Vypadávání zvuku z repro i sluchátek.

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kosnar01 13. 12. 2017 13:49

Dobrý den,

začalo se mi stávat, že mi u reproduktorů u pc přestane hrát pravé repro, pak je nutno snižováním a zvyšováním hlasitosti na ovladači hlasitosti za občasného šumu ‚naladit‘ repro aby opět hrálo stejně hlasitě jako druhé. Říkal jsem si, že jsou repra stará asi 5 let, může být někde překlesaný kabel a podobně.

Jenže jsem si všiml, že po připojení sluchátek do jacku vpředu na pc case (repra jsou připojena do jacku vzadu), to dělá to samé ve sluchátkách, čili když zvyšuji či snižuji hlasitost přímo na ovladači na sluchátkách, stává se, že občas nehraje zvuk z pravého sluchátka, nebo velmi potichu. Sluchátka i zvuková karta v pc jsou rok stará.

Netušíte prosím někdo, čím to může být? Je možné, že jsou porouchané reproduktory, a současným připojením sluchátek se jejich porucha přenese i na sluchátka?

Plánuji totiž nákup nových repro, a to sice nějakých monitorů a nerad bych, aby toto dělaly také.

Děkuji za odpovědi
Kosnar01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 12. 2017 17:17

A že bys napsal značku a typ zvukovky resp. mámoprkna, na který ta zvukovice je, značku a typ těch repráčků a sluchátek?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Thomeeno 13. 12. 2017 17:43

Začal bych vyzkoušením reproduktorů na jiném zdroji. Mobil s jack vstupem by asi mohl stačit. Stejně tak sluchátka zvlášť, bez zapojených reproduktorů v původním zdroji i v něčem jiném. Tak odhalíš sám závadu nejsnadněji než tady střílením od boku
Thomeeno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kosnar01 13. 12. 2017 20:36

Pardon, repro je Creative Labs Inspire P380, sluchátka Genius Gaming HS-G500V a deska MSI Z170A SLI PLUS.

Sluchátka po připojení k mobilu dělají ten samý problém, čili to tipuji na porouchaná sluchátka a reproduktory zhruba ve stejný čas. Reproduktory teď nemohu testnout. Každopádně je to sice velká náhoda, ale jsem za ní radši, než třeba porouchanou základní desku.

Děkuji vám za rady.
Kosnar01
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků