Schiit Wyrd - má zmysel ?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 16. 1. 2018 19:11

sashafckinggrey píše:Babetak: To je zajimavy, a co te vede k tomu, ze pro HD800S bude ten project nedostacujici?

Prvně samozřejmě vyzkouším z Pro-Jectu, ale chci je používat ze symetrického výstupu a Pro-Ject využít pouze jako DAC.
Přeci jenom sluchátka takové úrovně si zaslouží samostatný zesilovač.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin936 19. 1. 2018 18:35

Tak dnes som bol v BA vyskúšať nejaké slúchatka. Bol som dohodnutý s predajňou Techhouse, nech mi odložia na posluch Sennheiser HD600/650 a AKG nejaké z radu K7??. Avšak, keď som sa však dostavil na predajnu, mali tam iba K701 (všetko nerozbalené kusy), Sennheisery vraj momentálne nemajú, najskôr až budúci týždeň. Zostal som trochu nemilo prekvapený, no pustil som sa do testovania tých K701. Mal som so sebou aj Fullu, tak som ju napojil na ich Macbook PRO na bol spustený Tidal. Pustil som si zopár skladieb, od K701 som čakal skôr plochý zvuk (podľa toho čo písali všetci po fórach, že to nemá basy atd.). Zvuk ma však dostal. Doslova. Basov bolo akurát, vôbec mi nechýbali ani v elektronickej hudbe, ktorá u mňa prevažuje, taktiež podanie priestoru a svetlejší charakter zvuku u mňa zabodovali.

Chcel som ich však prevetrať cez niečo lepšie ako Fulla. Všimol som si, že tam mali ProJect PreBox S2 Digital, tak som požiadal personál o vyskúšanie. V porovnaní s Fullou to bol citeľný rozdiel vo zvuku. Treba podotknúť, že K701 boli čerstvo rozbalené z krabice, tak ktovie ako sa zvuk upraví po zahorení...

Stále som však chcel K701 s niečim porovnať, zabadal som vystavené Hifimany HE-400S, nebol k nim však kábel (predajca vravel, že ho niekto poškodil a čakajú na náhradný, našiel nejaký iný kompatibilný, ten mal zas poškodený konektor do jednej mušle. Tak z Hifimanov nebolo nakoniec nič... Radili mi ešte nejaké Beyery DT 770 pro, DT990 pro, DT 1990 pro (tie boli aj tak mimo rozpočet), tie som však ani nechcel skúšať, viem že by boli nevhodné...

Skočil som ešte do Muzikeru, či tam nebudú mať Senny nejaké, mali tam iba HD 650, nemohol som ich však vyskúšať inak než z mobilu. Ich zvuk bol samozrejme odlišný, basy dominovali a celkovo mi zvuk pripadal zastrenejší, boli to však tiež nové, nezahorené slúchatká, tak neviem či by sa zvuk nejako zásadne zmenil.

Takže u mňa jednoznačne zvíťazili AKG K701, ktoré som nakoniec aj zobral. Ešte k nim nejaké poriadne železo (oslovil ma aj ten ProJect) a zvuk bude o level ďalej.
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 1. 2018 19:11

ProJect PreBox S2 Digital, tak som požiadal personál o vyskúšanie. V porovnaní s Fullou to bol citeľný rozdiel vo zvuku.

Vedel by si popisat ten rozdiel ? A aby hrali tie AKG dostatocne nahlas, cca kolko si ten ProJect musel nastavit ?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martin936 19. 1. 2018 19:23

No detailne ten zvuk popísať neviem, nie som nejaký skúsený audiofil čo má toho už veľa napočúvané. Celkovo sa mi ten zvuk páčil z ProJectu, všimol som si zlepšenie basov. Ak sa dobre pamätám tak hlasitosť som mal nastavenú na -15db.

Skúal som aj kombináciu s Audioqest Dragonfly Black, tam sa mi zvuk zdal približne na úrovni Fully... Mal som ho však krátko zapojený, tak bol to len taký prvý dojem.
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 19. 1. 2018 20:37

_daRK píše:
ProJect PreBox S2 Digital, tak som požiadal personál o vyskúšanie. V porovnaní s Fullou to bol citeľný rozdiel vo zvuku.

Vedel by si popisat ten rozdiel ? A aby hrali tie AKG dostatocne nahlas, cca kolko si ten ProJect musel nastavit ?

Furt se na ten Pro-Ject nevyptávej a vyzkoušej ho sám :D .
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 1. 2018 21:11

... už len kôli nejakému oplzlému bacilovi sa treba Pro-Jectu vyhnúť ... určite bude lepší ľubovoľný lacný šit, lebo má podstatne väčšie číslo napísané v rubrike výkon ... iná teória nefunguje, primárny je červený diplom ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 19. 1. 2018 21:46

Vybral sis docela náročné mrchy (AKG701) a budou chtít opravdu slušné železo pokud chceš slyšet co umí. Project Pre Box S2 Digital vypadá sympaticky a slušně vybavený, přesto bych ho nenazval pořádným železem. Měl jsem AKG s Customworks HYPA1 a řekl bych, že to bylo tak akorát, ještě by snesla lepší krmení.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 1. 2018 21:48

bacil, to, že vieš o audio veciach viac ako iní, z teba nadradeného človeka nerobí. Namiesto toho, aby si tie informácie ďalej iba posuval, dopĺňas tie rady (nerozporujem, ze su) o urážky, ktoré by si si v reálnom živote nedovolil... možno si tým niečo kompenzujes... však jasne, anonymita internetu je silná.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 1. 2018 22:01

@_daRK: v tvojom prípade išlo doteraz iba o hádzanie informácii o stenu 8-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 20. 1. 2018 14:43

Mňa by skôr pobavilo, ak celá jeho
bacil2 píše:... už len kôli nejakému oplzlému bacilovi sa treba Pro-Jectu vyhnúť ... určite bude lepší ľubovoľný lacný šit, lebo má podstatne väčšie číslo napísané v rubrike výkon ... iná teória nefunguje, primárny je červený diplom ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

bola na margo martinovho výletu. Lebo to by bol veľmi odvážny krok zfuknuteľný jedným argumentom.

A martin, za mňa jednoznačne platí, čo som povedal
viewtopic.php?p=11810933#p11810933 .
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin936 20. 1. 2018 21:05

Čo sa týka výberu DAC/AMP, tak chcem aby bol využitý potenciál K701, kupovať budem môcť až o nejaké 2-3 mesiace, momentálne nie je na to budget.

Inak prekvapila ma jedna vec u týchto slúchadiel, už nepozorujem nevyváženosť kanálov na Fulle, rovnako ani točenie potenciometrom nespôsobuje "škrabanie".

Na druhú stranu, začína mi vadiť hlavový most ktorý po pár minútach nepríjemne tlačí....
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 20. 1. 2018 22:07

Za mě LittleDot3 (nebo vyšší nové modely), cvičil s nima líp jak HYPA1 a navíc můžeš blbnout s elektronkama dle nálady :).
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 20. 1. 2018 22:42

martin936 píše:Na druhú stranu, začína mi vadiť hlavový most ktorý po pár minútach nepríjemne tlačí....

Měl jsi koupit K712. Mnohem lepší hlavový most, lepší naušníky, lepší zvuk.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin936 20. 1. 2018 23:07

Asi to bol krok vedľa, čo sa týka pohodlia, ešte im dám šancu nejaký týždeň-dva, no neverím že sa to nejak zlepší... Vyzerá to že asi dlho u mňa nepobudnú. Potom by som objednal rovno z netu K712-ky, tam aspoň mám nárok na vrátenie do 14 dní.
martin936
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 21. 1. 2018 14:52

K712? Neviem ako K701 ale K712 mali silno škaredý a ofenzívny výstup niekde okolo 2kHz. Rovnako podľa môjho názoru potrebujú pridať ekvalizérom pár dB v oblasti 50-70Hz. Mrzelo ma to, nemám rád, ak majú slúchadlá nejakú vyložene chybu, ktorú fakt človek musí naprávať.

Na margo hneď niekoľko AKG,
https://www.head-fi.org/threads/my-akg- ... on.752994/

Ak, tak rizzard (dokonca neviem, či rizzard nebral K712 odo mňa) ich má za pár šupiek
viewtopic.php?f=1872&t=1275282&p=11809066#p11809066 .
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků