Mikrosoustava/Reproduktory k TV na filmy do 12k

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bazi 36 3. 12. 2018 12:36

Ja to tedy nechci znovu pripominat,ale ty mnou doporucovane klipsch jsou aktivni monitory,tezko jimi nahrazovat pasivni bedny.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 3. 12. 2018 13:06

Dobrá poznámka!
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Typy 3. 12. 2018 13:37

Ano, naprosto souhlasím Klipsch R-15M je pasivní a Klipsch R-15PM je aktivní.
Typy
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 3. 12. 2018 13:51

Jestli jsou k tomu Marantzu i repro, tak bych to zatím neřešil, pak nějaké vhodné vybereme, třeba Dali, QA nebo jiné.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Typy 3. 12. 2018 16:01

Přemýšlel jsem, že když budu kupovat ten MARANTZ M-CR510 s Pioneer SP-BS22-LR, že bych rovnou koupil i ty Klipsche R-15M za 4k.

Mám tedy chápat správně, že ty Dali Zensor 1/3 nebo Q Acoustics 3020i hrají výrazně lépe než ty Klipsche? (Teoreticky bych mohl koupit rovnou nové Dali nebo QA, pokud by podle Tebe byly výrazně lepší než Klipsche).

Všude jsou Klipsche R-15M vychvalované, ale třeba zde https://www.avsforum.com/forum/89-speak ... akers.html jsou poraženy Polk S15 . Tak nevím jestli nejsou "přehypované".
Typy
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 3. 12. 2018 16:11

Tim bazarem vyrazne usetris(pokud to stoji cele 4.500kc). Pockej,poslouchej a pokud nebudou ty pioneery vyhovujici,koupil bych za 8-9.000kc dali zensor 3,mam je a zvuk uz je trochu jinde,navic jsou objemnejsi,tedy bas jim neschazi.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 3. 12. 2018 19:02

Taky bych těm Pioneerům dal šanci, podle recenzí nehrají vůbec špatně
https://www.youtube.com/watch?v=NiqqGlLlXvw
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Typy 16. 12. 2018 16:30

Tak vše dorazilo domů, na zkoušku jsem zapojil (budu muset zakoupit delší kabel) a příjemně jsem byl překvapen kvalitou. Zatím se naskytl jediný problém a to zapojení. Musím koupit nový delší kabel (patrně PremiumCord reproduktorový 2x1.5mm, 10m a pak optický pro spojení přijímače s TV PremiumCord optický Toslink M -> M, 2m). Protože však minulý vlastník nahradil jeden reproduktor a vstup na přehrávači banana plugy, tak budu muset vyřešit i to. Jak je možné změnit možnost vstupu pro kabely od reproduktorů k přehrávači (viz obrázek, tak je to jak na jednom reproduktoru, tak na přijímači) a především jak se tato součástka jmenuje?
https://ctrlv.cz/rU0t
Typy
Junior

Odeslat příspěvekod petison 16. 12. 2018 21:45

Na tom zesilovači bych to reprokabely připojil na pevno .Nebo můžeš i toho druhého výstupu repro oddělat ty záslepky a dát banánky,ale je to zbytečné.
https://www.l-e.cz/norstone-banana-gold-set-4ks-d8276
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 16. 12. 2018 22:46

Tak za prvé, ty kabely kup aspoň 2x2,5mm, protože čím větší délka, tím je potřeba větší průřez. Nemusí to být nic drahého, stačí repro dvojlinka z Baumaxu.
Za druhé, minulý vlastník nic nenahradil, jen vyndal záslepky z terminálů, což ničemu nevadí a je to standardní postup, pokud chceš použít banánky. Na funkci terminálů se nic nezměnilo, můžeš normálně použít všechny druhy zapojení - tj. holý vodič přišroubovaný do terminálu, vidličku nebo banánek.
Za třetí, optický kabel stačí jakýkoliv nejlevnější, oplety a jiná bižuterie nemá na optický přenos jedniček a nul žádný vliv.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Typy 16. 12. 2018 23:51

Délka bude tak 1,5m a to by snad mohl stačit 2x1,5mm, ne? A když nebudu používat banana plug, tak nevadí, že tam ty záslepky nejsou, že? Je mezi těmi třemi vyjmenovanými možnostmi koncovek jiný rozdíl než v jednoduchosti s jakou se připojují?
Typy
Junior

Odeslat příspěvekod petison 17. 12. 2018 07:15

Lepší bude 2x2,5 a zapoj na přímo holý vodič na terminál.Záslepky nepotřebuješ.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 17. 12. 2018 08:34

Typy píše:Délka bude tak 1,5m a to by snad mohl stačit 2x1,5mm, ne? A když nebudu používat banana plug, tak nevadí, že tam ty záslepky nejsou, že? Je mezi těmi třemi vyjmenovanými možnostmi koncovek jiný rozdíl než v jednoduchosti s jakou se připojují?

Psal jsi něco o 10m, ale i tak je 2x2,5 minimum.
U těch koncovek jde hlavně o jednoduchost připojení v případě, že častěji měníš kabely nebo komponenty.
Pokud to připojíš jednou a znovu na to hrábneš za 5 let, normálně zašroubuj do terminálu holý vodič, ušetříš pár stovek za koncovky.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Typy 17. 12. 2018 13:20

Ano, nešťastně jsem se vyjádřil. Nenašel jsem ve velkém elektru kratší než 10m balení, ale vzhledem k tomu, že nebudu potřebovat více než 4 m (do 2m ke každému reproduktoru), tak si zajdumenšího elektra, kde se prodává na metry. Nepředpokládám, že bych měnil často, takže zítra již bude veškerá kabeláž (2,5mm) a budu moci šťastně zapojovat.
Typy
Junior

Odeslat příspěvekod Typy 18. 12. 2018 23:34

Vše je zapojeno, vše funguje a jsme na tom kvalitativně úplně jinde než když jsem psal první příspěvek do tohoto vlákna. Minimálně nějakou dobu teď nehodlám měnit reproduktory, protože z mého pohledu(sluchu) mi přijdou ty Pioneery SP-BS22-LR více než dostačující pro účely jejich využití.

Mám ještě jeden dodatečný dotaz. K Vánocům se bratrovi koupí PS4 PRO a přemýšlel jsem nad možnostmi zapojení, aby byl požitek z hraní co nejkvalitnější. Když je Marantz připojen optikou k televizi a televizie bude připojená hdmi k ps4, tak to je optimální, nebo bude docházet k nějaké ztrátě kvality zvuku? (ps4 má 1 optickou zdířku, televize má 1 optickou zdířku a stejně tak marantz).
Typy
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků