Poradte zostavu na domace kino ku avr DENON AVR X-6300H

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dimec116 17. 3. 2018 09:20

Ahoj.
Nakoniec som sa rozhodol pre kef r900 rosewood. Dostal som ich za 1100€/ks s rocnou zarukou. Dost som navysil rozpocet no nelutujem. Zvuk je uzasny,dizajnovo su nadherne. Pocul som ich hrat na mcintoshi ale nie u mna.
Musim uznat ze ani na avr-ku nehraju zle. Na filmy zatial postacuje a niektore hudobne zanre tiez zahra celkom slusne. Musim ich mat ale min 50cm od steny aj to je malo,pri pravom reproduktore mam trosku dunenie..
Pocuvam cez tidal. Nikdy predtym som nevydrzal hodiny pocuvat hudbu pri pozerani sa na vypnuty tv :))
Buduci tyzden by mal dojst jeden znami s tym zosikom kumne. Potom sa zacnu uvahy o kupeni zosiku a kabelaze :(
Dimec116
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 17. 3. 2018 10:10

Zkus přemýšlet i o akustických vylepšeních (koberec, těžké závěsy atd.) a posouvat s reprosoustavami. Zesilovač dunění nepořeší, pokud neduní repro skrz nedostatečný zesík.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dimec116 17. 3. 2018 10:42

JohnyBuchar píše:Zkus přemýšlet i o akustických vylepšeních (koberec, těžké závěsy atd.) a posouvat s reprosoustavami. Zesilovač dunění nepořeší, pokud neduní repro skrz nedostatečný zesík.


Duni iba ten ktory je v rohu cca 30cm od bocnej pravej steny a 50cm od zadnej. Lavy je viac menej v priestore ten hra pekne.
Zosik budem casom riesit nie koli duneniu,..s nim to bol zvuk uplne niekde inde..

Koberec si davam ked pocuvam,je to stary hnusny tazky kus. vzdy ho spakujem ked ma dojst zenska z roboty :) ..pomaha to,uznavam.
Casom nejaky pekny kupim,ale najskor musim kupit sedacku aby som vedel aky koberec zapasuje..a to je hudba buducnosti,penazi uz je malo a dom nedokonceny :)
Zavesy budu az po zem,ked sa mi uraci ich konecne namontovat. A viac-menej tam som skoncil.
Dimec116
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 17. 3. 2018 11:06

tak s tím posledním příspěvkem si pobavil (představa, jak vždy po poslechu balíš ten koberec... ) :)
jinak radit nic nebudu, nicméně tou akustikou musíš začít a ne vybírat a zkoušet jak co hraje, protože až dáš ty závěsy a koberec (ne ten hnusný těžký), tak se to změní!

a pokud musí být bedny(a) v rohu, tak vybírej z těch, které mají bassreflex dopředu (případně dolu)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dimec116 17. 3. 2018 12:37

leroj píše:tak s tím posledním příspěvkem si pobavil (představa, jak vždy po poslechu balíš ten koberec... ) :)
jinak radit nic nebudu, nicméně tou akustikou musíš začít a ne vybírat a zkoušet jak co hraje, protože až dáš ty závěsy a koberec (ne ten hnusný těžký), tak se to změní!

a pokud musí být bedny(a) v rohu, tak vybírej z těch, které mají bassreflex dopředu (případně dolu)


Veru je to tak stym kobercom,keby ho nasla moja pret tv tak letime spolu :)
Trosku som sa unahlil s kupou prednych stlpov,uz mam doma tie keff r900.. ale ved predat sa daju vzdy.
Pravy stlp musi byt v rohu,zatial to robim tak,ze pri pocuvani hudby ich vysuniem tych 50-70cm pred tv stenu,pri filmoch max tych 40-50,lebo potom su uz skoro v pozorovacom uhle platna "84"

Mozno som mal pockat a najskor zariadit,ale to by bolo najskor o rok :)
Tieto r900 hraju podla mna super aj napriek mizernej akustike,snat sa to len zlepsi. Napr. Qudral montany mali velky problem to nebol adekvatny zvuk ako au schopne hrat(to som skor uveril predavajucemu)
Q acoustic 3050 som pocul v studiu na avr camridge audio,hrali pekne,no nechytaju sa oproti r900 zapojenych na denon napriek nie idealnej akustike.

Vies co,dnes je ten den. Dnes nahodim zavesy :))
Dimec116
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 17. 3. 2018 12:49

A nezkoušel jsi na Denonu Audyssey, nepomohlo by to? Ze zesilovačů se korekci akustiky dlouhodobě věnuje Lyngdorf, tak v budoucnu až budeš uvažovat nad zesilovačem, toto by mohla být cesta.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dimec116 17. 3. 2018 13:04

johanx píše:A nezkoušel jsi na Denonu Audyssey, nepomohlo by to? Ze zesilovačů se korekci akustiky dlouhodobě věnuje Lyngdorf, tak v budoucnu až budeš uvažovat nad zesilovačem, toto by mohla být cesta.


Zatial som skusal kalibraciu len ako 5.0 so zostavou onkyo sks ht978 bez prednych regalov. No a to nedopadlo dobre. Je to nevyvazene,sice hlasy z centra idu celkom hlasno ale celkovy dojem nieje dobry. O efektovkach ani neviem ze ich mam. Ovela ovela lepsii zvuk na filmy aj na hry je na stereo mode.
Takze asi by som mal skusit nakalibrovat repro ako stereo..?

Ok dik za tip pozriem sa na ten Lyngdorf-vobec nepoznam.
Dimec116
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 17. 3. 2018 13:27

nj tak že už máš ty Kefy jsem přehlíd...

u té kalibrace platí, že se dělá až na konec, po tom co je vše na svém místě
potom si můžeš jednotlivá repro zesílit nebo zeslabit tak, jak ti to bude vyhovovat

jinak mi tvoje šachování před a po poslechu připomíná jeden díl ze seriálu Dabing street - jak vyráběli studio B
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dimec116 17. 3. 2018 14:05

Nj kefy su doma..
Jasne ze som to mal urobit uplne inak,ked uz o to ide mal som si spravit samostatnu kino miestnost a bol by pokoj. Potom som mohol adekvatne skusat a porovnavat. Moja obyvacka bude vzdy len kompromis,
Teraz veru sachujem,na zaciatku som chcel silou mocou domace kino..teraz sa priklanam(v tej istej cenovej skupine)urcite radsej k stereu stym,ze casom podla financii rozsirim na 5.1

Ako som pisal normalne ma chytilo iba tak sediet a pocuvat hudbu a vydrzim aj hodiny.
Nepocul som v zivote vela zostav ,no tie kefy nelutujem. Neboli lacne ale je to iny level ako to co som doteraz videl-pocul.
Dimec116
Junior

Odeslat příspěvekod petison 17. 3. 2018 14:14

Dimec116 píše:Q acoustic 3050 som pocul v studiu na avr camridge audio,hrali pekne,no nechytaju sa oproti r900 zapojenych na denon napriek nie idealnej akustike.
[/quote]
To se nedivím,vždyt je to mnohem vyšší kategorie.U nás se ty Kef prodávají za 91 980 Kč!
Akustika je základ.
Gratuluju,to jsi nakonec koupil super bedny oproti těm základním ,na které si ze začátku pokukoval.
Naposledy upravil petison dne 17. 3. 2018 14:28, celkově upraveno 1
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 17. 3. 2018 14:24

petison: nevim jak vznikla ta citace, ale já Q Acoustic 1050 nikdy neslyšel a ani jsem to nikdy nenapsal (aspoň doufám) :)
no ale nicméně souhlasím, že ty KEFy jsou jiná liga a měly by hrát lépe

Dimec116: až pověsíš závěsy, tak se to zlepší (pak dej vědět)
ten Denon by měl stereo zvládnout dost dobře, takže ho nech a kino dodělej časem
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 17. 3. 2018 14:28

Už jsem to opravil,psal to Dimec.jinak až jim dáš 150 hodin,záběhu ,zvuk bude ještě lepší.Já co mám ty POLK AUDIO SIGNATURE S55,tak tam byl po zaběhnutí dost dramatický zvukový posun k lepšímu.Jsem s nima taky moc spokojenej. Hrají velmi dobře za ty peníze.Na to že taky nemám ještě doladěnou akustiku místnosti,tak hrají super.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dimec116 17. 3. 2018 15:37

leroj píše:
Dimec116: až pověsíš závěsy, tak se to zlepší (pak dej vědět)
ten Denon by měl stereo zvládnout dost dobře, takže ho nech a kino dodělej časem


Jasne dam coskoro vediet ako to dopadlo po zaveseni zavesov.
Aby som bol uprimny,cakal som ze denon bude hrat slabsie..ono to dokonca aj basuje :)
Zozaciatku nastupilo velke sklamanie az som nechapal,chvalabohu bol iba nastaveny avr na regale a este bol zapojeny aj sw. Po prenastaveni avr(ozaj vypol som aj eco rezim natom dost zalezi) som bol fakt milo prekvapeny. Az tak ze kludne prezijem rok-dva bez stereozosiku :)

Q acoustic 3050 5.1 som si bol vypocut a co sa tyka domaceho kina,parada.Aj dizajnovo sa mi pacia. Mne by to aj stacilo na domace kino pripadne hry.. .no celkom ma chytilo pocuvanie hudby a mal som taku moznost mat doma zapozicane posledny mesiac-dva aj 5 parov roznych stlpov roznych cenovych kategorii. A tak ako som porovnaval pri pocuvani hudby-tak som navysoval rozpocet..
Vyslo mi z toho ze chcem mat doma nieco nacom si vychutnam hudbu v prvom rade.

-- 17. 3. 2018 15:43 --

petison píše:
Dimec116 píše:Q acoustic 3050 som pocul v studiu na avr camridge audio,hrali pekne,no nechytaju sa oproti r900 zapojenych na denon napriek nie idealnej akustike.

To se nedivím,vždyt je to mnohem vyšší kategorie.U nás se ty Kef prodávají za 91 980 Kč!
Akustika je základ.
Gratuluju,to jsi nakonec koupil super bedny oproti těm základním ,na které si ze začátku pokukoval.[/quote]

Som spokojny,ale za tie peniaze keby som nebol..
Zo vsetkych bedni co som mal teda doma tieto najviac odpustaju mizernu akustiku stym ze stale pekne hraju. A ten dizajn ma dostal..skoda davat tie krytky proti prachu :)
Ved dam vediet buduci tyzden co sa zmenilo so zavesmy..
Dimec116
Junior

Odeslat příspěvekod johanx 17. 3. 2018 19:15

No a při výběru zesilovače tě bude čekat další kolečko hledání a porovnávání, protože každý hraje trochu jinak. Ale podle toho jak tě to chytlo, už se na to těšíš. S těma KEFy jsi zarubal hodně vysoko a odměna se dostavila. Když mi doma přistály Ovatory, taky jsem je poslouchal pomalu nonstop a při vypínání se už těšil na další poslech.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dimec116 1. 4. 2018 10:22

Nazdar chlapi.
Takze situacia sa ma tak,ze akustiku som este neriesil. Zenska chce kupit nove zavesy a budeme trosku upravovat rozmiestnenie nabytku, tak mam uz pockat.

Co je ale dolezitejsia informacia,skusal som doma nejake zosilovace.
Najskor som mohol mat za vyhodnu cenu PRIMARE I21. Hral pekne-konecne som citil ako dokazu KEFI zabasovat. Extra ohurenie sa ale nekonalo. Dokonca som mal zapozicanu kvalitnejsiu kabelaz. Nakoniec som ho nazobral.
Ako druhy som zapojil ML 432.
Chlapi,skoro som sa *****. Nastupili zimomriavky,slza bola nakrajicku :) az teraz viem, co to vlasne mam doma. Som nadseny. Ta hlbka basov,dinamika,detaily.. neuveritelne toto mat doma.
Samozrejme mam zapozicanu aj prepojovaciu kabelaz+poriadny zdrojovy kabel. Vlastne mam teraz doma kabelaz v povodnej cene asi 3k. Je to citit.
Teraz mam ale problem. ML432 a KEF R900 si vazne dost sadli. Nechcem uz dat nic z toho z domu :)
Takze teraz musim niekde zohnat kopu penazi lebo som riadne cez rozpocet.
Iste je, ze ani teraz ani v buducnosti sa uz neuspokojpm s koncakom, ktory nezahra aspon tak ako ML432.
Dimec116
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků