Porovnanie 2 Repro

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod drejkys 23. 10. 2018 15:01

Já nic připojené nemám, možná to je úplně normální jev nevím no. Když to zkouším na analogovém vstupu line1 atd tak to při max hlasitosti dokonce jakoby pšouká. Když přepnu na optiku nebo coax tak šum zmizí ale jakmile do té optiky připojím třeba TV tak šumí stejně. Nemůžou to ovlivnit i nekvalitní reprokabely? Já nekupoval žádné speciální. Když jsem tu Yamahu poprvé zapojil tak jsem nevěděl že se dá nastavovat impedance repro a nastavil jsem jí až po několika hodinách, nemohl jsem tím něco podělat?
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod petison 23. 10. 2018 15:38

Reprokabelem to nebude.Vyzkoušej ještě zapojení do jiné elektro zásuvky.Na maximální hlasitost ,že to šumí je asi normální jev.Tou impendancí jsi nic nemohl poškodit.
petison
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drejkys 23. 10. 2018 17:01

OK zkusím až budu doma. Když volume stáhnu úplně do nuly tak šum přestane, hned při prvním kroku zesílení začne lehce šumět a stejnou intenzitou to šumí až do nějakých -15DB potom už se ta intenzita šumu zvyšuje postupně do MAX. polohy. Spíš je mi divné že to zároveň vydává ten zvuk pulsující přesně v rytmu jak se mění hodnota DB na displeji. Jakmile volume stojí tak není ani ten zvuk. No dnes jsem stejně měl poslední den 14-ti denní garance tak s tím už hold budu muset žít.
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 23. 10. 2018 17:40

S tím nic nenaděláš, rušení v síti by se projevovalo brumem, na to jsou síťové filtry, ale to co popisuješ je vlastnost zesilovače, resp. jeho nepříliš dobře odstíněné výkonové části.
Jak jsi o tom začal psát, všiml jsem si slabého šumu u mého nového digitálního zesilovače Topping MX3, který mi před pár dny přišel, ale to je kousek za 2700,- z Číny. Ten šum je slyšet tak 15-20 cm od výškáče a nemění se s hlasitostí, je tam trvale i s odpojenými vstupy, i při max. hlasitosti pořád stejný.
Pro mě nic rušivého a při poslechu naprosto neslyšitelné.
Zkus ještě zesilovač uzemnit, bývá tam na to šroub na zadní straně.
tombas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 23. 10. 2018 19:39

A jak ten malej prcek hraje?
petison
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bazi 36 23. 10. 2018 19:48

Nerad bych se mylil,ale mel jsem doma nizsi typ yamahy s xaviany a zadne takoveto nedokonalosti jsem nikdy neslysel,pricemz jsem na sumy dosti haklivy. Ani soucasny marantz,wharfedale samozrejme nesumi. A krokovani volume uz vubec pronikat do repro nesmi. Podle mne vadny kus,nebo neco spatne nastaveno,prece jen je ten receiver slozitejsi!!!
Bazi 36
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 23. 10. 2018 21:56

petison píše:A jak ten malej prcek hraje?

Hraje to jako kráva, s těmi Scansoniky M5 nemá skoro žádnou práci, jede tak na 1/3 výkonu, nehřeje se a zvuk je plný, dynamický, prostorný a detailní.
Jak jsem od toho nic moc nečekal, tak mě to celkem dostalo, i když samozřejmě v porovnání s Audiolabem to má trochu jiný charakter. Audiolab je prostě analogovější, teplejší a kulatější, Topping to dává všechno digitálně srovnané, trochu analyticky. Mnohem více odhaluje špatné nahrávky, všechno je tam jako když tu skladbu svlíkneš z pěkných šatů do naha. Někdy je pod nimi nádherná holka, jindy škaredá bába :D.
Velkým dílem za to určitě můžou i reproduktory, které mají monitorový charakter, ale dokážou až neuvěřitelně zobrazit prostor nahrávky i se spoustou detailů a akustické nástroje až naturalistiky vykreslit. Třeba Minstrel Hall od Blackmore's Night až ježí chlupy na zádech.
Vůbec to nechci srovnávat s něčím, co je 10x dražší, to ani moc nejde, ale za ty peníze to rozhodně stojí.
tombas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drejkys 24. 10. 2018 11:24

Zkusil jsem zkratovat cinchema vstup line1 a šum ani to krokování volume se nezměnilo. Ani jiná zásuvka, ani odpojení LAN kabelu( nic jiného připojeno nemám) neovlivnilo šum. Když zapnu PURE DIRECT tak se intenzita šumu při max volume malinko sníží, ale pořád je slyšitelný i z poslechového místa. Samozřejmě při této hodnotě +16,5db bych to nikdy nemohl pustit, protože to řve už při -20dba to je teprve úroveň kde se ten šum začíná zesilovat. Jinak od min volume cca -80db do těch -20db je šum konstantní tichý a slyšitelný pouze v blízkosti repro. Mě šlo hlavně o to jestli mám tak netopýří sluch :D nebo je to běžný jev abych neplašil s nějakou reklamací. A jestli by třeba samostatný integrovaný zesilovač bez těch funkcí navíc na to byl lépe( třeba ten PM6006 apod.). Jinak jak vlastně u integrovaného zesilovače probíhá regulace volume když nemá displej, to se jako motoricky na povel ovladače otáčí celý ten volič na předním panelu aby byla vidět hodnota?
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 24. 10. 2018 11:42

Třeba na mém audiolabu (bez displeje) je to jak píšeš, motoricky ovládaný potenciometr - velký knoflík, na kterém je ryska ukazující polohu. Některé zesilovače mají digitální regulaci hlasitosti a tam lze knoflíkem otáčet donekonečna, bez krajních poloh. Při ovládání hlasitosti přes DO se pak ten knoflík neotáčí.
S tím šumem ti neporadím, buď to budeš při běžné hlasitosti ignorovat, resp. při přehrávání muziky to neuslyšíš a bez signálu to budeš vypínat.
Jinak to zkus reklamovat, ale pokud je to v toleranci výrobních parametrů, stejně ti to neuznají.
tombas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drejkys 26. 10. 2018 12:31

OK ten šum asi bude horší než na samostatném zesilovači za 20k, to spíš to krokování volume mě lehce znervoznilo. Ještě jsem si vyslechl názor o nevhodných repro kabelech. Jak jsem již postoval použil jsem http://www.avelektronik.cz/dvojlinka-cy ... vh-h-repro
No a údajně jsou vhodnější kvalitnější a nějak odstíněné, jinak prý ty moje fungují jako anténa na rušení, je to blbost nebo se tím mám zabývat? Stíněný repro kabel znamená že má být nějak ukostřený nebo co?
Díky
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 26. 10. 2018 19:42

Teda,ja se nechci opakovat,ale me nic nesumelo nikdy. Ani na yamaze receiveru rn 301D,na rs 202D a ani ve studiu xavian na rn803D a repro bon bonus.
Bazi 36
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drejkys 26. 10. 2018 19:48

Chápu, ale zase upřímně když jsi to cíleně nezkoušel s uchem u výškáče tak jsi si toho ani nemusel všimnout. Já kdybych na to náhodou nepřišel tak možná nic neřeším. Navíc si začínám myslet že se to bude asi i jinak chovat s různými repro, třeba kdybych měl místo 6ohm nějaké 8ohm bylo by to slabší, fakt nevím.
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod Bazi 36 27. 10. 2018 09:38

Tak to promin,ale psal jsi,ze je to slyset i z poslechoveho mista,kdyby te to nijak nerusilo,tak se s tim nebudes na nikoho obracet a budes nerusene uzivat hudby.
Bazi 36
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drejkys 27. 10. 2018 10:53

Ono z poslechového místa je to slyšet až když je volume téměř na max a to je stejně asi nereálný stav i když tvoje sestava asi nešumí ani tak. Nicméně jsem měl obavu že pokud by to normální nebylo aby to třeba nemělo i vliv na reprodukci toho zvuku celkově. Jak tu již zaznělo tak ty moje Dali Zensor 3 nejsou nic extra, musím korekcema přidávat na basech a nevím jestli je to tím spojením s YAMAHOU nebo tím že Zensory na víc nemají. Myslel jsem že když mají poměrně velký basák že to bude lepší. Docela by mě zajímalo jestli bych jiným zesilovačem docílil hutnějšího zvuku s těmi Zensory.
drejkys
Junior

Odeslat příspěvekod petison 27. 10. 2018 11:32

Takový NAD by asi dostal víc basů,ale nebyl by to asi zásadní rozdíl.Pokud chceš víc basů ,musíš koupit jiné reproduktory.Např Dynavoice DM -6 .Nebo Polk Audio RTi A3 ,ty vlastním a basují neskutečně kvalitně na regálovky.
petison
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor