Membrána repro - lze poškodit dotykem?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jirka_ 20. 8. 2017 09:13

Ahoj, včera u mě byla na návštěvě malá neteř. Zapomněl jsem na sloupy nasadit ochranné mřížky a všiml si, že malou zaujaly repro a sahá na membránu. Vizuálně jsem nic neobjevil, ale i tak bych se chtěl zeptat, zda je možné, aby s ní něco bylo.
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 20. 8. 2017 11:05

Pokud je membrána nezdeformována,nebo na ní není vrstva cokolády,nemel by pouhý dotyk mít vliv na funkcnost.Samozrejme ale pro príste radím nasadit ochranou mrízku.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod check 20. 8. 2017 11:19

Membráně se ublíží těžko, i kdyby děcko chtělo. Jedině může promáčknout vrchlík/prachovku a nebo výškový měnič dovnitř.

Já na repro běžně sahám a třeba utírám mikro-hadrem prach.
check
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 8. 2017 16:08

Muselo by dojít k proražení membrány nebo k poškození jejícho závěsu po obvodě. Samotný pohamtání suchýma rukama by nijak vážný poškození znamenat nemělo, problém může nastat v případě poslintání, poblinkání nebo potřísnění nějakým tím "papu" nebo "bumbu". Tam pak záleží na množství vody, která se do membrány stihne vsáknout a jak moc to u ní naruší pevnost.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jirka_ 20. 8. 2017 17:06

Super, díky moc za odpovědi. Čekal jsem, že by se nic stát nemělo, když opticky vše vypadá ok, ale radši jsem si to chtěl ověřit.
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka_ 20. 8. 2017 18:41

Možná ještě dotaz ohledně toho zmíněného narušení pevnosti - to by se pak stejnem projevilo vizuálně, tj. prasklinou, je to tak? Jinými slovy - pokud je membrána i závěs opticky ok, tak je vše v pořádku ....
Jirka_
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 8. 2017 19:24

Asi tak. Bylo by to vidět na změně povrchový struktury tý membrány.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jirka_ 21. 8. 2017 07:08

Ještě jednou moc díky
Jirka_
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků