Regálové reproduktory - hifi

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod brousek_mb 16. 8. 2018 21:44

8-D haháá, takže kdy se můžu stavit? Taky jsem z Liberce - bydlím v Liďákách :-D

Pro zajímavost bych s sebou vzal toho mého Marantze, pokud by ti to nevadilo.
Asi se domluvíme přes soukromé zprávy..
brousek_mb
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 16. 8. 2018 22:06

Zase ty báchorky o tom, jak to ty "staré" zesilovače natírají současným.
Líbivý zvuk starých zesilovačů je povětšinou dán vytočenými korekcemi a fyziologickou regulací hlasitosti.
Pokud chcete srovnávat 2 zesilovače, je třeba vynulovat všechny jejich korekce a vypnout fyziologii (pokud to je vůbec možné). Pak se může srovnávat. V opačném případě se nesrovnávají zesilovače, ale jejich korekce. A to jsme úplně někde jinde.

Pixxel: Má ten tvůj TW44 vypínatelnou fyziologickou regulaci hlasitosti (jestli víš, o čem píšu)?
petison: Na obrázku toho Marantze vidím výšky vytočené úplně doprava, basy už nejsou zřetelné. Taky úplně doprava?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brousek_mb 16. 8. 2018 22:17

Tou vypnutou fyziologií myslíš source direct?
brousek_mb
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 8. 2018 06:19

Ve tvém případě zesilovače Marantz PM5005 tlačítko "source direct" vypíná korekce i fyziologickou regulaci hlasitosti (loudness). U jiných zesilovačů se tato funkce může nazývat jinak a některé staré zesilovače tuto funkci mít ani nemusí. Pak je obzvlášť důležité při hodnocení takového zesilovače mít vědomí o tom, zda nějaké korekce nemá trvale zapnuté.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Herrer77 17. 8. 2018 07:05

Ahoj, když už je tu to téma regálovek, tak snad neporuším nějaká pravidla, když prozradím, že s kamarády rozjíždíme projekt stavby zakázkových beden. Momentálně mám doma naše nejlevnější regálovky se subwooferem a nikdy jsem nebyl z poslechu takhle vedle. Když budete někdo plánovat koupi regálků do pade, klidně se ozvěte a můžeme domluvit poslech ve Žďáru nad Sázavou a nebo v mým doupěti kousek od Prahy... Hrozně by mě zajímalo, co by na to hifisti řekli. Ostatně brzy budeme mít web, tak to bude ofiko. Když nic jinýho, držte aspoň palce, protože víc fér už to nebude :-)

Do galerie hodím fotku instalace u kolegy z Reichu ;-)

Btw, ještě k těm zesilovačům... Vyměnil jsem Cambridge 740A za Creek Evolution 50A a ten rozdíl ve prospěch Creeka je takovej, že uvažuju i o tom, že do toho odvážnýho drobka dokoupím i firemní modul s DACem. Ani se nechce věřit, že se tyhle zesilovače pohybovaly v podobný cenový kategorii :-)
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 17. 8. 2018 09:59

S Creekem souhlas, je to dobrá značka. Naopak Cambridge je z nějakého neznámého důvodu v ČR dost přeceňované.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rich-doonie 17. 8. 2018 10:09

Já nevím, nejsem v daném oboru odborník, ale taky se mi moc nezdá, že by zesík např. z 80. let úplně základní řady, naprosto přehrál současný zesík rovněž základní řady ... Neidealizuje se to např. podobně jako u automobilů, kdy "zatrvrzelí puristi" budou tvrdit, že trojkovy báwo z 90. let bylo to nejlepší svezení 4ever, že od té doby to jde jen z kopce a bla-bla-bla, ale realita je taková, že každá další generace jezdila líp a líp; přičemž na vrcholu já právě dnes (a ti "zarití puristé" jsou teoretici přes internet, kteří se zmůžou max. na bazarové 25-let staré a z toho vychází jejich přesvědčení, šířící se všude internetem jako lavina :-D ) ... Není náhodou podobný trend přenesen i do hi-fi? Nerýpu, jen se ptám, protože holt já věřím v pokrok.

A rozhodně taky nezavrhuji vintage modely, jen jestli nejsou malinko přeceňované ... ? Otec má např. doma stereo-zesilovač od JVC, který někdy na počátku 80. let pořídil z Tuzexu za v podstatě veškeré své tehdejší úspory (stál tuším kolem tehdy 25 tKč; přesný typ teď bohužel nepovím, musel bych se kouknout) ... a samozřejmě jsem jej zkoušel, co ze sebe dostane a jako ano, nemůžu říct nic špatného na jeho adresu, ale že by úplně zadubal současné ... Nevím no, spíš se ptám ze zajímavost :-)
Rich-doonie
Junior

Odeslat příspěvekod petison 17. 8. 2018 13:51

brousek_mb píše:8-D haháá, takže kdy se můžu stavit? Taky jsem z Liberce - bydlím v Liďákách :-D

Pro zajímavost bych s sebou vzal toho mého Marantze, pokud by ti to nevadilo.
Asi se domluvíme přes soukromé zprávy..


Jaj :D tak to je dobrá náhoda.Máš SZ. Určitě vem Marantze a porovnáme ho např. se základním vintage zesilovačem co jsem si nedávno koupil Pioneer sa-408.Hraje moc pěkně .Bez loudnes ,basy na nule ty naše Polk audio rti a3 dokáže moc pěkně rozehrát.Jsem zvědavý na to jak si Marantz povede.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 17. 8. 2018 16:52

Denkez píše:petison: Na obrázku toho Marantze vidím výšky vytočené úplně doprava, basy už nejsou zřetelné. Taky úplně doprava?

Basy na nule.Výšky mám rád přidané.Na nových i starých zesilovačích vždy výšky přidávám.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixxel 17. 8. 2018 18:20

Denkez: korekce basu a treble nepoužívám. Pak je tam balance a hlasitost. Vše mám nastavené defaultně a vše ovládám skrz raspberry. Na onkyu jsem hrál přes pureaudio a zvuk byl moc fajn ale když jsem hnedka zkusil teslácký zesík tak to bylo o třídu výše jak na bednách tak i na he400i. Opravdu mi přišlo že zvuk onkya nebyl tak prostorový a živý, jak fakt pod dekou zahuhlaný. Přecijen to onkyo byl receiver do 10kkč v třídě D, kdežto tw44 je tuším třída AB. Možná velmi pomohlo i to že zatím jedu na bednách tesla ars821 a ty tehda asi ladili přímo na zesíky stejné značky. Kdysi se dělaly věci pořádně, dneska ty lowend receivry ojebávají všude kde se dá:)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 8. 2018 18:40

Takže o fyziologické regulaci hlasitosti nevíš zhola nic... myslel jsem si to.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Herrer77 17. 8. 2018 19:46

Je tenhle fyziolog ten samej, co tu řval, že AV receiver a stereo zesilovč stejný třídy je píchni-řízni? Jestli ne, tak se omlouvám a asi se mi to plete :-)
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 18. 8. 2018 14:07

Vintage zesilovače vs. nové zesilovač STEJNÉ CENOVÉ KATEGORIE jsou dle mého názoru na tom zvukově stejně.Ve své době levné vintage stroje nehrají o nic lépe než dnešní levné zesilovače.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 18. 8. 2018 15:49

Leony to je zvláštní že Denon PMA 720 měl oproti základnímu 38 let starýmu Pioneeru sa-408 zvuk zahuhlaný s menším detailem.To je fakt a né jen o vkusu.Však jestli ke mě přijde brousek s tím Marantzem pm 5005 tak ho porovnáme např.s tím pinckem nebo Nordmendem PA 1000 a uvidíme.Nebo spíše uslyšíme.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 18. 8. 2018 15:58

Ano to je zřejmé,a ovlivněné charakterem zvuku dané značky.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků