne zdroje signalu (TV, internet radio, hudba, MMC) nastavene rozne parametre Audyssey pomocou funkcie Quick select plus, napr. hlasitost SW, Sound mode, Audyssey MultEQ XT, Audyssey Dynamic EQ a Restorer.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 2. 8. 2018 15:50

Tak po 10 dnech se soustava trochu "zahořela" (může mít nahrátých tak cca 20–25 hod čistýho času) a jelikož jsem provedl jisté zásahy do nábytku (namontoval skříňku, poličku, přesunul křeslo a naplnil knihovnu), tak jsem si řekl, že by nebylo od věci provést znovu kalibraci pomocí Audyssey. Ani vlastně nevím proč, ale pro kalibraci jsem z předních repro sundal magnetické mřížky ... a hle, najednou nemá Audyssey žádný problém se špatnou fází, vše je už ok (nevím, nakolik je to změnami nábytku nebo absencí mřížek, případně "zahořením" repráků) ... každopádně nyní při správném zapojení kabeláže Audyssey konečně nemá žádný problém :-)

Jinak jsem provedl jisté manuální zásahy, jako zvýšení crossoverů na všechny repro na 80 Hz, přehození obvodových repro z "large" na "small" ... a hlasitosti repro se po této druhé kalibraci celkem lišily od první, přesto jsem do toho manuálně zasáhl a přední repro dal na minus 2,5 / 3 ... no a surround jsem zeslabil o cca 2 db vůči předním na minus 4,5 / 5 (větší zeslabení vždy u bližších repro). Subwoofer kalibrace opět nastavila dost potlačeně (na minus 10,5), tak ten jsem taky zesílil (na minus 7)

No a suma sumárum si myslím, že jsem právě vychytal pro aktuální akustiku místnosti (stále není co bych chtěl) optimální nastavení. Při hudbě (čili stereu, resp. spíše 2+1) je zvuk parádní, basově-hutný, u valné většiny songů převládá maximální spokojenost (u některých jsou basy zbytečně důrazné, ale zeslabit jde vždy :-) ) ... a u filmů při plném 5.1 je to jízda, tam nemám absolutních výhrad, pro mě momentálně z každého filmu zážitek pomalu větší než z kina (k dokonalosti zbývá lepší a větší TV, na čemž se pracuje :-D ) ...

Takže kdo uvažujete o tomhle novém setu od QA, tak vřele doporučuji!!! Co se mě někdo ptal na porovnání se starší verzi (Q Acoustics 3020 set 5.1), tak strašně těžko říct, ty jsem slyšel v hi-fi studiu v místnosti naprosto optimalizované pro tento účel, s bůh ví jakým nastavením a jiným receiverem. Teď doma vidím, že každá změna, každé individuální zesílení/zeslabení repro a hlavně crossover a sladění se subem dokáží dost výrazně změnit celkový dojem ... takže tohle bych mohl srovnat jen za situace, kde bych jen přehodil u sebe doma moje bedny za ty minulé generace a se stejným nastavením pustil stejné songy/filmy ... Ale trošku z většího nadhledu se mi zdá, že tyhle "i-čka" mají zvuk takový silovější, pevnější, při stereu více basově založený ... ale je to opravdu velmi náročné takhle srovnat.
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 10. 8. 2018 14:24

Pro zájemce posílám odkaz na recenzi zde diskutovaného modernizovaného kompletního setu od QA na whathifi.com, kde se objevil před 4 dny: https://www.whathifi.com/q-acoustics/3010i-51-cinema-pack/review Celkem podle očekávání (dle předchozích recenzí hlavních komponentů této soustavy) nezklamal, ale zajímavé počtení :-)
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod petison 10. 8. 2018 14:57

JJ Q acoustics 3020 mám v ložnici a jsou to super repráčky s perfektním zvukem.V té ceně(6 790 Kč) lepší zřejmě nekoupíš.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 10. 8. 2018 15:07

Nemůžu než souhlasit ;-) Já právě byl už definitivně rozhodnut pro právě set QA 3020 5.1 jako hlavní soustavu do obýváku (jakožto set domácího kina). Pak se situace "trošku zkomplikovala" a vyústilo to v pořízení právě inovované soustavy QA 3020i, čili 2x3020i, 2x3010i + 3090Ci a 3060S (story mého dilematu se dočteš v tomto vlákně ze začátku :-D ) ... trošku jsem se bál, že jdu opravdu do "neznámého" (resp. něčeho, co jsem nikde neslyšel a v ČR neměl možnost v dohledné době zkusit; narozdíl od předchůdce 3020) ... ale opravdu nelituji a za daný peníz si opravdu nedovedu představit nic konkurenceschopného :-]
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod halfife 22. 9. 2018 10:39

Zdravím, a děkuji za tuto diskuzi.
Též uvažuji o této konfiguraci. Jsem již delší dobu rozhodnutý ke koupi DENON 2500. Dále pak zvažuji QA 3500i v setu 5.1. Nejsem si však zcela jistý subwooferem.
Měl bych na Vás tedy pár dotazů:
1. Doporučujete koupit orig. subwoofer 3600S k sestavě s 3050i, nebo raději nějaký jiný?
2. Na jakém webu jste prosím kupoval sestavu a jak dlouho trvalo doručení?
3. Jak jste spokojeny s DENONEM 2500?
4. Umožňuje AVR noční režim, při kterém potlačí efekty?

Moc děkuji.
halfife
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 2. 10. 2018 19:56

halfife:
Sorry, úplně jsem tvůj post přehlídl. Takže:
1) Já mám origo subwoofer Q Acoustics 3060S a jsem s ním spokojen. Ale přiznám se, že ve vodách subwooferů jsem nějak detailně nepátral a celkově na základě výhodné nabídky jsem pořídil celý set 5.1 od QA.
2) Kupoval jsem na zahraničním (britském) webu Exceptional Audio Visual, objednal jsem v sobotu a ve čtvrtek jsem měl veškeré zboží doma (prostřednictvím DHL).
3) S AVRkem jsem nadmíru spokojen, nějak tak dělá a zvládá vše, co jsem od něj očekával a nemám výhrad.
4) Nějakou "redukci efektů" pro noční poslech v nastavení přes Audyssey set-up receiver nabízí, ale popravdě jsem se v tom moc nevrtal a neposuzoval změny, ale např. vyvážení hlasitosti u reklam atd. mám nastavené na "medium" a pracuje to na můj vkus dost dobře, stále s rezervou :-)


Jinak se zeptám trošku mimo, ostatních spoludiskutérů, možná trochu hloupý dotaz, ale zeptám se ...

Při jedné takové kurioznější chvilce jsem si všiml, že mi subwoofer mírně jakoby "vrní". Je to velmi jemné, tiché vrnění, jako když necháte pauznutý magneťák nebo rádio. Zvuk je slyšitelný jen při absolutním tichu v pokoji a až tak od blízkosti cca 30 cm a blíž ucha od subu, přičemž zvuk vychází bez ohledu na činnost AVR (i když je zaplý a hlasitost ztlumena, i když je ve stand-by, vypnutý, ...). Uvedené "vrnění" zmizí, až když se sub hlavním vypínačem vypne, případně vytáhne ze zásuvky. Je to prosím naprosto standardní chování, nebo mám někde menší zádrhel?

Jinak jsem si při této příležitosti všiml, že jsem blbec nechal na subu nevědomky nastaveno "ON", takže cca 9 týdnů co jej vlastním, tak jel stále v kuse, i když byla soustava vypnutá (přes noc atd.). Nyní jsem přepnul na "AUTO" a již se při uspání soustavy také háže do vypnutého stavu... Ale to počítám, že snad subwooferu nemohlo nijak uškodit...?
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod msid 7. 12. 2018 00:15

Také jsem šel do tohoto repro systému. Nicméně jako receiver jsem si zvolil rozměrově menší Marantz NR 1609. Zatím jsem ve fázi testování. Systém mám dva dny:)

Rich-doonie:
měl bych ještě dotaz k subwooferu 3060S. Je tam přepínač Phase 0 - 180. Jako hodnotu nastavit, pokoušel jsi tuto hodnotu měnit? Děkuji za radu:).
Zatím jsem zkoušel pouze automatickou kalibraci přes Audyssey, ale jak jsi popisoval, zdá se mi, že subwoofer funguje pouze při akčních scénách ve filmu jinak je hodně nevýrazný.
Jakou hodnotu jsi finálně nastavil u hlasitosti subwooferu - LEVEL a jakou hodnotu u CROSSOVER. Děkuji za radu.

MSID
msid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ongeo 21. 1. 2019 19:06

Já jsem se rozhodl koupit receiver i reproduktory přes stejný obchod jako Rich-doonie, reproduktory vezmu Q Acoustics 3050 i a u receiveru váhám mezi Marantzem NR 1509 a Denonem X3500 H. Podle mě to bude hodně podobné, ale pořád se nemůžu rozhodnout. Poradí někdo???
ongeo
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 21. 1. 2019 19:39

Za mna Denon, je to vyssi model, vykonova rezerva bude vacsia a ma aj lepsi typ kalibracie Audyssey.

-- 21. 1. 2019 19:42 --

Je to tiez 7.2 kanalovy receiver, takze mozes napr. dalsie dva kanaly vyuzit na bi-amp zapojenie prednych repro alebo na dalsie efekt. repro.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ongeo 22. 1. 2019 14:43

Marantz , jelikož je ve slim verzi, tak se mi krásně vejde do tv stolku, ale Denon by musel být na stolku, bude to nějak vadit?
ongeo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků