Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod racecar 6. 9. 2018 17:15

dropadred píše:Aj u A7X alebo ktoré bral racecar spomínal, že počul šum, takže by som sa na to nespoliehal.
Jop, sumia este stale u mna. Hraju ale super.
Aune S6; Adam A7X; iBasso IT03 + iBasso CB12
racecar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fr3d1 7. 9. 2018 19:03

Tak jsem nakonec koupil T7V a zatím velká spokojenost. Při stejné poslechové vzdálenosti šumí podstatně méně než Eris E5 (téměř neznatelně). Zatím hrajou tak 2 hodiny, takže nemá smysl moc hodnotit, ale určitě jsou daleko přesnější (sušší více analytický zvuk v porovnání s Eris E5). Focaly budou možná lepší, ale musel bych kvůli nim kupovat větší stůl :D.
Schiit Modi 2 Uber -> Sommer cable DIY -> (Schiit SYS -> Adam Audio T7V) | (PM PRE4 -> Sennheiser HD 800)
Fr3d1
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 8. 9. 2018 13:10

To nemusia. A ono T7V nemajú ani analytickejší, skôr prirodzenejší. Čo som tak videl tie amatérske porovnávačky na YT, tak E5 mi prišli ako neprirodzene zafarbené.

A inak, čudujem sa, že kvôli T7V si nemusel "kupovať nový stôl", veď aj tie sú riadne hlboké. Hlavne, keď nechceme zabudnúť na to si nechať nejakú vzdialenosť od monitorov.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fr3d1 9. 9. 2018 12:23

Měl jsem na mysli hlavně lepší separaci nástrojů. Ještě než jsem ty Erisy zabalil zpátky do krabice, tak jsem si je porovnal s Adamy a přišly mi trochu zahuhlané. Tím však nechci říct, že jsou špatné. I teď bych je klidně doporučil. Jen mě na nich štvalo, že jsou příliš citlivé a hlasité, na tichý poslech moc nejsou. Ve Windows jsem musel mít stáhnutou hlasitost, potenciometr musel být na čtvrtině a na předzesilovači jsem měl cca 15-20%. U Adamů mám potenciometr na 12. hodině a ve Windows plnou hlasitost, zbytek reguluji jen přes Schiit, což je naprosto ideální.
K velikosti, popravdě větší stůl bych asi kupovat nemusel, ale prostě ty Alphy jsou o 4cm širší a trčely by mimo. S hloubkou zas takový problém není, stůl jsem trochu posunul dopředu aby byla vzadu rezerva.
Schiit Modi 2 Uber -> Sommer cable DIY -> (Schiit SYS -> Adam Audio T7V) | (PM PRE4 -> Sennheiser HD 800)
Fr3d1
Junior

Odeslat příspěvekod lithrai 10. 9. 2018 09:28

Andrejsvk píše:ked tak radsej focal alpha 65

dropadred píše:A chceš potom riešiť ABčko? A ten tragický stand by?

Model 2018 to už má opravené.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Heretik_13 11. 9. 2018 14:56

Ahoj,
po změně dispozice pokoje se stávající repro stalo neposlouchatelné (příliš blízko, velké, v rohu atd.). Akustiku pokoje řešit nechci.
Stávající sestava je: PC-USB-Aune X1s-RCA-NAD C352-nějaké repro Philips. NADu a Philipsů se chci zbavit.
Aune neumí ovládat hlasitost RCA. Chtěl bych něco jako Fluid Audio F5, ale abych mohl jednoduše otočit kolečkem a změnit hlasitost, ideálně i s dálkovým ovládáním. Za cenu kolem 5000 Kč/200 Eur.
Díky
Heretik_13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 11. 9. 2018 20:13

Tak osobne asi skúsim T5V, na T7V sa nejako necítim
https://www.youtube.com/watch?v=qGT98cm9Z5M .
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Norbi082 12. 9. 2018 07:13

T5v's - Music, gaming, living room, parties, bar mitzvahs, orgies.
T7v's - Mixing.
:D zarazilo ma, ze ich viacej odporuca na vzdialene pocuvanie k TV ako k PC
Norbi082
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 12. 9. 2018 12:15

Je to určite zaujímavé ale verím mu, v tomto určite. Ja som si všimol, že prehrával aj jednu skladbu na oboch, tak som si našiel time-stampy a porovnával a súhlasím, na T5V to znelo lepšie...ako keď som sledoval porovnávačky medzi JBL LSR305 a Presonus E5, proste JBL zneli tak prirodzenejšie.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 12. 9. 2018 20:01

T7V vratene, neprekusol som sum a hrali aj po rozohrati sucho, bez stavy. Ako keby som mal lacnejsiu zvukovku, proste DSP v nich nic moc.
Idem do Focal Alpha 65, nic ine mi neostava v tejto cene.
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 13. 9. 2018 08:36

A mal si aj možnosť ich porovnať, či?

Či cítiš, že proste potrebuješ väčší basový menič?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 13. 9. 2018 08:42

priamo prepinanim s fokalmi? nie

ano, potrebujem minimalne 6"
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 13. 9. 2018 09:42

Tak potom daj aj vedieť ako sa páčia, aj to, že či ten stand-by je už lepší.

A správne sa ukázalo aj z tvojho hodnotenia, že T7V sú naozaj nejaké suché.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cilibike 24. 9. 2018 12:39

zdar chlapi, uz ked som tu, tak sa opytam. ma niekto skusenosti s eve audio? sc207 alebo sc208?
stoja za tie prachy alebo je to zbytocne a aj lacnejsie repraciky to zahraju podobne?
kedze nie som financne ako by som chcel, pre mna su zatial yamahy hs7.
moje vyuzitie je na doma, cez zvukovku z pc primarne soundtracky a hudba, sekundarne ich pouzivam aj pri filmoch. diky za nazory a rady
cilibike
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 24. 9. 2018 13:49

moje vyuzitie je na doma, cez zvukovku z pc primarne soundtracky a hudba, sekundarne ich pouzivam aj pri filmoch

Ani náhodou, absolútne ich nepotrebuješ. To je ako s AX Adamami, proste sú na niečo iné.

kedze nie som financne ako by som chcel, pre mna su zatial yamahy hs7.

To znamená, že HS7 už máš alebo ako "lacnejšia" alternatíva?

A čo stôl, máš dosť miesta pre tak veľké monitory? Budeš mať aj dostatočnú vzdialenosť?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků