Repro + DAC pro mistnost 60m2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod skybus 24. 10. 2018 00:35

Potřeboval bych reproduktory pro poslech hudby (klasika, taneční, rock) do poměrně velké místnosti. Často budu sice sedět poměrně blízko reproduktorů (měl bych je z boku stolu asi 2.5 až 3m od sebe, což asi není úplně ideální, ale jinak je umístit nemohu), ale zároveň bych chtěl, aby repro bylo schopné ozvučit celou místnost a poslouchat odkudkoliv - takže primárně bych se chtěl při výběru zaměřit na to. Hledám variatu, která by toto splnila a nestála příliš mnoho.

Zatím váhám jestli bude lepší vybírat mezi aktivními studiovými monitory jako: Genelec, KRK, Adam Audio nebo vzít nějaké regálovky se zesilovačem, docela se mi líbily např. AQ Labrador 29 MKIII nebo sloupové AQ Labrador 28 MKIII, nebo Klipsch RP-.... Jde mi o to, aby na ozvučení stačily výkonově a zvuk byl přirozený hlavně ve středním pásmu a výškách (když budou slabší basy, tak to přežiju).

DAC bych řešil asi až budu mít trochu jasnější představu.

Díky za pomoc.
skybus
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 24. 10. 2018 11:24

Regálovky ti takový prostor neozvučí, většina je tak do 20m2, ty větší max do 40 m2 a to je už na hraně.
Potřebuješ docela velké sloupy, které vytvoří dostatečný akustický tlak, jinak to bude jen hučení někde v rohu.
Levněji vyjdou pasivní bedny a nějaký zesilovač, navíc máš větší výběr různých kombinací. Aktivních sloupů je celkem málo, ale dají se najít.

-- 24. 10. 2018 12:26 --

https://www.htpshop.cz/aktivni/heco-asc ... -zdarma-2/
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skybus 24. 10. 2018 13:50

Dobře tak tedy budu vybírat spíš z pasivních sloupů a k nim tedy zesilovač, který v sobě bude mít DAC.
Stačily by na ozvučení např. Jamo C 95, nebo budu potřebovat ještě větší?
skybus
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 24. 10. 2018 14:13

Asi by pomohlo, kdybychom znali trochu líp ten prostor, členění, akustické úpravy, rozmístění nábytku...
Velikostně a objemově by ty Jamo měly stačit, ale možná by bylo lepší ještě projít bazarové nabídky, kde se dá za podobnou cenu pořídit o třídu nebo dvě lepší kvalita.
Např.:
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=3913
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skybus 24. 10. 2018 14:47

Jde o podkroví, akustické úpravy nemám žádné, podlaha plovoucí, půlka místnosti je volný/negativní prostor místnosti - volný prostor a schodiště, v druhé půlce je u jedné stěny tv naproti sedací souprava (uprostřed místnosti) a naproti tv u stěny mám pracovní stůl, kde bych měl po straně stolu umístěné stereo.

To že jsou reproduktory o třidu lepší poznám z nějakého konkrétního parametru nebo především poslechem?

Edit: po přečtení několika recenzí se mi docela líbily tyto: Q Acoustics 3050i a nebo kdyby bylo možné sehnat použité: KEF Q950 popř. RIHA Mikro S Plus ...co si o nich myslíte?
skybus
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 24. 10. 2018 17:22

V takove malé nádražní hale,jeste k tomu poloprazdne,bez koberce a alespon těžších závěsů na oknech bude zvuk vzdy problematicky. Schvalne si v mistnosti tleskni a uslysis tu ozvenu,tam se to bude tlouct jak v závodní jídelně v mimoobědovém čase!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 24. 10. 2018 18:14

:D přesně
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skybus 24. 10. 2018 18:52

No možná časem pořídim koberce :D
skybus
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 24. 10. 2018 19:09

Tady jde v podstatě o to, že ať koupíš cokoli, a klidně za půl milionu, vždycky bude zvuk ovlivněn (a degradován) akustikou místnosti.
U tebe se sešlo všechno to nejhorší - podkroví, plovoučka, holé stěny, otevřený prostor někam do pryč...
Nejlepší řešení v tvém případě by byl tlustý koberec, alespoň kusový a otevřené police na zdi s knihami nebo LP, apod., nějaký závěs, hustý fíkus v rohu... prostě to zabydlet a zatlumit tak, aby hrály reprosoustavy a ne místnost. Nepředpokládám, že bys investoval do profesionálních akustických úprav, i když v tomto případě by to bylo více než vhodné.
V opačném případě výsledek tvého snažení nebude odpovídat výši investice = vyhozené peníze.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skybus 24. 10. 2018 23:55

Chapu...a kdybych poridil near-field monitory jen pro poslech u pc, tak by byl problem stejny nebo by se v tomhle pripade akustika mistnosti tolik neprojevila?

Ja se priznam, ze mne se prave ten prostor takhle libi, takze se mi do zadnych uprav nechce :D ...no v nejhorsim si poridim HD800 a na repro se vykaslu no :D
skybus
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 25. 10. 2018 08:03

Neházel bych flintu do žita, když brod je ještě daleko... nebo tak nějak, ale nějaké úpravy by to chtělo, to neznamená celý prostor něčím zaplácat, na stěny a strop nalepit plata od vajíček apod. Dneska existují akustické panely jako obrazy, nebo s povrchovou úpravou dřeva, různé tvary avelikosti.
Jak jsem ale psal, nejlepší je funkční nábytek, police, stojany, velká čalouněná sedačka, nějaký textil. Nemusí být pokrytá celá plocha, stačí ty velké hladké plochy něčím přerušit.

Monitory k PC jsou taky možnost, určitě se tam nebude akustika projevovat jako u velkých sloupů, ale celý prostor tím neozvučíš.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skybus 25. 10. 2018 09:52

Docela jsem premyslel o Genelec 8020..myslite ze jsou dobre..nebo doporucili byste treba jeste nejake monitory ktere bych pouzival spis k normalnimu nez kritickemu poslechu :)
skybus
Junior

Odeslat příspěvekod Suke001 25. 10. 2018 16:27

Adam T5V jsou boží
Suke001
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků