Regálovky a zesilovač do 1000€ / 25000 Kč

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bazi 36 24. 9. 2018 21:40

Kdyby byl ten paňák taková pecka,tak ho dotycny nebude prodavat za osmdesat éček. Ma za sebou 35let a prodavajici tvrdi pouze,ze je funkcni. Takove pristroje jsou vhodne pro sberatele stare elektroniky,ale urcite ne pro zacinajici hifisty. A bez servisu a serizeni se neobejde. Mnohdy i s pomerne nakladnou vymenou soucastek,jen do toho bude cpat prachy!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 25. 9. 2018 05:27

To byl jen příklad.Kdyby někdo chtěl ,dám kontakt na prodejce co prodává vintage HI FI zkontrolované servisákem a se zárukou.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixxel 25. 9. 2018 09:02

Staří vintage zesíci jsou fajn ale chce to udělat repas pač si člověk nemůže být jist, co poslouchá. Já jsem nedávno vyměnil všechny kondy a kabeláž ve staré teslácké TW44 junior a zvuk se posunul o třídu výše. Měl jsem před tím jenom onkyo NR414 a i nerepasovaný tranziwatt měl lepší zvuk. Podle mého koupě starého zesíku je vhodné pro ty co si to umí doma sám opravit/zrepasovat.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 25. 9. 2018 09:29

U vintage přístrojů je to tak, nechávat to repasovat někomu jinému a platit za to přijde dost draho.
Něco jiného je nákup zánovních přístrojů řekněme do 5 let stáří, které se dají poslechem dobře posoudit a nějaká skrytá vada je málo pravděpodobná. Tam bývá cena klidně poloviční jako u nových kusů a za stejné peníze je možné pořídit vyšší řadu než u nového.
Z nových kusů je ovšem taky z čeho vybírat, aby to nebyl zvukově úplný průšvih.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 25. 9. 2018 15:59

Tak už mám doma dalšího kouska do sbírky.Hraje tak jak jsem očekával -špičkově. 8-) 8-) Například lépe než 20-ti kilový nejvyšší model Kenwood da-9010.
Na 35 let je velmi zachovalej.Zvuk super.To je další kousek ,který si nechám.Snad ještě pár let bude dělat radost.
Přílohy
20180925_162223.jpg
Naposledy upravil petison dne 25. 9. 2018 18:33, celkově upraveno 1
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 25. 9. 2018 16:21

Pioneer A400 jsi nezkousel? Nebo to uz je moc novy?
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 25. 9. 2018 17:10

Ten jsem nezkoušel.Zas tak nový není.Četl jsem na něj dobrý hodnocení.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 25. 9. 2018 19:14

Ja teda naprosto chapu,ze nekdo sbira vintage kousky elektroniky,zrovna tak,jako kdyz se sbiraji autoveterani. Jen nevim,co pak doma s tim. Pokud ma dotycny treba 10-15 kousku,tak jako neustale prepojuje k ruznym nebo jedněm reprobednam a druhy den zas prepoji na jiny zesilovac,nebo zdroj signalu???
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tombas 25. 9. 2018 19:23

Taky jsem nad tím přemýšlel. Chápu, že si někdo vybere jeden dva legendární kousky a má je třeba ve dvou pokojích a hraje na nich, ale mít dalších x kusů někde schovaných je prostě škoda.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 25. 9. 2018 19:37

Mám jen 6 zesilovačů co mi zůstalo.Tak nějak jsem obměňoval a porovnával.U jednoho typu zesilovače mám druhý do zálohy ,kdyby se porouchal.Nechal jsem si ty zvukově nejlepší a už další kupovat nebudu.Jsem se zvukem maximálně spokojený.Všechny mám v TOP stavu jako nový ,takže je to i vzhledově paráda.

-- 25. 9. 2018 20:47 --

Poslouchám toho Pioneera A-60 a zajímavý co dokáže za detailní zvuk vytáhnout z reproduktorů.Slyším zvuky co jsem dříve slyšel z po vzdálí ,tak ted je slyším krásně jasně a čistě.Poslouchám zatím v ložnici na Q Acoustics 3020 a hrajou neskutečně.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 25. 9. 2018 21:11

Snad se mi někdy poštěsí si tyhle staré kousky taky poslechnout, já na to nemám místo a popravdě ani moc odvahy, protože sám si to opravit neumím a bylo by mi líto vyhazovat kousky, které třeba nejsou úplně OK.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 26. 9. 2018 05:15

Koukám ,že to máme od sebe velmi daleko.Klidně bych tě pozval na poslech do Liberce.
Jinak ty Q Acoustics 3020 ,jsem nečekal ,že dokáží zahrát ještě lépe.Myslel jsem,že jsem z nich dostal maximum a oni dokáží zahrát neskutečně.Přitom stojí kolem 7 tisíc.Až bude čas vyzkouším repro v obýváku Polk. :-)
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 26. 9. 2018 06:56

To nevadí, já to přežiju. :)
Jak dorazí ten Topping, tak budu asi taky vybírat bedničky do ložnice, QA 3020 nebo podobné budou žhavým želízkem v ohni.

-- 26. 9. 2018 08:20 --

Jaký je rozdíl mezi 3020 a 3010? Ty 3010 jsou teď ve výprodejích za 4990,-
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 26. 9. 2018 07:50

Rozdíl je jen ve velikosti.Tím pádem menší středák.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 26. 9. 2018 09:54

Jo, dík. Už jsem koukal na parametry a ta 3010 má trochu menší objem a začíná na vyšší frekvenci, takže ještě trochu méně basů.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků