Jaké studiové monitory?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod magma 23. 5. 2017 10:01

Ahojte,

robim si pracovnu a nastal cas, aby som konecne mal ako take repro na pocuvanie hudby, resp. strih a zakladny audio mastering s tym spojeny. Doteraz som fical na 90% na sluchadlach DT-1770.

Poziadavky:

- aby neboli az moc smerove, idealne moznost umiestnit ich na stol vedla monitora. Ak bude treba, tak teoreticky viem potiahnut stol dalej od steny a dat ich na stojany, ale to mi narusi ine plany s pracovnou :)

- suma okolo 400 eur

- idealne kompatibilne s DAC/AMP Carat-Topaz, ktory ma vzadu klasicke cinch konektory. V tom pripade mi je, ale jasne, ze cez tuto "zvukovku" neviem regulovat hlasitost ak repro nebudu mat kontroler. So softverovym ovladanim problem nemam ak to nemrsi kvalitu. Pripadne mam este Audinst HUD-MX2 v sufliku keby to niecomu pomohlo. Ak nic z tychto zvukoviek nevyhovuje, tak sup sem s navrhom.

- ak by som mal spomenut hudobne zanre, tak primarne rock, metal, jazz.

Pre lepsiu predstavu prikladam screen ako to tam zatial vyzera, monitor ma 32".
https://www.dropbox.com/s/y2gixlnzmqkgryp/20170523_080201_001.jpg?dl=0

Vdaka
M
PC, NB, iPad > Aune S6 / DragonFly Black > Ultimate Ears Triple.fi 10 PRO, Beyerdynamic DT-1770 Pro, Sony MDR-1RBT, Focal Alpha 50;
magma
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 23. 5. 2017 19:51

ber kym su za 200/kus
https://www.muziker.sk/focal-alpha-50

kontroler napriklad https://www.muziker.sk/fostex-pc-1e-b-w ... controller

podlozit 3cm molitanom+cokolvek, aby si dostal vrch stredobasu do vysky ucha
a natocit na usi
(nie su nijak extra smerove, ako kazde repro, ak si dalej-megafon, ak si blizsie-zalahnute usi)

stol mozes odsunut 8cm a zadny roh repro nechat vo vzduchu

odkial si? :)
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod magma 23. 5. 2017 20:53

To vyzera na super deal :)

V poslednej dobe sa vychvaluju este aj Fluid Audio FX8, cena prakticky totozna po zlave. Stale suboj vyznieva pre Focal?

Kontroler vyzera super, to by som zobral. Dobre chapem, ze ako vstup je klasicky stereo jack? Cize zo zvukovky pouzijem kabel 2x cinch-jack a z kontrolera cinch-cinch do kazdeho repraku do nebalancovaneho vstupu? Kable mozu byt nejake bezne predajne alebo sa poobzerat po niecom lepsom?

Molitan by som samozrejme nejaky zriesil, asi kupil aj nieco hotove. Ten roh vo vzduchu tomu pomoze? :)

Aktualne Dunajska Luzna, cize BA a okolie pohode :)

Dik
PC, NB, iPad > Aune S6 / DragonFly Black > Ultimate Ears Triple.fi 10 PRO, Beyerdynamic DT-1770 Pro, Sony MDR-1RBT, Focal Alpha 50;
magma
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 24. 5. 2017 08:51

fluidy by museli ist na stojany za stol a ani ich nedas do vysky usi koli skosenemu stropu

ku kontroleru su 1m rca kable
takze kupis len jeden rca>jack
kvalitu moc vyznam riesit nema, kedze aj v kontroleri su kabliky
ked tak len dake s lepsim tienenim, ak myslis ze to mas doma zarusene

hotove asi nic, poslem ti o par dni foto ako som to ja zmakol
ten roh som myslel aby boli dalej od teba + trocha miesta medzi stolom a stenou pomoze akustike
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 25. 5. 2017 12:22

Pokojne to môže riešiť aj 2,6€ sadou stojanov http://www.ebay.com/itm/112309591978 - stačí ich narezať v správnom uhle.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod magma 26. 5. 2017 10:31

Uz dorazili, v praci som to nevydrzal a zapojil ich. Kolegovci maju radost :) Smerovost je uplne bezproblemova, v spolupraci s Audinstom ide regulovat hlasitost, takze ten Fostex regulator asi ani nevyuzijem. Dakujem za rady ci uz tu alebo v spravach. Zvukovo zatial je to zhruba tak ako som si to predstavoval :)

M
PC, NB, iPad > Aune S6 / DragonFly Black > Ultimate Ears Triple.fi 10 PRO, Beyerdynamic DT-1770 Pro, Sony MDR-1RBT, Focal Alpha 50;
magma
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 26. 5. 2017 15:30

este sa rozohraju
a s topazom budu hrat lepsie
tiez kontroler ma lepsiu regulaciu nez audinst
ak topaz nebudes menit, tak mu pomoze transport, napr hiface pouzity za par eur
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Strejdo 30. 5. 2017 16:38

Ahojte. Prešiel som si týchto 69 strán, ale odpoveď na moju otázku som tam nenašiel, možno sa približovala, keď si Andrejsvk radil Alpha 80 na vzdialenosti väčšie ako 2,5m. Môj prípad je taký, že máme podkrovnú (3 zo 4 stien sú skosené) obývačku 25m2, televízor je úplne pri stene na poličke, kde budú umiestnené aj reproduktory ( tie môžu byť od steny cca. 20 cm do priestoru), pričom od televízora a teda aj od reprákov sedím 4 metre. Aké repro by som mal kúpiť aby daná miestnosť bola dostatočne a hlavne kvalitne ozvučená? Doteraz som mal trápne 5.1 repráky, pôvodne som k telkáču chcel kúpiť soundbar, ale vyviedli ste ma z omylu, v ktorom je asi 90% "odborníkov" na hudbu, že jedine satelity a v rohu subwoofer :D ti dajú kvalitnú hudbu, v tom som žil aj ja, pričom na kvalitné podanie hudby si veľmi potrpím (teraz si myslíte "Tak to si kvalitnú hudbu ešte nepočul". A máte pravdu).
Ktoré repráky by ste mi poradili cca. do 500 Eur (aj keď tie Alpha 80 sú v páre trochu nad limit)? Hlavne na filmy a občas k nim pripojím mp3 player alebo mobil, hudba prevažne dance, house, ale aj rock alebo latino.
Čo som pozeral, tak zatiaľ mám 3 varianty aj keď všetky trochu nad limit (k...a repráky drahšie ako telku to som ešte nemal :D, žene radšej cenu ani nehovorím):
Dali Zensor 1 AX
Nubert nuPro A-300
FOCAL Alpha 80
Strejdo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 31. 5. 2017 10:11

alpha 65 - do coho by si ich zapajal?
nuPro A-200 ak chces aj s prevodnikom a dialkacom
oboje cena/kus
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Strejdo 31. 5. 2017 10:32

Čo tým myslíš, že do čoho by som ich zapájal? Televízor Sony KDL50W805C. Ak si myslel výstup, tak na televízore mám buď optický alebo sluchadlový.
Strejdo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 31. 5. 2017 12:40

TIe potrebujú ešte poriadny prevodník (DAC) predtým, než to nadávkuješ do nich. To je akoby si napríklad zapojil tie repro do PC s integrovanou zvukovkou.

Nielen to, ak to je pre také použitie, o to viac by sa zišiel ovládač - regulovať hlasitosť digitálne (v TV, PC,...) nie je vhodná technika - tie by mali byť stále na maxime.
Rovnako kedže tie nebudeš regulovať osobitne, že vstaneš a každý reguluješ osobitne (pakáreň), tak by bolo najlepšie si k tomu zadovážiť aj DAC a predzosilňovač (predzosilňovač je známy tým, že by mal mať aj ovládač).

Pri tvojom rozpočte by som skôr pozeral po AiO riešení, lebo dodatočná kúpa toho vyššie by to tak trošku (viac) predražila (aj keď DAC je v pohode napríklad DragonFly od AudioQuest, či verzia 1.2, Black alebo Red - často sa objavujú v bazároch, aktuálne sa tu vyskytuej teraz verzia 1.2).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Strejdo 31. 5. 2017 14:13

Ako hovoríš, lepšie bude pre mňa AiO riešenie. Takže ktoré repráky?
Ten DAC prevodník Dragonfly mi veľmi nepomôže, ten je určený na USB zapojenie do PC, repro chcem mať zapojené prevažne k TV a potom na mobil a mp3 player.
Naposledy upravil Strejdo dne 1. 6. 2017 09:12, celkově upraveno 1
Strejdo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 31. 5. 2017 15:07

no ak nechces dat za dac s preampom dalsich 300+, tak nuPro A-200, ale vravim 345/kus
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 11. 6. 2017 19:01

Počul tu niekto PreSonus Sceptre S8? možno Andrejsvk? Alebo nejaký iný coaxiálny monitor napr. Fluid Audio FPX7?
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 13. 6. 2017 09:33

PreSonus Sceptre S8 za tu cenu nestoji
ale Fluid Audio FPX7 v reckach vychvaluju
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků